fotogaleria.jpg
 • Informacja
  09 czerwca 2022

  Kolejne FOTOKONFRONTACJE za nami

  Kolejne FOTOKONFRONTACJE za nami. Tym razem Dźwirzyno gościło fotografików oraz modeli z niepełnosprawnością.
 • Informacja
  02 maja 2022

  Nabór filmów do konkursu filmowego 19. EFF Integracja Ty i Ja zakończony!

  W tym roku otrzymaliśmy ponad 2000 zgłoszeń do konkursu filmowego. Spośród nich wybierzemy kilkadziesiąt, które powalcza o nagrody "Motyla 2022".
 • Informacja
  09 lutego 2022

  "Sukienka" nominowana do Oscara

  Krótkometrażowy film fabularny "Sukienka" w reżyserii Tadeusza Łysiaka nominowany do Oscara. Produkcję obejrzeć można było podczas 17. edycji Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Jury przyznało obrazowi nagrodę Motyla 2020 w kategorii filmu fabularnego.
 • Informacja
  02 stycznia 2022

  Otwieramy nabór filmów w konkursie 19. EFF Integracja Ty i Ja!

  Nabór filmów do konkursu głównego 19. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja właśnie został otwarty. Na wasze zgłoszenia czekamy do 1 maja 2021 r.
 • Informacja
  01 stycznia 2022

  Jedna chwila... Zaczynamy przygotowania do 19. EFF Integracja Ty i Ja

  19. EFF Integracja Ty i Ja odbędzie się w dniach 6-10.09.2022 pod hasłem "Jedna chwila...". Zaplanowane działania poruszać będą psychologiczne aspekty niepełnosprawności, w szczególności pojawienia się jej w skutek wypadków czyinnych życiowych przeciwności. Pokazom filmów towarzyszyć będą wydarzenia artystyczne m.in: koncerty, wystawy, warsztaty itp.
 • Informacja
  23 grudnia 2021

  Wydawnictwo pofestiwalowe 18. EFF Integracja Ty i Ja

  Wydawnictwo pofestiwalowe, dokumentujące przebieg 18. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja, jest już dostępne na naszej stronie internetowej w wersji elektronicznej. Zapraszamy do oglądania oraz wspominania najważniejszych i najciekawszych wydarzeń festiwalowych z roku 2021.
 • Informacja
  11 grudnia 2021

  Tydzień Osób Niepełnosprawnych w Europejskim Trybunale Obrachunkowym

  W Europejskim Trybunale Obrachunkowym w Luksemburgu po raz pierwszy zorganizowany został Tydzień Osób Niepełnosprawnych.
 • Informacja
  06 grudnia 2021

  Złoty Krzyż Zasługi dla Barbary Jaroszyk

  Barbara Jaroszyk, dyrektor Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja odznaczona przez Andrzeja Dudę, Prezydenta RP.
 • Informacja
  18 listopada 2021

  Integracja Ty i Ja w Europejskim Trybunale Obrachunkowym

  Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja będzie w najbliższym czasie gościł w Europejskim Trybunale Obrachunkowym. W dniach 22.11 - 22.12.2021 przekrojowa wystawa wielkoformatowych zdjęć z Fotokonfrontacji, realizowanych w ostatnich latach w ramach festiwalu pod kierownictwem Wojciecha Szweja, będzie prezentowana w siedzibie Trybunału w Luksemburgu.
 • Informacja
  11 września 2021

  Laureaci 18. EFF Integracja Ty i Ja

  W piątkowy wieczór poznaliśmy laureatów tegorocznego festiwalu. Jury postanowiło przyznać wyróżnienia i statuetki Motyla 2021 filmom fabularnym, dokumentalnym i amatorskim.
 • Informacja
  09 września 2021

  Trzeba tylko chcieć

  Znają smak zwycięstwa, ale nie obce są im też trudności dnia codziennego. W tym roku na festiwalu gościmi trójkę fantastycznych sportowców. Utytułowani lekkoatleci odwiedzają uczniów koszalińskich szkół. Moderatorem spotkań jest dziennikarz i komentator sportowy, Krzysztof Głombowicz.
 • Informacja
  08 września 2021

  Festiwal - dzień drugi

  Konferencja naukowa, seanse konkursowe, quiz, spotkania z paraolimpijczykami oraz z jurorami - drugi dzień festiwalu "Integracja Ty i Ja" obfitował w wiele, ciekawych wydarzeń. 
 • Informacja
  08 września 2021

  Inauguracja 18. EFF Integracja Ty i Ja

  18. EFF Integracja Ty i Ja został oficjalnie otwarty. Na placu przed Koszalińską Biblioteką Publiczną instalację teatralną zaprezentował teatr Recepta z miejscowości Kowalki.
 • Informacja
  07 września 2021

  Festiwalowi pomocnicy

  Podczas 18. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja pomagają nam wspaniali młodzi ludzie - nasi wolontariusze. 
 • Informacja
  06 września 2021

  Integracja w całym kraju

  18. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja to projekcje nie tylko w Koszalinie. W 37. ośrodkach w całej Polsce m.in. w domach kultury i bibliotekach zagoszczą Małe Festiwale Ty i Ja. 
 • Informacja
  03 września 2021

  Kolorowa wizytówka festiwalu

  Gotowy jest mural wzorowany na plakacie 18. Europejskiego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja". Znajduje się on na trafostacji przy Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.
 • Informacja
  26 sierpnia 2021

  Scena muzyczna

  Podczas 18. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja odbędą się dwa koncerty - pierwszy na inauguracji, a drugi na zakończenie wydarzenia.
 • Informacja
  24 sierpnia 2021

  Program festiwalu

  7. września o godz. 17 zainaugurowana zostanie 18. edycja Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Przygotowaliśmy 33 filmy konkursowe i osiem seansów dodatkowych, a także ciekawe wydarzenia towarzyszące. Projekcje wyświetlane będą na ekranie kina Alternatywa w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
 • Informacja
  23 sierpnia 2021

  Baltic for All - prezentacja projektu

  Jednym z wydarzeń towarzyszących 18. Europejskiemu Festiwalowi Integracja Ty i Ja będzie prezentacja dotycząca projektu Baltic for All realizowanego przez Gminę Kołobrzeg we współpracy z litewskim Silute i niemieckim Barth.
 • Informacja
  17 sierpnia 2021

  Program projekcji w ramach Małych Festiwali Ty i Ja

  W 35. miastach obejrzeć będzie można filmy w ramach Małych Festiwali Ty i Ja. Dla widzów przygotowaliśmy pięć dokumentów i dwa filmy fabularne. Zapraszamy serdecznie!
 • Informacja
  16 sierpnia 2021

  Nagroda rektora Politechniki Koszalińskiej

  Już po raz drugi dr hab. Danuta Zawadzka, rektor Politechniki Koszalińskiej przyzna nagrodę specjalną dla jednego z filmów, który zaprezentowany zostanie podczas Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja.
 • Informacja
  12 sierpnia 2021

  Zapraszamy do kin!

  Filmy z tegorocznego konkursu obejrzeć będzie można nie tylko w kinie Alternatywa w Koszalinie, ale także w kilkunastu innych miasta w Polsce. Sześć produkcji walczących o statuetkę Motyla 2021 prezentowanych będzie w kinach studyjnych.
 • Informacja
  12 sierpnia 2021

  Tegoroczne jury

  Prezentujemy jury 18. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Gremium oceniać będzie 33. filmy konkursowe, w tym 14 filmów dokumentalnych, 12 fabularnych i 7 filmów amatorskich.
 • Informacja
  06 sierpnia 2021

  Wiatr w żagle

  Ważnym elementem festiwalu "Integracja Ty i Ja" są Fotokonfrontacje. Tegoroczne odbyły się w czerwcu w Centrum Sportów Wodnych w Dźwirzynie. Bohaterki i bohaterowie zdjęć pozowali w żaglówkach dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Efekty tego niezwykłego projektu obejrzeć będzie można podczas inauguracji festiwalu 7. września.
 • Informacja
  02 sierpnia 2021

  Teatr Recepta na otwarcie

  Już 7. września rozpocznie się 18. edycja Europejskiego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja". Podczas inauguracji wystąpi Teatr RECEPTA. Niezwykle utalentowana grupa towarzyszyć nam będzie już po raz kolejny.
 • Informacja
  29 lipca 2021

  Każdy chce tu wracać

   Rozmowa z Łukaszem Maciejewskim, dziennikarzem, filmoznawcą, krytykiem filmowy i teatralnym.
 • Informacja
  27 lipca 2021

  Kultura i niepełnosprawność

    Jednym z wydarzeń towarzyszących 18. Europejskiemu Festiwalowi Filmowemu „Integracja Ty i Ja” będzie konferencja naukowa zatytułowana „Kultura i niepełnosprawność. Recepcja – Uczestnictwo – Terapia”. Wydarzenie odbędzie się 8 września w hotelu Gromada.
 • Informacja
  21 lipca 2021

  Wystawa Sebastiana Pietrzaka

  Podczas tegorocznej edycji Europejskiego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja" obejrzeć będzie można nie tylko dużo dobrego kina, ale także prace nietuzinkowych artystów, którym niepełnosprawność nie stanęła na drodze do spełnienia marzeń. Po raz pierwszy w Koszalinie swoje zdjęcia zaprezentuje Sebastian Pietrzak.   
 • Informacja
  15 lipca 2021

  Filmy konkursowe - fabuły

  Ponad 2 tysiące filmów wpłynęło na 18. Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja". O laury walczyć będą 33 produkcje m.in. z Brazylii, Izraela, Iranu, Korei Południowej, Polski i Indonezji.
 • Informacja
  05 lipca 2021

  Tegoroczny plakat

  Gotowy jest plakat promujący tegoroczną – 18. edycję Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja”. Jego autorem jest Grzegorz Otulakowski (rocznik 1967), rodowity koszalinianin, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie. 
 • Informacja
  11 czerwca 2021

  Filmowa Akademia Integracji 2021 - siódme spotkanie

  11 czerwca 2021 r. odbyła się siódma w tym roku Filmowa Akademia Integracji, zarazem pierwsza, która odbyła się w formie stacjonarnej. Akademia miała charakter wykładu ilustrowanego fragmentami filmów „Mój Nikifor” (reżyser: Krzysztof Krauze) i belgijsko-francuskiego obrazu „Serafina” w reż. Martina Provosta. Słuchaczami byli uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie...
 • Informacja
  28 maja 2021

  6. Filmowa Akademia Integracji 2021 w V LO w Koszalinie

  W szóstej w tym roku Filmowej Akademii Integracji, która odbyła się 28 maja 2021 r., wzięli udział uczniowie z V Liceum Ogólnokształcącego w Koszalinie. Słuchacze podczas trwającego 60 minut spotkania o charakterze wykładowym zostali wprowadzeni w tematykę filmów o tematyce niepełnosprawności W pierwszej części wykładu zapoznali się z historycznym ujęciem tego zagadnienia. W drugiej części omówion...
 • Informacja
  20 maja 2021

  Wydział Humanistyczny PK gościł 5. Filmową Akademię Integracji 2021

  20 maja 2021 roku, we współpracy z Radą Studentów Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej, odbyła się piąta w tym roku Filmowa Akademia Integracji. Akademia zorganizowana dla studentów i pracowników Wydziału Humanistycznego miała charakter wykładu online, realizowanego za pośrednictwem platformy Zoom..
 • Informacja
  19 maja 2021

  Fotokonfrontacje 2021 w wydaniu dosłownie nadmorskim!

  W Centrum Sportów Wodnych w Dźwirzynie trwają tegoroczne Fotokonfrontacje. Uczestnicy korzystają z nowoczesnej mariny, przystosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
 • Informacja
  06 maja 2021

  Filmowa Akademia Integracji 2021 w Stowarzyszeniu Refugium w Szczeglinie

  W trakcie czwartej w tym roku Filmowej Akademii Integracji, zrealizowanej online dla Stowarzyszenia Refugium ze Szczeglina, prowadzący spotkanie dr Piotr Szarszewski przybliżył słuchaczom ideę Europejskiego Festiwalu Integracja Ty i Ja oraz przedstawił, jak w kulturze europejskiej podchodzono do osób z niepełnosprawnością. Spotkanie było ilustrowane wybranymi obrazami filmowymi.
 • Informacja
  23 kwietnia 2021

  Filmowa Akademia Integracji 2021 gościła w II L.O. w Koszalinie

  Dziś odbyła się kolejna w tym roku Filmowa Akademia Integracji. Tym razem Pan dr Piotr Szarszewski (na zdjęciu), medioznawca / filmoznawca z  Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej spotkał się z  młodzieżą II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie.
 • Informacja
  29 marca 2021

  Filmowa Akademia Integracji 2021 - drugie spotkanie

  Druga w tym roku Filmowa Akademia Integracji już za nami. Tym razem goszcząca na niej młodzież z Zespołu Szkół nr 9 im. gen. Romualda Traugutta w Koszalinie zapoznała się z najczęściej funkcjonującymi mitami na temat osób z niepełnosprawnością oraz wybranymi filmami o tematyce niepełnosprawności.
 • Informacja
  24 marca 2021

  Filmowa Akademia Integracji 2021 - startujemy!

