Filmowa Akademia EFF Integracja Ty i Ja
W ramach 22. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja, zorganizowaliśmy kolejne spotkanie edukacyjne w ramach Filmowej Akademii Integracji.
W wydarzeniu wzięła udział młodzież z Zespołu Szkół nr 9 w Koszalinie – około 30 uczniów miało okazję uczestniczyć w pokazie filmu festiwalowego "Ania z Piekielnika", dokumentu w reżyserii Moniki Meleń (Polska, 2023).
Po seansie odbyła się żywa i angażująca dyskusja na temat poruszanych w filmie zagadnień, szczególnie w kontekście niepełnosprawności oraz społecznej integracji. Zaprezentowany został również materiał filmowy przybliżający idee oraz główne cele festiwalu.
Serdecznie zapraszamy młodzież do zaangażowania się jako wolontariusze podczas kolejnej edycji Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja, która odbędzie się w dniach 2-6 września br.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem festiwalu:
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, otwartość i aktywne zaangażowanie w dyskusji!