  W środę, 24 marca 2021 r., odbyła się pierwsza z dwunastu zaplanowanych na ten rok Filmowych Akademii Integracji w ramach 18. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Tematyka spotkania dotyczyła obrazu niepełnosprawności w kulturze europejskiej oraz w kinie nurtu głównego.
 • Informacja
  01 marca 2021

  Wydawnictwo pofestiwalowe 17. EFF Integracja Ty i Ja

  Wydawnictwo pofestiwalowe, dokumentujące przebieg 17. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja, jest już dostępne na naszej stronie internetowej w wersji elektronicznej. Zapraszamy do oglądania oraz wspominania najważniejszych i najciekawszych wydarzeń festiwalowych z roku 2020.
 • Informacja
  01 lutego 2021

  Otwieramy nabór filmów w konkursie 18. EFF Integracja Ty i Ja!

  Nabór filmów do konkursu głównego 18. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja właśnie został otwarty. Na wasze zgłoszenia czekamy do 1 maja 2021 r.
 • Informacja
  17 listopada 2020

  Filmowa Akademia Integracji - finał

  To już – niestety – ostatnie spotkanie w ramach Filmowej Akademii Integracji online. Przez dwanaście ostatnich wtorków zachęcaliśmy Was do obejrzenia filmów poświęconych tematyce niepełnosprawności.  
 • Informacja
  06 listopada 2020

  17. EFF Integracja Ty i Ja już za nami!

  Dobiegł końca XVII Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja. Statuetki i wyróżnienia powędrowały do laureatów. Na zakończenie wyświetlony został ostatni film tegorocznego Festiwalu – pozakonkursowy obraz norweski „Nadzieja” z przesłaniem, aby jego tytuł był optymistycznym mottem dla nas wszystkich na najbliższą przyszłość.
 • Informacja
  06 listopada 2020

  Petro Aleksowski - zaproszenie na spotkanie on-line

  W tym roku po raz trzeci gościmy na Festiwalu „Integracja Ty i Ja” Petro Aleksowskiego – znanego operatora filmowego i reżysera filmów dokumentalnych. W Koszalinie wygrał w 2018 r. w kategorii dokumentu obrazem „Przerwana misja” o weteranach wojny w Afganistanie, zaś w ubiegłym był członkiem jury. Spotkanie z Petro Aleksowskim odbędzie się dzisiaj o godz. 14 w wersji on-line na naszym facebooku.
 • Informacja
  06 listopada 2020

  Festiwal - dzień czwarty

  To już ostatni dzień XVII Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Dziś przed nami ostatnie projekcje filmów konkursowych. Zaczynamy, jak co dzień, o godz. 9.30 w kinie Alternatywa. W piątkowym repertuarze znalazły się m.in. dwa filmy, których bohaterowie, mimo pandemii, przyjechali do Koszalina.
 • Informacja
  05 listopada 2020

  Czwartek - zapowiedź programowa

  W drugim dniu Festiwalu serdecznie zapraszamy na godz. 13.45 na ostatni dzisiaj blok filmów konkursowych - filmy amatorskie. O godz. 17.00 na festiwalowym facebooku rozpocznie się spotkanie on-line z jurorem tegorocznego Festiwalu – reżyserem Kubą Czekajem. Spotkanie poprowadzi Łukasz Maciejewski – znany krytyk filmowy, przyjaciel naszego Festiwalu.
 • Informacja
  05 listopada 2020

  Odwołanie projekcji pozakonkursowych w sobotę

  Uwaga Drodzy Festiwalowicze, w związku z ogłoszonymi w środę nowymi obostrzeniami z powodu pandemii, nasz Festiwal musimy definitywnie zakończyć w piątek, 6 listopada. Program piątkowy pozostaje bez zmian, natomiast nie będzie przewidzianych na sobotnie przedpołudnie projekcji dwóch filmów pozakonkursowych - "Sokół z masłem orzechowym" i "Ojciec". Przypominamy, że od soboty, 7 listopada, kina w Po...
 • Informacja
  04 listopada 2020

  Za nami drugi dzień Festiwalu

  Drugi dzień Festiwalu zaczął się pozornie zupełnie jak co roku. O godz. 9.30 w kinie Alternatywa rozpoczęła się projekcja filmów konkursowych prezentowanych w trzech blokach. Cieszymy się, że ci którzy zechcieli przyjść do Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, obejrzeć filmy, być z nami, zagłosować w plebiscycie widzów na najlepszy film, mieli taką możliwość.
 • Informacja
  03 listopada 2020

  Małgorzata Foremniak – spotkanie online

  Zapraszamy na spotkanie online z Małgorzatą Foremniak – aktorką filmową, teatralną, serialową. Jutro (środa) o godz. 16.00 na festiwalowym Facebooku.  
 • Informacja
  03 listopada 2020

  Zaczynamy festiwal!!!

  Dziś o godzinie 17:00 w kinie Koszalińskiej Biblioteki Publicznej filmem "Nadzwyczajni" w reż. Erica Toledano i Oliviera Nakache otworzymy 17. EFF Integracja Ty i Ja". W drodze do sali kinowej możecie obejrzeć prace Marcina Mariaka, artysty z niepełnosprawnością. Polecamy!  
 • Informacja
  01 listopada 2020

  Wystawa niezwykłych prac Marcina Mariaka

  Podczas 17 Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja w Galerii Region będziemy mogli oglądać wystawę obrazów „Matka Boska w odsłonach”. Jej autorem jest Marcin Mariak – artysta z niepełnosprawnością z Białogardu. 
 • Informacja
  30 października 2020

  Program festiwalu

  Skromniejszy niż zwykle, ale pełen filmowego dobra. Co czeka Was przez pięć festiwalowych dni? Sprawdźcie nasz program.
 • Informacja
  26 października 2020

  Komunikat festiwalowy

  Ze względu na sytuację związaną z epidemią i w trosce o Wasze bezpieczeństwo, jesteśmy zmuszeni zmienić formułę tegorocznej festiwalu i dostosować ją do obowiązujących obostrzeń.
 • Informacja
  25 października 2020

  Siedem seansów pozakonkursowych

  W konkursie filmowym znajdą się 33 filmy dokumentalne, fabularne oraz amatorskie. W sekcji pozakonkursowej czeka na Was siedem wspaniałych produkcji: sześć filmów fabularnych i jeden dokument.
 • Informacja
  20 października 2020

  Filmowa Akademia Integracji - spotkanie dziewiąte

    W dzisiejszej, dziewiątej odsłonie Filmowej Akademii Integracji: „Maudie", irlandzko-kanadyjski dramat biograficzny w reżyserii Aisling Walsch.
 • Informacja
  13 października 2020

  Filmowa Akademia Integracji - spotkanie ósme

  Ósme spotkanie w ramach cyklu poświęcamy bardzo mocnej propozycji. Będzie to „Błąd systemu”, niemiecki dramat w reżyserii Nory Fingscheidt z 2019 roku.  
 • Informacja
  12 października 2020

  EFF Integracja Ty i Ja w kinach w Polsce

   Jak co roku i 17. edycji festiwalu będą towarzyszyć seanse w kinach studyjnych całej Polski 4 i 5 listopada. Zapraszamy do 16 miast na spotkanie z siedmioma konkursowymi filmami.  
 • Informacja
  06 października 2020

  Filmowa Akademia Integracji - spotkanie siódme

  Siódma lekcja Filmowej Akademii Integracji to zaproszenie na seans amerykańskiego filmu "Cudowny chłopak" w reżyserii Stephena Chbosky'ego i w gwiazdorskiej obsadzie - na ekranie pojawia się wspaniała Julia Roberts i Owen Wilson. Wzruszenia gwarantowane!  
 • Informacja
  05 października 2020

  Filmy konkursowe 17. EFF Integracja Ty i Ja

  Mamy wielką przyjemność ogłosić listę filmów, które powalczą o statuetki Motyli 2020 w konkursie filmowym 17. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Spośród nadesłanych do nas z całego świata produkcji, wybraliśmy 33 filmy: 15 dokumentalnych, 12 fabularnych oraz sześć amatorskich.
 • Informacja
  30 września 2020

  Ponad trzydzieści Małych Festiwali Ty i Ja

  Małe Festiwale Ty i Ja  to projekcje wybranych filmów festiwalowych oraz mnóstwo towarzyszących imprez artystycznych, ale także okazja do aktywizacji lokalnych środowisk osób z niepełnosprawnością. W tym roku chęć zorganizowania u siebie Małego Festiwalu zgłosiło blisko 30 ośrodków z całej Polski.
 • Informacja
  29 września 2020

  Filmowa Akademia Integracji – spotkanie 6

  Filmowa Akademia Integracji na półmetku! Zapraszamy na szóste spotkanie z wyjątkowymi filmami o niepełnosprawności.    
 • Informacja
  24 września 2020

  Porozmawiajmy o kulturze - konferencja naukowa

  Hasło tegorocznej edycji festiwalu brzmi „Włączeni w kulturę”. Idąc tym tropem, wspólnie z Politechniką Koszalińską, przygotowujemy konferencję naukową „Kultura i niepełnosprawność. Recepcja – uczestnictwo – terapia”. Konferencja jest skierowana przede wszystkim do przedstawicieli placówek kultury, fundacji, stowarzyszeń, których zadaniem jest współpraca z twórcami z niepełnosprawnością.
 • Informacja
  22 września 2020

  Filmowa Akademia Integracji - spotkanie 5

  Piąte spotkanie Filmowej Akademii Integracji poświęcamy filmowi „Zwariować ze szczęścia” z 2016 roku, w reżyserii Paolo Virzìego. Film otrzymał wyróżnienie w kategorii film fabularny podczas 14. EFF Integracja Ty i Ja.
 • Informacja
  21 września 2020

  Dołącz do zespołu wolontariuszy!

  Jak co roku serdecznie zapraszamy wszystkich do dołączenia do integracyjnego zespołu wolontariuszy. Czeka na Was mnóstwo cennych doświadczeń!
 • Informacja
  15 września 2020

  Filmowa Akademia Integracji - spotkanie 4

  Przypomnijmy, że w tym roku nasz cykl odbywa się online. Spotykamy się w każdy wtorek na naszym kanale YouTube, Facebooku lub stronie internetowej. Prelekcje prowadzi Łukasz Maciejewski.
 • Informacja
  14 września 2020

  Wystawa „Inni czy tacy sami?"

  Podczas tegorocznego EFF Integracja Ty i Ja festiwalowe wydarzenia będą się odbywać nie tylko w festiwalowym centrum, czyli Koszalińskiej Bibliotece Publicznej, ale także np. na Politechnice Koszalińskiej. Przy okazji konferencji poświęconej aktywnemu uczestnictwu osób z niepełnosprawnościami w szeroko pojętym życiu kulturalnym będzie prezentowana wystawa fotograficzna „Inni czy tacy sami? Szczeci...
 • Informacja
  08 września 2020

  Filmowa Akademia Integracji - spotkanie 3

  Tym razem Łukasz Maciejewski opowiada o znakomitym dokumencie "Przerwana misja", w reżyserii Petro Aleksowskiego.
 • Informacja
  01 września 2020

  Filmowa Akademia Integracji – spotkanie 2

  Filmowa Akademia Integracji odsłona druga! Tym razem Łukasz Maciejewski opowiada o francuskim komediodramacie „Rozumiemy się bez słów" w reżyserii Erica Lartigau.
 • Informacja
  25 sierpnia 2020

  Filmowa Akademia Integracji – spotkanie 1

  Wtorki od dziś będą bardzo filmowe! Filmową Akademię Integracji rozpoczynamy od filmu "Chce się żyć" w reż. Macieja Pieprzycy.
 • Informacja
  21 sierpnia 2020

  Filmowa Akademia Integracji online

  Filmowa Akademia Integracji nie mogła się w tym roku odbyć na żywo, ale nic straconego – zapraszamy na cykliczne spotkania online. Bedzie ich dwanaście, a poprowadzi je niezrównany Łukasz Maciejewski.
 • Informacja
  11 sierpnia 2020

  Plakat 17. EFF Integracja Ty i Ja gotowy!

  Oto i on! Nasz tegoroczny festiwalowy plakat. Autorem jest Grzegorz Otulakowski. To już czwarty rok naszej współpracy z artystą.
 • Informacja
  21 lipca 2020

  Nowy termin 17. EFF Integracja Ty i Ja - 3-7 listopada 2020 r.

  W tym roku Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja odbędzie się od 3 do 7 listopada. Koronawirus SARS-COV-2 pokrzyżował plany imprezom wielkim, dużym i małym, lokalnym, ogólnokrajowym i międzynarodowym. Mając na względzie przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo gości i uczestników Festiwalu, postanowiliśmy przesunąć go w czasie, z nadzieję, że w listopadzie spotkamy się w dobrej, zdrowej...
 • Informacja
  29 maja 2020

  Spotkanie Sieci Dostępnych Festiwali Be-In!

  Nasi przyjaciele z Sieci Dostępnych Festiwali Be-In! nie poddają się pandemii i (podobnie jak my) przygotowują swoje wydarzenia z uwzględnieniem szerszej obecności w Internecie. W dniu 29 maja 2020 r. spotkaliśmy się przed monitorami w gronie przestawicieli organizatorów 6 festiwali, skupionych wokół idei dostępności kultury, w tym przede wszystkim kultury filmowej, dla osób z niepełnosprawnościam...
 • Informacja
  24 kwietnia 2020

  Przedłużamy nabór filmów!

  W związku z obecną sytuacją przedłużamy nabór filmów w konkursie 17. EFF  Integracja Ty i Ja. Na wasze filmy fabularne, dokumentalne i amatorskie czekamy do 1 czerwca 2020. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące naboru dostępne są w zakładce regulamin. Czekamy na wasze filmy :)  
 • Informacja
  12 marca 2020

  Działania EFF Integracja Ty i Ja w czasie epidemii SARS-COV-2

  Drodzy Przyjaciele i Partnerzy, w związku z epidemią SARS-COV-2 informujemy, że od dnia 12 marca 2020 r. do odwołania Biuro Organizacyjne EFF Integracja Ty i Ja będzie zamknięte. Nasz Zespół jednak wciąż działa i bez dnia odpoczynku przygotowuje tegoroczny Festiwal! Zapraszamy do kontaktu e-mailowego oraz telefonicznego!  
 • Informacja
  02 stycznia 2020

  Otwieramy nabór filmów w konkursie 17. EFF Integracja Ty i Ja!

  Nabór filmów do konkursu głównego 17. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja właśnie został otwarty. Na wasze zgłoszenia czekamy do 1 maja 2020.
 • Informacja
  30 października 2019

  Działo się! Film o 16. EEF Integracja Ty i Ja

  Pięć festiwalowych dni w sześć filmowych minut - zapraszamy do obejrzenia podsumowania 16. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Zobaczcie, jak kolorowo, integracyjnie i pozytywnie było! Film znajdziecie na naszej stronie (okienko obok) lub na https://www.youtube.com/watch?v=joQCfd6djL0
 • Informacja
  08 września 2019

  Dziękujemy!

  Trudno w to uwierzyć, ale 16. EFF Integracja Ty i Ja dobiegł końca. Dzięki Wam – naszym Gościom, Widzom, Przyjaciołom i Sympatykom – po raz kolejny program wydarzeń z plakatu zmienił się w pełne życia, optymizmu i otwartości, bezpretensjonalne wydarzenie, gdzie człowiekowi do człowieka jak naprawdę blisko. To Wasza zasługa!
 • Informacja
  06 września 2019

  Motyle 2019 poleciały do zwycięzców

  Poznajcie laureatów tegorocznych Motyli, przyznanych przez jury, jury młodzieżowe i publiczność.
 • Informacja
  06 września 2019

  Jury młodzieżowe

  Po raz drugi swoją nagrodę w konkursie filmowym przyzna jury młodzieżowe. W tym roku to cztery wspaniałe dziewczyny.
 • Informacja
  06 września 2019

  Jury konkursu filmowego

  Jowita Budnik, Marzena Trybała, Małgorzata Sobieszczańska, Petro Aleksowski i przewodniczący, Piotr Wereśniak - jury konkursu filmowego w obiektywie Wojciecha Szweja.  
 • Informacja
  06 września 2019

  Spotkanie z Robertem Więckiewiczem

  Robert Więckiewicz, wybitny aktor i gość specjalny 16. EFF Integracja Ty i Ja spotkał się z widzami wczoraj, przed projekcją filmu "Jak pies z kotem" w reż. Janusza Kondratiuka.  
 • Informacja
  04 września 2019

  Konferencja naukowa Aktywność zawodowa osób z niepełnosprawnościami.

    Konferencja naukowa Aktywność zawodowa osób z niepełnosprawnościami. Perspektywa interdyscyplinarna
 • Informacja
  04 września 2019

  Inauguracja festiwalu

  Kamil Czeszel wzruszył, Mozil rozśmieszył, jurorzy w komplecie, goście dopisali. Zaczęliśmy 16. EFF Integracja Ty i Ja.  
 • Informacja
  03 września 2019

  Festiwal start!

  Zaczynamy pierwszy dzień 16. EFF Integracja Ty i Ja! Goście już jadą, a my czekamy o godz. 17 na placu Polonii 1 (Koszalińska Biblioteka Publiczna).
 • Informacja
  01 września 2019

  Spotkania z publicznością - nasi prowadzący

    Tegoroczne spotkania z publicznością w namiocie festiwalowym poprowadzą: Łukasz Maciejewski, Piotr Pawłowski oraz Krzysztof Głombowicz.  
 • Informacja
  01 września 2019

  Konkurs fotograficzny z Lotto!

  Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym w ramach 16. EFF Integracja TY i JA organizowanym z naszym partnerem Lotto. Do wygrania jest weekend w HAVET Hotel Resort & Spa ***** Dźwirzyno.
 • Informacja
  27 sierpnia 2019

  Konferencja prasowa 16. EFF Integracja Ty i Ja

  To już oficjalne - zaczynamy 3 września! O tym jak wiele wspaniałości - filmowych i nie tylko - przygotowaliśmy dla Was w tym roku opowiadali podczas konferencji: Barbara Jaroszyk - dyrektor festiwalu, Dariusz Pawlikowski - dyrektor programowy i Dorota Czech, a serdeczne zaproszenie na festiwal przekazał Przemysław Krzyżanowski, zastępca prezydenta miasta.
 • Informacja
  26 sierpnia 2019

  Nasi goście specjalni

    Praca – scenariusz dla każdego. Pod tym hasłem odbędą się poranne spotkania w koszalińskich szkołach – Zespole Szkół nr 7, 8 oraz 9, a także wieczorne z publicznością w namiocie festiwalowym. Wezmą w nich udział: Dariusz Buczek, Andrzej Szczęsny, Piotr Kąkol oraz Marcel Jarosławski.  
 • Informacja
  20 sierpnia 2019

  Muzyka na 16. EFF Integracja Ty i Ja

    Kamil Czeszel, chłopak śpiewający Niemena, że aż ciarki przechodzą; muzyczno-słowny, przezabawny projekt Czesława Mozila, a na koniec Beatelsi z Polkowic, którzy podrywają do tańca największych smutasów. Zapraszamy na festiwalowe koncerty!  
 • Informacja
  18 sierpnia 2019

  Program 16. EFF Integracja Ty i Ja

  38 filmów konkursowych, sześć projekcji pozakonkursowych, pokazy filmów z audiodeskrypcją, wystawy, spotkania, happeningi na terenie miasta i Centrum Festiwalowego, koncerty, warsztaty, wykłady, konfernecja naukowa, dyskusje - przygotowaliśmy dla Was mnóstwo wspaniałych i ciekawych wydarzeń w ramach tegorocznej Integracji Ty i Ja. Zapraszamy!!!
 • Informacja
  12 sierpnia 2019

  Fotokonfrontacje 2019 z pozytywnym przesłaniem

    W lipcu zakończyły się sesje zdjęciowe, teraz fotografie zyskują piękną oprawę. Pływaczka, drifter, wizażystka – to nasi tegoroczni bohaterowie. Efekt zobaczymy 3 września. Otwarcie wystawy w Galerii Region jest jednym z wydarzeń inaugurujących 16. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja.  
 • Informacja
  06 sierpnia 2019

  Spotkanie z Robertem Więckiewiczem!

   Jest nam niezwykle miło ogłosić, że gościem specjalnym 16. EFF Integracja Ty i Ja będzie Robert Więckiewicz. Znakomity aktor spotka się z publicznością 5 września, tuż przed projekcją filmu "Jak pies z kotem". Nie możemy się doczekać!  
 • Informacja
  05 sierpnia 2019

  Szóstka wspaniałych - filmy pozakonkursowe

    Do puli 38 filmów konkursowych dokładamy sześć znakomitych projekcji specjalnych. Dwie z pozakonkursowych propozycji to głośne polskie produkcje.   
 • Informacja
  29 lipca 2019

  Filmy konkursowe 2019!

    W konkursie filmowym o Motyle 2019 zmierzy się 38 filmów: 16 fabularnych, 16 dokumentalnych oraz 6 amatorskich. Wybieraliśmy spośród kilkuset zgłoszeń z całego świata. Laureatów w każdej kategorii wybierze jury, ale także jury młodzieżowe oraz publiczność. Do zobaczenia w kinie!  
 • Informacja
  26 lipca 2019

  Jury konkursu filmowego

    Nasza piąta i ostatnia jurorka to wspaniała aktorka, Jowita Budnik.  
 • Informacja
  24 lipca 2019

  Jury konkursu filmowego

  Nasz kolejny juror to Piotr Wereśniak: reżyser, scenarzysta, autor powieści. Jak sam mówi: nie lubi nudy, szczególnie w kinie. Podczas 16. EFF Integracja Ty i Ja na pewno mu to nie grozi!  
 • Informacja
  23 lipca 2019

  Jury konkursu filmowego

    Marzena Trybała - wspaniała aktorka filmowa i teatralna - to kolejna osoba, która zasiądzie w jury konkursu filmowego 16. EFF Integracja Ty i Ja i zdecyduje, do kogo powędrują Motyle 2019.  
 • Informacja
  15 lipca 2019

  Jury konkursu filmowego

    Drugą osobą, która zasiądzie w jury konkursu filmowego 16. EFF Integracja Ty i Ja jest Petro Aleksowski - reżyser i operator filmowy, laureat Motyla 2018 za dokument "Przerwana misja".  
 • Informacja
  05 lipca 2019

  Jury konkursu filmowego

    Prezentujemy pierwszą członkinię jury, które wyłoni laureatów Motyli 2019 podczas 16. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. To Małgorzata Sobieszczańska, pisarka i scenarzystka.  
 • Informacja
  02 lipca 2019

  Trwają Fotokonfrontacje 2019, cz.II

  Tym razem podglądamy sesję, która miała miejsce w Chełmie. Przed obiektywem Wojtka Szweja – piękna Marzena Bartosz.  
 • Informacja
  27 czerwca 2019

  Plakat 16. EFF Integracja Ty i Ja – już jest!

  Mamy ogromną przyjemność zaprezentować tegoroczny plakat promujący 16. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja.
 • Informacja
  19 czerwca 2019

  Trwają Fotokonfrontacje 2019

  Jednym z bohaterów tegorocznych Fotokonfrontacji jest Bartek Ostałowski, niezwykły człowiek, sportowiec, drifter. Jedyny profesjonalny kierowca prowadzący stopami.
 • Informacja
  14 czerwca 2019

  Filmowa Akademia Integracji w Bobolicach

  W środę 12 czerwca odbyła się kolejna Filmowa Akademia Integracji. Tym razem odwiedziliśmy Bobolice.
 • Informacja
  10 czerwca 2019

  Zaczynamy Fotokonfrontacje 2019

  Czterech znakomitów fotografików i czterech niezwykłych bohaterów - zaczynamy Fotokonfrontacje 2019. Realizacja potrwa do końca lipca, a efekty, jak zawsze będzie można obejrzeć w czasie EFF Integracja Ty i Ja.  
 • Informacja
  08 czerwca 2019

  Żegnamy mistrza

    Zmarł Ryszard Bugajski, wybitny polski reżyser, scenarzysta, pisarz. Twórca legendarnego „Przesłuchania". W 2015 roku przewodniczył jury 12. EFF Integracja Ty i Ja.  
 • Informacja
  31 maja 2019

  Druga majowa Filmowa Akademia Integracji

    W maju wyjątkowo dwukrotnie miała miejsce Filmowa Akademia Integracji. Dziś, w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej, wzięło w niej udział 80 uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w Koszalinie.    
 • Informacja
  30 maja 2019

  Małe Festiwale Ty i Ja zapraszamy do udziału!

  Powoli zamykamy listę Małych Festiwali Ty i Ja. Już niedługo ogłosimy listę miejscowości, w których się odbędą. Wciąż można do nas dołączyć, ale trzeba się pospieszyć!
 • Informacja
  28 maja 2019

  Majowa Akademia Integracji

  Za nami kolejne spotkanie Filmowej Akademii Integracji. Tym razem w wyjątkowym miejscu – Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego.  
 • Informacja
  22 maja 2019

  Zmarł Rosław Szaybo

    Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 21 maja, zmarł Rosław Szaybo – współtwórca i jeden z najwybitniejszych przedstawicieli Polskiej Szkoły Plakatu, ilustrator, fotografik, dyrektor artystyczny, autor wspaniałych okładek płyt słynnych muzyków (m.in. Eltona Johna, Johna Williamsa, Duke'a Ellingtona, Janis Joplin, Krzysztofa Komedy, Simona Garnfunkela, Judas Priest, Leonarda Cohena), profes...
 • Informacja
  16 maja 2019

  Czekamy na wolontariuszy!!!

    Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji EFF Integracja Ty i Ja. Otwieramy nabór na wolontariuszy.  
 • Informacja
  12 maja 2019

  Nabór filmów do konkursu zakończony!

  W tym roku otrzymaliśmy 2210 zgłoszeń do konkursu filmowego. Spośród nich wybierzemy kilkadziesiąt, które powalcza o nagrody Motyla 2019.
 • Informacja
  08 maja 2019

  Zostań aktorem lub statystą – casting osób z dysfunkcją wzroku do serialu „Pasjonaci” w reż. Artura Dziurmana

  Nasi przyjaciele z Teatru ITAN ruszyli z produkcją serialu „Pasjonaci”. Szukają osób z dysfunkcją narządu wzroku, które chcą spróbować swoich sił – jako aktorzy bądź statyści na planie filmowym. Jesteś osobą z dysfunkcją wzroku, niewidomą bądź niedowidzącą? Masz doświadczenie aktorskie – na scenie lub przed kamerą, a może po prostu chcesz przeżyć przygodę? Zapraszamy do wspólnego działania!
 • Informacja
  24 marca 2019

  EFF Integracja Ty i Ja znów w drodze!

  Tym razem jesteśmy w Hamburgu, na zaproszenie Klappe Auf Short Film Festival i bierzemy udział w spotkaniu europejskiej sieci festiwali filmowych o niepełnosprawności. Belgia, Niemcy, Polska, Hiszpania, Turcja i Wielka Brytania to obiecująca mieszanka poglądów i doświadczeń.  
 • Informacja
  22 marca 2019

  Marcowa Filmowa Akademia Integracji

  W marcu nasz cykliczny projekt miał dwie odsłony - 4 i 15 marca. W spotkaniach wzięła udział młodziez licealna.
 • Informacja
  22 marca 2019

  Wystawa i pokaz filmów w Parlamencie Europejskim

    Szósta wizyta w Parlamencie Europejskim miała miejsce 5 marca. Do 7 marca czynna była wystawa Fotokonfrontacje, którą zawieźliśmy do Brukseli.  
 • Informacja
  27 lutego 2019

  Szósta wizyta w Parlamencie Europejskim

  5 marca 2019 r., na zaproszenie europosła Marka Plury, Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja zaprezentuje w Parlamencie Europejskim przegląd filmów i wystawę fotografii powstałych w trakcie Fotokonfrontacji. Serdecznie zapraszamy!
 • Informacja
  07 stycznia 2019

  Nabór filmów w konkursie 16. EFF Integracja Ty i Ja otwarty!

  Mamy zaszczyt i przyjemność ogłosić, iż otwieramy nabór filmów do konkursu głównego 16. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Na zgłoszenia czekamy do 1 maja 2019.
 • Informacja
  06 grudnia 2018

  Kolejna Filmowa Akademia Integracji

  5 grudnia w kinie Alternatywa odbyło się przedostatnie w tym roku spotkanie w ramach Filmowej Akademii Integracji.
 • Informacja
  03 grudnia 2018

  Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

    3 grudnia to dla nas dzień szczególny. Tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Święto to zostało uchwalone przez ONZ w 1992 roku.
 • Informacja
  28 listopada 2018

  Filmowa Akademia Integracji z wizytą u seniorów

  Kolejne spotkanie w ramach Filmowej Akademii Integracji już za nami. Tym razem gościliśmy u seniorów w Domu "Pogodna Jesień".
 • Informacja
  02 października 2018

  Wyróżnienie Superlodołamacz 2018!

  Wielki sukces naszego Festiwalu!  Podczas gali rozdania nagród Lodołamacz 2018, która odbyła się 27 września na Zamki Królewskim, otrzymaliśmy wyróżnienie w kategorii Superlodołamacz! 
 • Informacja
  08 września 2018

  Werdykt Jury - Motyle 2018

  No i już wszystko wiadomo! Motyle 2018 przyznane!
 • Informacja
  08 września 2018

  Spotkanie z Sebastianem Stankiewiczem i Bodo Koxem

  Piotr Pawłowski przeprowadził niezwykle ciepłe i dowcipne spotkanie z naszymi gośćmi: Bodo Koxem i Sebastianem Stankiewiczem.
 • Informacja
  08 września 2018

  Spotkanie z Kołobrzeskim Stowarzyszeniem Płetwonurków z Niepełnosprawnością Aquarium

  Spotkanie z Kołobrzeskim Stowarzyszeniem Płetwonurków z Niepełnosprawnością Aquarium poprowadziła Ola Sławińska. 
 • Informacja
  07 września 2018

  Filmowcy bez barier / Spotkanie z Łukaszem Maciejewskim

  Ogromnym powodzeniem cieszyło się czwartkowe spotkanie z przewodniczącym jury Łukaszem Maciejewskim. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu Filmowcy bez barier. Prowadził je red. Piotr Pawłowski. 
 • Informacja
  07 września 2018

  Mały Festiwal Ty i Ja w koszalińskim Zakładzie Karnym

  Jeden z wielu Małych Festiwali Ty i Ja odbył się w koszalińskim Zakładzie Karnym. Zapraszamy do obejrzenia zdjeć.   
 • Informacja
  07 września 2018

  Warsztaty z savoir vivre

  Za nami cieszące się olbrzymim zainteresowaniem warsztaty z zasad savoir vivre wobec osób z niepełnosprawnościami. Zajęcia prowadzone były przez Izę Sopalską z fundacji Kulawa Warszawa.   
 • Informacja
  07 września 2018

  „Słuchając - zobacz” - niezwykły seans reportażu w Polskim Radiu Koszalin

  Za nami znakomite spotkanie w Polskim Radiu Koszalin. Zaprezentowane zostały dwa reportaże autorstwa publicystek Polskiego Radia Koszalin: Jolanty Rudnik - reportaż pt. „Dziewczynka z bilbordu” oraz Anny Rawskiej - reportaż pt. „Wojna jest ze mną”. Oba materiały były tłumaczone na język migowy. 
 • Informacja
  06 września 2018

  Filmowcy bez barier. Spotkanie z Urszulą Grabowską i Małgorzatą Zajączkowską

  W środę 5 września o godzinie 17:00 w naszym miasteczku festiwalowym odbyło się spotkanie z naszymi jurorkami Urszulą Grabowską i Małgorzatą Zajączkowską.     
 • Informacja
  05 września 2018

  Konferencja naukowa

  W środę 5 września w Hotelu Gromada odbyła się konferencja naukowa Rodzina wobec niepełnosprawości zorganizowana wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomoc Rodzinie w Koszalinie.   
 • Informacja
  05 września 2018

  List od Minister

  Otrzymaliśmy list gratulacyjny od Minister Rodziny, Pracy i Pomocy Społecznej Elżbiety Rafalskiej. Bardzo dziękujemy za miłe słowa.        
 • Informacja
  05 września 2018

  Otwarcie Festiwalu

  Podczas inauguracji Festiwalu mogliśmy zobaczyć przedstawienie "Ono" w wykonaniu Teatru Recepta, wernisaże dwóch wystaw (fotokonfrontacje i Mariusza Kędzierskiego) oraz wziąć udział z fantastycznym koncercie zespołu November Project.   Zachęcamy do obejrzenia galerii  
 • Informacja
  05 września 2018

  Otwórz się nie niepełnosprawność - happening

  "Otwórz się na niepełnosprawność" - to tytuł happeningu, który odbył się przed inauguracją Festiwalu na ulicach Koszalina. Zapraszaliśmy mieszkańców do uczestnictwa w wydarzeniu. Happening przygotowany przez podopiecznych Wojciecha Węglowskiego.   
 • Informacja
  04 września 2018

  Kilka godzin do startu

  Zapraszamy do obejrzenia galerii gotowego ale jeszcze niewypełnionego publiką miasteczka festiwalowego. Startujemy o 17:00. Czekamy na Was!  
 • Informacja
  04 września 2018

  „Słuchając-zobacz” w Radiu Koszalin - reportaże w języku migowym

  6 września o godz. 17:00 w Studiu Koncertowo-Nagraniowym im. Czesława Niemena w Polskim Radiu Koszalin odbędzie się wydarzenie „Słuchając-zobacz"  
 • Informacja
  04 września 2018

  Filmy z audiodeskrypcją

  Informujemy, że w czasie Festiwalu, sześć filmów zostanie zaprezentowanych w wersji z audiodeskrypcją.  
 • Informacja
  03 września 2018

  Mural już gotowy

  Przez ostatnie kilka dni, artyści związani z grupą MostBlunted malowali ogromny mural na cześć naszego Festiwalu. Dzieło można podziwiać przy rondzie u zbiegu ulic Zwycięstwa, Stawisińskiego i Wojska Polskiego. W stworzeniu muralu pomogli: Archiwum Państwowe w Koszalinie, Miejska Energetyka Cieplna i Monolith Group.   
 • Informacja
  02 września 2018

  Powstaje miasteczko festiwalowe

  Niedziela upłynęła nam na budowie namiotu, który stanął przed Koszalińską Biblioteką Publiczną. To będzie serce naszego Festiwalu. Widzimy się już we wtorek!      
 • Informacja
  30 sierpnia 2018

  Konferencja prasowa przed 15 EFF Integracja Ty i Ja

  29 sierpnia w Koszalińskiej Biboliotece Publicznej odbyła się konferencja prasowa dotycząca zbliżającej się jubileuszowej edycji Festiwalu. Udział w niej wzięli: Prezydent Koszalina Piotr Jedliński, Dyrektorka Festiwalu Barbara Jaroszyk, Dyrektor Programowy Dariusz Pawlikowski i szefowa promocji Dorota Czech. Dziękujemy przybyłym mediom za obecność i liczymy na aktywne uczestnictwo podczas Festiwa...
 • Informacja
  28 sierpnia 2018

  Konferencja naukowa Rodzina wobec niepełnosprawności. Refleksje – Dylematy – Wyzwania

  Wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie zapraszamy na konferencję naukową "Rodzina wobec niepełnosprawności". Konferencja otwarta jest dla wszystkich chętnych!     Termin: Koszalin, 5.09.2018, godz. 10.00 -14.00 Miejsce: Koszalin, Hotel Gromada, ul. Zwycięstwa 20, sala Szmaragdowa   Program: 9.30 - 10.00 – rejestracja uczestników 10.00 - 10.10 – oficjalne otwarcie konferencji 10.10 - 10.35 – Niepeł...
 • Informacja
  25 sierpnia 2018

  Pełna lista filmów

  Zachęcamy do zapoznania się z pełną listą filmów pokazywanych na naszym Festiwalu. Link: http://www.integracjatyija.pl/pl/festiwal-2018/filmy
 • Informacja
  22 sierpnia 2018

  2 dni z EFF Integracja Ty i Ja

  W dniach 5 i 6 września, w 17 polskich miastach będzie można zobaczyć wybór filmów z naszego Festiwalu. Lista kin i miast znajduje się tu: http://www.integracjatyija.pl/pl/festiwal-2018/2-dni-z-eff-integracja-ty-i-ja  Wszystkie filmy są audiodeskrypcją!
 • Informacja
  21 sierpnia 2018

  Rodzina bez retuszu - goście

  Nasz Festiwal to także niezwykli goście. W tym roku będzie ich wielu. Będziemy przeprowadzać spotkania zatytułowane "Rodzina bez retuszu", podczas których porozmawiamy z naszymi bohatermi. Odwiedzimy także koszalińskie szkoły.  Plan spotkań: środa 5 września, godz. 18:00, miasteczko festiwalowe czwartek 6 września, godz. 9:00, Zespół Szkół nr 9 piątek 7 września, godz. 9:00, Zespół Szkół nr 7   ...
 • Informacja
  09 sierpnia 2018

  Program Festiwalu

  Mamy już dopięty program całego Festiwalu.  Możecie już go odejrzeć pod linkiem http://www.integracjatyija.pl/images/2018_pliki/program2018.pdf  Program będzie oczywiście dostępny w naszych wydrukowanych folderach, które niebawem będzie mozna pobrać w wielu miejscach.  Możecie już planować swój czas w dniach od 4 do 8 września.
 • Informacja
  06 sierpnia 2018

  Jury 2018

  Znamy już skład jury oceniający tegoroczne filmy.  Są to: Łukasz Maciejewski, Urszula Grabowska, Małgorzata Zajączkowska, Sebastian Stankiewicz, Tomasz Karcz. Więcej o jurorach przeczytacie w naszej zakładce http://www.integracjatyija.pl/pl/festiwal-2018/jury
 • Informacja
  01 sierpnia 2018

  November Project na inaugurację Festiwalu

  4 września na inaugurację naszego Festiwalu wystąpi grupa November Project! To 12 barwnych postaci dla których wiek, zainteresowania muzyczne oraz niepełnosprawność nie stanowią żadnych przeszkód we wspólnym tworzeniu muzyki. Ich muzyka zachwyca wyjątkowym brzmieniem, a w połączona z charakterystycznymi tekstami Paprodziada tworzy niebanalną mieszankę pozytywnych wibracji. Sprawdźcie klip: https:/...
 • Informacja
  19 lipca 2018

  Hasło: Rodzina bez retuszu

  A teraz pora na kilka słów o naszym tegorocznym, festiwalowym haśle. Brzmi ono „Rodzina bez retuszu”. Hasło jest mocne, ale takie miało być. Ma podkreślać wszystkie aspekty związane z funkcjonowaniem rodziny, w której problem niepełnosprawności występuje – te dobre, ale również te złe. Aspekty, o których będziemy chcieli otwarcie rozmawiać w trakcie festiwalu, bez ograniczeń, bez barier…. Jak co r...
 • Informacja
  18 lipca 2018

  Aleksander Orzechowski w Elblągu

  Kolejne fotokonfrontacje za nami. Tym razem, wybitny fotografik Aleksander Orzechowski odwiedził w Elblągu Rafała i Karolinę Rockich oraz ich córkę Wiktorię. Przypominamy, że w tym roku fotograficy odwiedzają rodziny w ich własnych środowiskach. Przekazują na zdjęciach ich codzienne życie i radzenie sobie z przeszkodami. To dlatego, że hasło tegorocznego Festiwalu to "Rodzina bez retuszu". Efekty...
 • Informacja
  06 lipca 2018

  Stanisław Składanowski w Malborku

  Kontynuujemy nasze fotokonfrontacje. Przypominamy, że w tym roku skupiamy się na rodzinach w ich codziennym środowisku. Hasłem zbliżającej się 15. edycji naszego Festiwalu jest "Rodzina bez retuszu". Znakomity fotografik Stanisław Składanowski, który jako jeden z niewielu dokumentował strajk w Stoczni Gdańskiej w roku 1980, odwiedził Malbork gdzie stworzył fotoreportaż o rodzinie, w której młoda dz...
 • Informacja
  25 czerwca 2018

  Plakat 15. Europejskiego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja"

  Przedstawiamy oficjalny plakat tegorocznej edycji Festiwalu. Autorem jest Grzegorz Otulakowski – koszalinianin,  projektant graficzny.  Edukację plastyczną rozpoczął w Pąństwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie, kontynuując ją studiując malarstwo w Poznaniu na Państwowej Wyzszej Szkole Sztuk Plastycznych. Zajmuje się grafiką reklamową, jest twórcą haseł i kampani reklamowych. Od kilku lat bier...
 • Informacja
  21 czerwca 2018

  Kolejna Akademia Filmowa

    kolejna Filmowa Akademia Integracji za nami  Tak tak jak poprzednio poprowadził ją filmoznawca Wojciech Otto. W pierwszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkół nr 8 a w drugim z Zespołu Szkół nr 9. Prezentowane filmy to: "Joanna" reż. Aneta Kopacz (mega wzruszający), "Jakiego koloru jest miłość" reż. Alina Mrowińska (bohaterowie byli u nas w zeszłym roku) i "120 cm" reż. Krzysztof Kotlar...
 • Informacja
  12 czerwca 2018

  Fotokonfontacje w nowej odsłonie

    Tegoroczne hasło Festiwalu to "Rodzina bez retuszu". W związku z tym nasi zaprzyjaźnieni fotograficy odwiedzają rodziny w ich miejscowościach i domach czyli w naturalnym, codziennym środowisku. Tam powstają fotoreportaże, które już we wrześniu będziecie mogli zobaczyć na naszym Festiwalu. Ze swojej fotowyprawy wrócił właśnie Wojtek Szwej. Odwiedził Międzygórze i małżeństwo Bożenę i Macieja Horbowsk...
 • Informacja
  10 czerwca 2018

  Kolejne spotkanie Filmowej Akademii Integracji

    Za nami kolejne spotkanie Filmowej Akademii Integracji! Tym razem w spotkaniu wzięła udział młodzież z Computer College i Zespołu Szkół nr 7 w Koszalinie. Spotkanie prowadził prof. Wojciech Otto - filmoznawca i medioznawca, profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierownik Katedry Filmu, Telewizji i Nowych Mediów. Autor książek: „Obrazy niepełnosprawności w polskim filmie”, „Literatu...
 • Informacja
  22 maja 2018

  Ostatnie dni naboru do konkursu filmowego

  Wielkimi krokami zbliża się termin zakończenia naboru do konkursu filmowego w ramach 15. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Do 1 czerwca czekamy na wasze zgłoszenia w kategorii film fabularny, dokumentalny i amatorski. Szczegółowe informacje znajdziecie w naszym regulaminie LINK: http://integracjatyija.pl/pl/festiwal-2018/regulamin
 • Informacja
  15 maja 2018

  Filmowa Akademia Integracji w DPS "Pogodna Jesień"

  W kwietniu po raz trzeci zoorganizowaiśmy spotkanie z cyklu "Filmowa Akademia Integracji" - tym razem spotkanie wyjazdowe bo byliśmy w Domu Pomocy Społecznej. Uczestnikami byli podopieczni Dziennego Domu Pogodna Jesień "Senior +". Pokazaliśmy film pt. "Jakiego koloru jest miłość" czyli laureatów Motyla 2017 w kategorii nagroda publiczności - fajna historia o niesamowitej miłości  dostarczyła wszystk...
 • Informacja
  17 kwietnia 2018

  Ruszyła Filmowa Akademia Integracji

  4 kwietnia zorganizowaliśmy dwa pierwsze w tym roku spotkania Filmowej Akademii Integracji. Widzowie zobaczyli dwa filmy: "Tajemniczy Ogród" i "Imagine" (wersja z audiodeskrypcją).  W spotkaniach udział wzięli podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej nr 1, Środowiskowego Domu Samopomocy Przyszłość oraz niewidomi i niedowidzący "czytelnicy" książki mówionej KBP. Kolejne spotkania przed nami!
 • Informacja
  17 kwietnia 2018

  Nasza wystawa w Dąbrowie Białostockiej

  Wystawa zaprezentowana po raz pierwszy podczas ostatniej edycji naszego Festiwalu została pokazana w Zespole Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej. Przypomnijmy, że wystawa, która powstała w ramach fotokonforontacji przedstawia weteranów wojennych doświadczonych tragicznymi zdarzeniami na misjach.  Młodzież mogła dowiedzieć się o naszym Festiwalu jak i od ideach, które jemu towarz...
 • Informacja
  13 kwietnia 2018

  Zorganizuj u siebie Mały Festiwal "Ty i Ja"

    Jednym z nieodłącznych wydarzeń w ramach EFF Integracja Ty i Ja są Małe Festiwale „Ty i Ja”, odbywające się równolegle z koszalińskim festiwalem. Już po raz ósmy zapraszamy do ich organizacji. Cechą, która leży u podstaw wartości tych wydarzeń jest ich różnorodność. Żelaznym punktem programu Małych Festiwali są projekcje filmowe, uzupełniane w każdej z miejscowości o dodatkowe atrakcje, skupione w...
 • Informacja
  08 lutego 2018

  Nabór do konkursu filmowego 15. EFF Integracja Ty i Ja otwarty!

  15. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja zbliża się wielkimi krokami, zapraszamy zatem do zapoznania się z regulaminem tegorocznego konkursu filmowego. W szczególności zapraszamy wszystkich filmowców-amatorów z niepełnosprawnością do zgłaszania swoich filmów w kategorii "Film amatorski".
 • Informacja
  11 grudnia 2017

  Spotkanie z okacji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

  Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych wzięliśmy udział w spotkaniu zorganizowanym przez Urząd Miejski, ZUS i Oddział Zachodniopomorski PFRON. Podczas wystąpienia przedstawiciela Oddziału Zachodniopomorskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uczestnicy zapoznali się z prezentacją, która podsumowała 14 – letnią historię EFF Integracja Ty i Ja.
 • Informacja
  06 grudnia 2017

  EFF Integracja Ty i Ja z wizytą podczas Europejskiego Parlamentu Osób Niepełnosprawnych w Brukseli

  W dniach 6 – 9 grudnia 2017 przedstawiciele biura organizacyjnego Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja gościli w Parlamencie Europejskim w Brukseli. To nasz piąty pobyt na zaproszenie Marka Plury – eurodeputowanego.
 • Informacja
  29 listopada 2017

  EFF Integracja Ty i Ja w Parlamencie Europejskim w Brukseli

  Miło nam poinformować, że nasz festiwal już po raz piąty będzie gościł w Parlamencie Europejskim w Brukseli. 6 grudnia 2017 przegląd filmów EFF Integracja Ty i Ja będzie wydarzeniem towrzyszącym obradom 4. Europejskiego Parlamentu Osób z Niepełnosprawnością. Serdecznie zapraszamy!
 • Informacja
  15 listopada 2017

  Filmowa Akademia Integracji

  Filmowa Akademia Integracji w ramach 14. Europejskiego Festiwalu Integracja Ty i Ja w dniu dzisiejszym zakończyła prezentacje filmów o tematyce niepełnosprawności. W cyklu 12 spotkań wzięło udział 724 uczestników. Organizatorzy dziękują za liczną frekwencję i zainteresowanie tematem integracji społecznej. Na kolejne spotkania zapraszamy od stycznia 2018 r.  
 • Informacja
  09 października 2017

  Adrianna Zawadzińska II Vice Miss Świata!

  W wielką radością informujemy, że gość naszego Festiwalu - Adrianna Zawadzińska - została II Vice Miss Świata podczas wyborów rozgrywanych w Warszawie. Dodatkowo Adrianna zdobyła tytuł Miss Wdzięku i Miss Foto. Gratulujemy! 
 • Informacja
  13 września 2017

  DZIĘKUJEMY!

  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia naszego Festiwalu. Jesteśmy ogromnie wdzięczni i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę. W rozwinięciu lista naszych partnerów.
 • Informacja
  13 września 2017

  Fotogaleria z gali zakończenia

  Nagrody rozdane, wyniki znane, 14. EFF Integracja Ty i Ja przeszedł do historii. To by piękny czas pełen wzruszeń, spotkań, inspiracji. Zachecamy do obejrzenia galerii zdjęć z gali zamknięcia.
 • Informacja
  09 września 2017

  Znamy werdykt jury!

  Znamy już laureatów tegorocznego Festiwalu.
 • Informacja
  09 września 2017

  Czwarty dzień Festiwalu

  Zapraszamy do przeczytania relacji z czwartego dnia Festiwalu i obejrzenia galerii zdjęć.
 • Informacja
  08 września 2017

  Trzeci dzień Festiwalu

  Za nami trzeci dzień Festiwalu. W rozwinięciu krótka relacja + fotogaleria.
 • Informacja
  06 września 2017

  Galeria z dnia drugiego

  Zapraszamy do obejrzenia galerii z drugiego dnia Festiwalu. LINK
 • Informacja
  06 września 2017

  Galeria z dnia pierwszego

  Zapraszamy do zapoznania się ze zdjeciami dokumentującymi pierwszy dzień Festiwalu. LINK
 • Informacja
  05 września 2017

  Zmiana wykonawcy koncertu otwarcia

  Otrzymaliśmy informację, że z powodów losowych Gaba Kulka nie może wyjechać z Warszawy do Koszalina na koncert. W trybie pilnym zorganizowaliśmy zastępstwo. Po dzisiejszej gali otwarcia, w miasteczku Festiwalowym ok. godz. 18:00 wystąpi Tymon Tymański ze swoim zespołem
 • Informacja
  03 września 2017

  Lasermania na Integracji Ty i Ja!

  W piątek o godz. 11:00 w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie odbędzie się tzw. lasermania czyli elektroniczny paintball. Naprzeciw siebie staną dwie drużyny na wózkach. Będą osoby z niepełnosprawnościami oraz pełnosprawne. Super zabawa i rywalizacja. Zapraszamy do kibicowania.
 • Informacja
  03 września 2017

  Indie. Z miłością i śmiechem. Pokaz slajdów z podróży Piotra i Anety Bielskich

    W środę 6 września o godz. 16:30 zapraszamy na spotkanie „Indie. Z miłością i śmiechem”. Pokaz slajdów z podróży i opowieści Piotra i Anety Bielskich.
 • Informacja
  03 września 2017

  Warsztaty street art z Druklin

  W czwartek 7 września o godz. 11:00 zapraszamy na warsztaty street art prowadzone przez Macieja Mazurkiewicza znanego też jako Druklin. Pod jego okiem będzie malowana trafostacja przy naszym miasteczku festiwalowym. Każdy może współtworzyć dzieło pod okiem artysty. Zapraszamy
 • Informacja
  01 września 2017

  Warsztaty Joga Śmiechu

  Zapraszamy na zajęcia Jogi Śmiechu prowadzone przez Piotra Bielskiego. Festiwalowa środa, czwartek i piątek g. 10:00
 • Informacja
  01 września 2017

  Nasz Festiwal w Magazynie Kulturalnym GK24.pl

  Największy regionalny serwis internetowy czyli GK24.pl umieścił naszą imprezę w swoim cotygodniowym Magzynie Kulturalnym. Zachęcamy do obejrzenia pod linkiem.
 • Informacja
  30 sierpnia 2017

  Konferencja prasowa przed 14. EFF Integracja Ty i Ja

   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konferencji prasowej, która odbyła się 29 sierpnia 2017 r. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej im. Joachima Lelewela.
 • Informacja
  30 sierpnia 2017

  2 dni z EFF Integracja Ty i Ja - 6-7.09.2017

  17 polskich miast w swoich kinach studycjnych w dniach 6 i 7 września zaprezentuje wybrane filmy z naszego Festiwalu. Więcej informacji w LINKU.
 • Informacja
  23 sierpnia 2017

  Małe Festiwale Ty i Ja 2017

  W 31 miejscach w  dniach od 5 do 9 września odbędą się w tym roku Małe Festiwale Ty i Ja. Gdzie i co będzie prezentowane? LINK
 • Informacja
  22 sierpnia 2017

  Opisy filmów konkursowych

  Zapraszamy do zapznania sie z opisami wszystkich tegorocznych filmów. LINK
 • Informacja
  18 sierpnia 2017

  Program festiwalu

  Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem festiwalu. LINK
 • Informacja
  17 sierpnia 2017

  Czekamy na wolontariuszy

  Co roku w naszym festiwalu uczestniczy niemal setka wolontariuszy. Zadań dla nich nie brakuje: uczestniczą w organizacji imprezy, pomagają w obsłudze biura festiwalu, opiekują się osobami niepełnosprawnymi, biorą udział w przygotowaniach do wydarzeń artystycznych. Poza pracą wolontariusze mogą brać udział we wszystkich wydarzeniach festiwalowych, zdobyć nowe umiejętności i nabrać doświadczenia ora...
 • Informacja
  16 sierpnia 2017

  Scena muzyczna Festiwalu

  Festiwal "Integracja Ty i Ja" jest bogaty w wiele imprez towarzyszących. W tym roku odbędą się dwa bardzo ciekawe koncerty. Na inaugurację Festiwalu (5 września) występi Gaba Kulka a na jego zakończenie (9 września) wystąpi zespół Remont Pomp z gościnnym udziałem saksofonisty Raya Dickaty'ego  
 • Informacja
  15 sierpnia 2017

  Od pomysłu do premiery - warsztaty animacji

  Zapraszamy do udziału w warsztatach animacji prowadzonych przez Eugeniusza Gordziejuka ze Stowarzyszenia Polskich Producentów Animacji. 6 i 7 września g. 12:00, miasteczko festiwalowe
 • Informacja
  11 sierpnia 2017

  Jury konkursu filmowego 2017

  Przedstawiamy jurorów tegorocznego Festiwalu.
 • Informacja
  30 czerwca 2017

  Plakat 14.Festiwalu Integracja Ty i Ja

  Zbliżający się 14. Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja", który odbędzie się w Koszalinie w dniach od 5 do 9 września, ma już swój plakat. Jego autorem jest koszaliński artysta Grzegorz Otulakowski.
 • Informacja
  14 czerwca 2017

  Fotokonfrontacje 2017

  Za nami trzecia edycja Fotokonfrontacji w ramach EFF Integracja Ty i Ja. Dzięki współpracy z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. R. Traugutta w Koszalinie, przed obiektywami fotografików stanęli członkowie Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju. Rezultaty wspólnej pracy poznamy we wrześniu podczas wystawy inaugurującej 14. EFF Integracja Ty i Ja.
 • Informacja
  31 marca 2017

  Wydawnictwo pofestiwalowe 13. EFF Integracja Ty i Ja

  Wydawnictwo pofestiwalowe, dokumentujące przebieg 13. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja, jest już dostępne na naszej stronie internetowej w wersji elektronicznej. Zapraszamy do oglądania oraz wspominania najważniejszych i najciekawszych wydarzeń festiwalowych z roku 2016.
 • Informacja
  16 marca 2017

  Szkolenia w ramach cyklu „Kultura bez wyjątku” Narodowego Centrum Kultury

  Z przyjemnością informujemy, że organizatorzy EFF Integracja Ty i Ja zaproszeni zostali przez Narodowe Centrum Kultury do współpracy w ramach cyklu „Kultura bez wyjątku”. Jest to nowy cykl szkoleń z zakresu projektowania oferty kulturalnej. Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniach!
 • Informacja
  08 lutego 2017

  Nabór do konkursu filmowego 14. EFF Integracja Ty i Ja otwarty!

  14. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja zbliża się wielkimi krokami, zapraszamy zatem do zapoznania się z regulaminem tegorocznego konkursu filmowego. W szczególności zapraszamy wszystkich filmowców-amatorów z niepełnosprawnością do zgłaszania swoich filmów w kategorii "Film amatorski".
 • Informacja
  01 lutego 2017

  Kolejne spotkanie z cyklu Filmowa Akademia Integracji

  Kolejne spotkanie Filmowej Akademii Integracji odbyło się o 1 lutego 2017 w sali kina Alternatywa w Koszalinie. Widzowie obejrzeli film „Zakochany Anioł” w reż. Artura Więcka w wersji opatrzonej audiodeskrypcją.
 • Informacja
  25 stycznia 2017

  Pierwsze tegoroczne spotkanie Filmowej Akademii Integracji

  Pierwsze tegoroczne spotkanie z cyklu Filmowa Akademia Integracji odbyło się o 25 stycznia 2017 w sali kina Alternatywa w Koszalinie. Uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego w Koszalinie obejrzeli film „Lot nad kukułczym gniazdem” w reż. Miloša Formana.
 • Informacja
  07 grudnia 2016

  Przegląd filmów EFF Integracja Ty i Ja w Parlamencie Europejskim

  W dniu 7 grudnia 2016 r., na zaproszenie Posła do Parlamentu Europejskiego Marka Plury, Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja zaprezentował w Brukseli przegląd filmów festiwalowych. Licznie zgromadzona publiczność, w tym europarlamentarzyści, obejrzała kronikę 13. EFF Integracja Ty i Ja oraz 4 filmy krótkometrażowe. W trakcie spotkania wręczono również wyróżnienia dla laureatek konkursu L...
 • Informacja
  22 listopada 2016

  EFF Integracja Ty i Ja w Parlamencie Europejskim

  Miło nam poinformować, że nasz festiwal już po raz czwarty będzie gościł w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Za zaproszenie serdecznie dziękujemy!
 • Informacja
  14 listopada 2016

  Pełna sala na finiszu Filmowej Akademii Integracji

  Już po raz 12. spotkaliśmy się w Kinie Alternatywa na Filmowej Akademii Integracji. Było to ostatnie filmowe spotkanie w tym roku. Na widowni tym razem zasiedli podopieczni ze Środowiskowego Domu Samopomocy "Odrodzenie" oraz uczniowie Zespołu Szkół Sportowych. Gościliśmy Grzegorza Lanzera, Macieja Sochala oraz Pawła Spisaka. Film p.t. "Olimpijczycy" (reż. Jerzy Jernas) cieszył się dużym zaintereso...
 • Informacja
  07 listopada 2016

  Jedenasta edycja Filmowej Akademii Integracji

  Podczas jedenastego tegorocznego spotkania w ramach Filmowej Akademii Integracji uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Koszalinie, podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy "Przyszłość" i "Odrodzenie" oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej nr 1 w Koszalinie przybyli na seans obrazu p.t. „Tajemniczy ogród” w reżyserii Agnieszki Holland.
 • Informacja
  19 października 2016

  Dziesiąta edycja Filmowej Akademii Integracji

  Podczas dziesiątego tegorocznego spotkania w ramach Filmowej Akademii Integracji widzowie przybyli na seans obrazu p.t. "Dziewczyna z szafy" (w reżyserii Bodo Koxa). Film został  zaprezentowany z zastosowaniem techniki audiodeskrypcji.
 • Informacja
  08 października 2016

  List od Nidala Al-Dibsa

  W ostatnich dniach na ręce organizatorów 13. EFF Integracja Ty i Ja dotarł list od Nidala Al-Dibsa, członka Jury tegorocznego konkursu filmowego, adresowany do Dyrektor Barbary Bielińskiej - Jaroszyk.
 • Informacja
  07 października 2016

  Koszalińskie Towarzystwo Społeczno - Kulturalne Liderem NGO 2016!

  W dniu 7 października 2016 r., w ramach Koszalińskiego Dnia Organizacji Pozarządowych, w trakcie uroczystej Gali rozstrzygnięto konkurs "Koszaliński Lider NGO 2016". Miło nam poinformować, że w uznaniu za realizację 12. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja w 2015 roku tytuł "Koszaliński Lider NGO 2016" otrzymało Koszalińskie Towarzystwo Społeczno - Kulturalne. Dziękujemy!
 • Informacja
  21 września 2016

  Nagroda PISF - mamy to!!!

  Miło nam poinformać, że Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja został laureatem 9. edycji Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) w kategorii „krajowe wydarzenie filmowe”. Do nagrody nominowany był po raz pierwszy (za ubiegłoroczną edycję). Gala wręczenia nagród miała miejsce 20 września w Teatrze Muzycznym, podczas trwającego 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni.
 • Informacja
  14 września 2016

  Pięknie dziękujemy!!!

  Trzynasta edycja Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja za nami. Jak zawsze udana dzięki wielu osobom i instytucjom. Przyjmijcie nasze serdeczne podziękowania!
 • Informacja
  14 września 2016

  Wywiad z Wojciechem Otto

  Zachęcamy do przeczytania ciekawego wywiadu z jurorem tegorocznego konkursu filmowego, Wojciechem Otto, który ukazał się na portalu Niepełnosprawni.pl
 • Informacja
  13 września 2016

  Nasz Złoty Maciej!

  Maciej Sochal, koszaliński lekko atleta i nasz festiwalowy przyjaciel dziś zdobył Złoty Medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro w rzucie maczugą. W swojej najlepszej próbie osiągnął wynik 33,91 m. Wszyscy trzymaliśmy za niego kciuki i udało się! Gratulacje Maciek, jesteś wielki!
 • Informacja
  11 września 2016

  Gala zakończenia festiwalu

  To już - niestety - koniec. Gala wręczenia nagród zakończyła 13. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja. Laureaci odebrali Motyle 2016, a na koniec energetyczny koncert, który zachwycił publiczność, dał jedyny w swoim rodzaju zespół Me Myself And I. Zachęcamy do oglądania fotogalerii festiwalowej i do zobaczenia za rok!
 • Informacja
  10 września 2016

  Motyle 2016 rozdane - werdykt

  Znamy laureatów konkursu filmowego 13. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Jury przyznało Motyle 2016 w kategoriach film amatorski, fabularny i dokumentalny - w tej kategorii jurorzy przyznali też trzy wyróżnienia.
 • Informacja
  09 września 2016

  Festiwalowy Dzień Sportu

  Ależ to były mecze! Pięć godzin emocji i prawdziwa sportowa integracja. Zawodnicy AZS Koszalin zmierzyli się z Mustangiem Konin w meczu koszykówki na wózkach, rugbyści klubu Balian z Rugby Club Koszalin. Był też pokaz szermierki na wózkach i prezentacje judo. Wszystkich dopingowali uczniowie koszalińskich szkół i słuchacze Centrum Szkolenia Sił Powietrznych, a komentował niezawodny Krzysztof Głomb...
 • Informacja
  09 września 2016

  Piątkowe wydarzenia

  Rozpoczynamy przedostatni dzień 13. EFF Integracja Ty i Ja. O godz. 9 na hali widowiskowo-sportowej (ul. Śniadeckich 4) rozpocznie się Festiwalowy Dzień Sportu. W programie: mecze integracyjne (koszykówka, rugby), prezentacje zespołów, zawodników, konkursy. Impreza potrwa do godz. 12. O godz. 17 w miasteczku festiwalowym - spotkanie z Wojciechem Mecwaldowskim, aktorem. Plus cały dzień wspaniałych...
 • Informacja
  08 września 2016

  Konferencja "Film, sport, niepełnosprawność"

  „Film, sport, niepełnoprawność” – to tytuł tegorocznej konferencji naukowej zorganizowanej przez Koszalińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, Koszalińską Bibliotekę Publiczną z Wydziałem Humanistycznym Politechniki Koszalińskiej w gościnnych wnętrzach Hotelu Gromada.
 • Informacja
  08 września 2016

  Spotkanie z Arturem Dziurmanem

  Zapraszamy dziś o godz. 17 do miasteczka festiwalowego na spotkanie z cyklu "Filmowcy bez barier". Gościem będzie Artur Dziurman, aktor i reżyser filmu fabularnego "Marzenie", który został pokazany dziś w pierwszym bloku projekcji konkursowych.
 • Informacja
  07 września 2016

  Spotkania z filmowcami

  Zapraszamy na dzisiejsze spotkania z filmowcami. Po pierwszym bloku projekcji konkursowych (ok. godz. 14.15) w kinie Alternatywa Anna Duda-Gocel, Szymon Jan Sinoff i Jakub Maj opowiedzą o swoich filmach. Spotkanie poprowadzi Wojciech Otto. O godz. 17 zapraszamy na spotkanie "Filmowcy bez barier". Gościem będzie aktorka i jurorka festiwalu, Grażyna Błęcka-Kolska. Prowadzenie: Piotr Pawłowski.
 • Informacja
  06 września 2016

  Inauguracja za nami

    Piękna pogoda, muzyka, akrobatyka i film - tak przebiegło rozpoczęcie festiwalu. A jutro: pierwsze projekcje konkursowe i spotkanie z Grażyną Błęcką-Kolską. Zapraszamy!
 • Informacja
  06 września 2016

  Startujemy!

  To już dziś! Oficjalne otwarcie 13. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Kolejne spotkanie ze wspaniałą sztuką filmową i ciekawymi ludźmi w prawdziwie integracyjnym duchu. Zapraszamy na plac przed Koszalińską Biblioteką Publiczną o godz. 17, a o godz. 18 na uroczystą inaugurację do namiotu festiwalowego.
 • Informacja
  05 września 2016

  Niepełnosprawni. Rysa na raju? – wystawa

  „Rysa na raju. My i niepełnosprawni” to zbiór dwunastu rozmów ze znanymi osobowościami polskiego życia politycznego, naukowego, artystycznego i filmowego wydany przez zaprzyjaźnione z naszym festiwalem Stowarzyszenie „Bardziej Kochani”. Fotografie ilustrujące wydawnictwo – w formie wystawy pt. „Niepełnosprawni. Rysa na raju?” – można oglądać w holu Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Otwarcie – j...
 • Informacja
  01 września 2016

  Festiwal muzycznie

  Jak zawsze przygotowaliśmy dla uczestników festiwalu dwa muzyczne smakołyki. Na początek - recital jazzującej wokalistki, Aleksandry Boguckiej z akompaniamentem Iwony Rzeszut, a na zakończenie - koncert formacji Me Myself And I, łączący jazz, hip-hop, trip hop i beatbox.
 • Informacja
  31 sierpnia 2016

  Konferencja prasowa 13. EFF Integracja Ty i Ja

  Dokładnie na tydzień przed rozpoczęciem 13. EFF Integracja Ty i Ja w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej odbyła się konferencja prasowa festiwalu. Wzięli w niej udział prezydent miasta, Piotr Jedliński oraz zespół organizacyjny festiwalu.
 • Informacja
  30 sierpnia 2016

  Grażyna Błęcka-Kolska w jury

  Miło nam poinformować, że do jury konkursu filmowego, które przyzna Motyle 2016, dołączyła Grażyna Błęcka-Kolska, znakomita aktorka. Niestety, z powodów osobistych z udziału w festiwalu musiała zrezygnować Magdalena Piekorz.
 • Informacja
  11 sierpnia 2016

  Będziemy w całej Polsce!

  Jak co roku Integracyjny duch z Koszalina zagości w kilkudziesięciu miejscach w całej Polsce za sprawą Małych Festiwali Ty i Ja oraz seansów w kinach studyjnych największych miast. Trzydzieści ośrodków zdecydowało się zorganizować własne odpowiedniki naszego festiwalu, piętnaście kin wyświetli wybrane festiwalowe filmy. Zapraszamy do udziału, do zobaczenia!
 • Informacja
  10 sierpnia 2016

  Komunikat dla gości 13. EFF Integracja Ty i Ja

  Drodzy goście 13. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi procedurami instytucji dofinansowujących 13. EFF Integracja Ty i Ja zwrot kosztów podróży dostępny jest jedynie dla osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów.
 • Informacja
  09 sierpnia 2016

  Konferencja naukowa – zapraszamy do udziału!

  Koszalińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela, organizatorzy 13. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja oraz Wydział Humanistyczny Politechniki Koszalińskiej zapraszają do udziału w konferencji naukowej „Film – sport – niepełnosprawność”, która odbędzie się 8 września 2016 r. w Sali Szmaragdowej Hotelu Gromada w Koszalinie.
 • Informacja
  01 sierpnia 2016

  Jury konkursu filmowego 2016

  Miło nam zaprezentować znakomite jury, które wskaże laureatów Motyli 2016 za najlepsze filmy w konkursie 13. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Będą to: Wojciech Otto: filmoznawca (przewodniczący), Grażyna Błęcka-Kolska: aktorka, Wojciech Mecwaldowski: aktor, Arkadiusz Jabłoński: prezes Fundacji „Akademia Integracji. Praca. Edukacja. Sport” oraz Nidal Aldibs: reżyser filmowy.
 • Informacja
  19 lipca 2016

  Znamy tytuły filmów konkursowych

  W konkursie filmowym 13. EFF Integracja Ty i Ja wystartuje 38 filmów: siedem fabularnych, dwadzieścia trzy dokumentalne i osiem amatorskich. Znalazły się tu produkcje z Polski, USA, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji, Niemiec, Holandii oraz Australii. Wszystkie powalczą o statuetki Motyla 2016. 
 • Informacja
  19 lipca 2016

  Najpiękniejsze na wózkach

  Adrianna Zawadzińska została Miss Polski na Wózku 2016. To już czwarta edycja konkursu piękności organizowanego przez Fundację Jedyna Taka, który po raz trzeci odbył się w Amfiteatrze Bemowo w Warszawie. W jury zasiadła Barbara Jaroszyk, dyrektor EFF Integracja Ty i Ja. 
 • Informacja
  14 lipca 2016

  Piękno bez barier: wybory Miss Polski na Wózku

  W sobotę, 16 lipca, w Warszawie odbędzie się gala finałowa IV Ogólnopolskich Wyborów Miss Polski na Wózku 2016. EFF Integracja Ty i Ja jest partnerem konkursu, a Barbara Jaroszyk, dyrektor festiwalu zasiądzie w jury, które wybierze najpiękniejszą. Współpraca z Fundacją Jedyna Taka, organizatorem przedsięwzięcia, ma miejsce już po raz trzeci.
 • Informacja
  11 lipca 2016

  Integracja Ty i Ja nominowana do Nagród PISF!

  Miło nam poinformować, że 12. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja został nominowany do tegorocznych Nagród PISF w kategorii krajowe wydarzenie filmowe. Nagrody zostaną w tym roku przyznane po raz dziewiąty. Od 2008 roku otrzymują je osoby, instytucje, organizacje za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina.
 • Informacja
  06 lipca 2016

  Integracja na sportowo

  W miniony weekend (1-3 lipca) w Słupsku miały miejsce Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja jest partnerem przedsięwzięcia, a nasza wizyta w Słupsku była okazją do rozmów na temat szerszej, przyszłorocznej współpracy.
 • Informacja
  27 czerwca 2016

  Plakat 13. EFF Integracja Ty i Ja już gotowy!

  Oto oficjalny plakat 13. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja, nawiązujący do tegorocznego hasła „Mistrzowie sportu, mistrzowie życia”. Jego autorką jest Yauheniya Mikołaewna Ahafonava (Żenia).
 • Informacja
  16 czerwca 2016

  Wyjazdowa edycja Filmowej Akademii Integracji w CSSP

  W Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie odbyła się dziewiąta Filmowa Akademia Integracji. Po seansie obrazu „Urodzony 4. lipca” w reżyserii Olivera Stone'a odbyła się dyskusja, nie zabrakło też wyjątkowych gości: prezesa Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju,  dyrektor Zakładu Karnego w Koszalinie oraz przewodniczącego Rady Kultury przy Prezydencie Miasta.
 • Informacja
  15 czerwca 2016

  Maciej Sochal - Mistrz Europy, rekordzista świata!

  Wieloletni przyjaciel Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja i uczestnik Fotokonfrontacji "Mistrzowie sportu, mistrzowie życia" - Maciej Sochal - zdobył we wtorek 14 czerwca 2016 r. złoty medal w rzucie maczugą podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Grosseto (Włochy), organizowanych przez Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski, bijąc przy okazji rekord świata z wynikiem 37,19m...
 • Informacja
  14 czerwca 2016

  Pięć dni, pięciu fotografików, pięciu modeli

  Fotokonfrontacje 2016 za nami. Trwa edycja zdjęć, które złożą się na wystawę inaugurującą tegoroczny festiwal, 6 września. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z powstawania projektu.
 • Informacja
  13 czerwca 2016

  Konkurs filmowy - ostatnia chwila na zgłoszenia!

  Czas na zgłoszenia do konkursu filmowego 13. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja zbliża się ku końcowi. Regulaminowy termin już tuż tuż, wszystkich chętnych informujemy zatem, że wszystkie zgłoszenia nadane pocztą lub kurierem do dnia 15 czerwca 2016 włącznie będą traktowane jako zgłoszone w terminie. Do udziału w konkursie szczególnie zachęcamy filmowców - amatorów.
 • Informacja
  08 czerwca 2016

  Ósma edycja Filmowej Akademii Integracji

  Podczas ósmego tegorocznego spotkania w ramach Filmowej Akademii Integracji widzowie przybyli na seans obrazów p.t. "Drugie życie" (w reżyserii Sylwii Michałowskiej) i "Życie stylem dowolnym" (reż. Adam Palenta). Gość FAI - Maciej Sochal - opowiedział o przygotowaniach do startu w Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro, zaprezentowano również krótkie filmy z zawodów sportowych z jego udziałe...
 • Informacja
  06 czerwca 2016

  Fotokonfrontacje - galeria zdjęć

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Fotokonfrontacji "Mistrzowie sportu, mistrzowie życia" w ramach 13. EFF Integracja Ty i Ja. Fotograficy z Oddziału Gdańskiego Związku Polskich Artystów Fotografików zmierzyli się w dniach 29 maja - 02 czerwca 2016 z piątką niezwykłych sportowców. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tych niezwykłych konfrontacji!
 • Informacja
  02 czerwca 2016

  Fotokonfrontacje - dzień trzeci i ostatni

  Trzeci i ostatni dzień twórczej pracy podczas Fotokonfrontacji "Mistrzowie sportu, mistrzowie życia" w ramach 13. EFF Integracja Ty i Ja uczestnicy w większości spędzili w Kołobrzegu. Jak na prawdziwych mistrzów sportu przystało, pierwsze kroki skierowali nie na plażę, lecz na siłownię. Plenerów morskich jednak również tego dnia nie zabrakło.
 • Informacja
  01 czerwca 2016

  Fotokonfrontacje - dzień drugi

  Drugiego dnia Fotokonfrontacji "Mistrzowie sportu, mistrzowie życia" w ramach 13. EFF Integracja Ty i Ja fotograficy, modelki i modele zaszyli się w studio. Wojciech Szwej relacjonował na gorąco - "To było duże wyzwanie artystyczne dla obu stron, ale efekty przerosły nasze oczekiwania". Zapraszamy za kulisy drugiego dnia!
 • Informacja
  31 maja 2016

  Fotokonfrontacje - dzień pierwszy

  W Koszalinie żar leje się z nieba, ale uczestnikom Fotokonfrontacji "Mistrzowie sportu, mistrzowie życia" w ramach 13. EFF Integracja Ty i Ja pomysłów i zapału do pracy nie brakuje. Dzień pierwszy już za nami, zapraszamy zatem za kulisy!
 • Informacja
  30 maja 2016

  Artykuł w miesięczniku Służby Więziennej "Forum penitencjarne" - maj 2016

  W majowym wydaniu miesięcznika służby więziennej "Forum penitencjarne" pojawił się artykuł poświęcony naszemu festiwalowi. Przypomnijmy, że z Zakładem Karnym w Koszalinie współpracujemy od kilku lat - osadzeni pomagają nam przed i w czasie festiwalu, a w siedzibie ZK ma miejsce Mały Festiwal Ty i Ja. Zapraszamy do lektury.
 • Informacja
  28 maja 2016

  Fotokonfrontacje - sylwetki modelek i modeli

  Fotokonfrontacje "Mistrzowie sportu, mistrzowie życia" w ramach 13. EFF Integracja Ty i Ja zaczną się już w najbliższą niedzielę. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami mistrzyń oraz mistrzów, którzy staną oko w oko z fotografikami.
 • Informacja
  27 maja 2016

  Fotokonfrontacje - sylwetki fotografików

  Początek Fotokonfrontacji "Mistrzowie sportu, mistrzowie życia" w ramach 13. EFF Integracja Ty i Ja już coraz bliżej. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami uczestników po obu stronach tych nietypowych, artystycznych konfrontacji. Na początek - fotograficy.
 • Informacja
  24 maja 2016

  Czas na 7. edycję Filmowej Akademii Integracji 2016

  Trwa siódme spotkanie w ramach Filmowej Akademii Integracji, które prowadzi dr Piotr Szarszewski. Oprócz seansu filmowego w sali kina Alternatywa zgromadzeni widzowie mają niepowtarzalną okazję brać udział w moderowanej dyskusji z udziałem członków Stowarzyszenia Sportu Niepełnosprawnych „Start” w Koszalinie, panów Tomasza Majewskiego oraz Macieja Sochala.
 • Informacja
  22 maja 2016

  Fotokonfrontacje już za tydzień!

  Fotokonfrontacje, które odbędą się 29 maja – 2 czerwca br. w Koszalinie, to kolejna aktywność w ramach 13. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Nasi przyjaciele z Oddziału Gdańskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, wspólnie z wyjątkowymi sportowcami z niepełnosprawnością, podejmą się nieszablonowego ujęcia hasła tegorocznego festiwalu - "Mistrzowie sportu, mistrzowie życia...
 • Informacja
  18 maja 2016

  Czas na przygotowania do rekrutacji wolontariuszy

  Wolontarystyczna pomoc młodych ludzi jest nieocenioną siłą napędową każdej z edycji Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. W związku z zapotrzebowaniem na ręce i głowy chętne do pracy w Biurze Organizacyjnym Festiwalu ruszyły działania zmierzające ku zaangażowaniu wolontariuszy w prace związane z wydarzeniem.
 • Informacja
  10 maja 2016

  Filmowa Akademia Integracji - 6. tegoroczne spotkanie trwa!

  Najświeższe wiadomości z Kina Alternatywa! Właśnie trwa szóste spotkanie w ramach Filmowej Akademii Integracji, na które przybyli uczniowie Zespołu Szkół nr 10 i 11, Gimnazjum nr 11 oraz podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy „Przyszłość” i „Odrodzenie”.
 • Informacja
  09 maja 2016

  Filmowa Akademia Integracji - zaproszenie

  Serdecznie zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie Filmowej Akademii Integracji już w ten wtorek o godz. 10.00 w sali kina Alternatywa w Koszalinie! Zaprezentujemy film „Elling” produkcji Daga Alveberga z 2001 roku w reż. Pettera Naess’a. Gorąco Państwa zapraszamy!
 • Informacja
  29 kwietnia 2016

  Jedyna Taka - Konferencja prasowa

    W piątek 22. kwietnia 2016 roku odbyła się konferencja prasowa poświęcona wydarzeniom Miss Polski na Wózku 2016 oraz Miss Świata na Wózku 2017, które organizuje Fundacja Jedyna Taka. Partnerem wyborów jest Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja. W trakcie konferencji także oficjalnie ogłoszono projekt Mister Polski na Wózku 2016.
 • Informacja
  20 kwietnia 2016

  Filmowa Akademia Integracji - podsumowanie 5. spotkania

  To było już piąte spotkanie w ramach Filmowej Akademii Integracji! 19 kwietnia do sali kina Alternatywa w Koszalinie przybyli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz Zespołu Szkół Nr 10 w Koszalinie, aby zobaczyć seans filmowy pt. "To nie koniec drogi" w reż. Roberta Czyżewicza, Jarosława Frankowskiego i Sebastiana Korczaka.
 • Informacja
  18 kwietnia 2016

  Wybory Miss Polski na Wózku 2016 - zapowiedź konferencji

  22. kwietnia odbędzie się konferencja prasowa dotycząca wyborów Miss Polski na Wózku 2016 oraz pierwszej edycji wyborów Miss Świata na Wózku. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja jest partnerem wyborów. Konferencja będzie miała miejsce w Ratuszu w Warszawie na Placu Bankowym o godzinie 11.00.
 • Informacja
  06 kwietnia 2016

  Ruszyła rekrutacja do Wyborów Miss Polski na Wózku 2016!

  Miss Polski na Wózku to cykliczny konkurs organizowany przez Fundację Jedyna Taka, która poprzez swoje działania chce pokazywać, że każda kobieta, niezależnie od motoryki, może czuć się piękna. To już czwarta edycja wyborów Miss Polski na Wózku. Gorąco zapraszamy wszystkie pełnoletnie panie do wzięcia udziału w rekrutacji!
 • Informacja
  06 kwietnia 2016

  Filmowa Akademia Integracji - podsumowanie 4. spotkania

  Już po raz czwarty w tym roku w sali kina Alternatywa w Koszalinie odbyła się Filmowa Akademia Integracji. W spotkaniu wzięli udział m. in. uczniowie Gimnazjum nr 3 i 11 oraz Zespół Szkół nr 10. Gośćmi specjalnymi byli dwaj wybitni sportowcy - Grzegorz Lanzer, medalista mistrzostw Polski i Europy oraz Maciej Sochal, zdobywca 42 medali, w tym 25 złotych oraz uczestnik Igrzysk Paraolimpijskich w Ate...
 • Informacja
  23 marca 2016

  Filmowa Akademia Integracji - 3 spotkania za nami

  Od lutego do marca tego roku w sali kina Alternatywa w Koszalinie odbyły się już trzy Filmowe Akademie Integracji. Dr Piotr Szarszewski, medioznawca z Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej, każdą z nich opatrzył wstępem merytorycznym.
 • Informacja
  17 marca 2016

  Nabór do konkursu filmowego otwarty!

  13. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja zbliża się wielkimi krokami, zapraszamy zatem do zapoznania się z regulaminem tegorocznego konkursu filmowego. W szczególności zapraszamy wszystkich filmowców-amatorów z niepełnosprawnością do zgłaszania swoich filmów w kategorii "Film amatorski".
 • Informacja
  10 marca 2016

  Wydawnictwo pofestiwalowe 12. EFF Integracja Ty i Ja

  Wydawnictwo pofestiwalowe, dokumentujące przebieg 12. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja, jest już dostępne na naszej stronie internetowej w wersji elektronicznej. Zapraszamy do oglądania oraz wspominania najważniejszych i najciekawszych wydarzeń festiwalowych z roku 2015.
 • Informacja
  16 grudnia 2015

  Mały Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja na Litwie

  W dniu 16 listopada sekcja ESN Litwa zorganizowała po raz pierwszy Mały Festiwal „Ty i Ja”. Wydarzenie to miało miejsce w ciągu tygodnia Social Erasmus, jaki organizowany był przez wszystkie oddziały europejskie tej organizacji jednocześnie w większości krajów europejskich.
 • Informacja
  07 grudnia 2015

  Małe Festiwale w Chorwacji

  Do grona europejskich państw organizujących Małe Festiwale „Ty i Ja” dołącza Chorwacja.  W dniach 7 – 11 grudnia 2015, dzięki współpracy z Erasmus Student Network Croatia, pokazy festiwalowych filmów odbędą się równolegle w Zagrzebiu, Zadarze, Rijece, Dubrowniku i Osijeku. Towarzyszyć im będą warsztaty i wykłady, które pozwolą bliżej zapoznać się z problematyką niepełnosprawności.
 • Informacja
  03 grudnia 2015

  Festiwal doceniony na Forum Made in Koszalin

  Odbywające się w dniach 1 – 3 grudnia 2015 r. Forum Made in Koszalin to pierwsza tego typu inicjatywa, prezentująca wyjątkowe koszalińskie firmy i wydarzenia,  które w najlepszy sposób reprezentują Koszalin. Zaszczytny Laur Made in Koszalin w kategorii „kultura i design” dla Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja odebrała Barbara Bielińska – Jaroszyk, dyrektor festiwalu. Serdecznie dz...
 • Informacja
  10 listopada 2015

  Odeszła Maria Idziak

  W lipcu skończyła ledwie 62 lata. Powtarzając za Wisławą Szymborską: …tego się nie robi rodzinie, przyjaciołom, wielbicielom talentu. A jednak… Maria Idziak odeszła od nas 8 listopada 2015 r.
 • Informacja
  30 września 2015

  Integracja po raz trzeci w Parlamencie Europejskim

  12. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja już po raz trzeci wizytuje w Parlamencie Europejskim. Tym razem przedstawiciele festiwalu biorą udział w The ENIL Freedom Drive, kilkudniowym spotkaniu aktywistów z całej Europy, działających na rzecz poprawy życia osób niepełnosprawnych. Dziś (30 września) festiwal będzie miał indywidualną prezentację.
 • Informacja
  18 września 2015

  Wywiad: Bodo Kox dla portalu niepelnosprawni.pl

  "Miewam stany depresyjne, ale jak widzę niepełnosprawnych facetów, którzy jadą przez Rumunię na motorach, to wtedy sobie myślę: 'Człowieku, przestań pier... Ludzie, którzy mają PRAWDZIWE problemy, robią niezwykłe rzeczy'" – mówi reżyser Bodo Kox, członek jury 12. EFF Integracja Ty i Ja, w wywiadzie dla portalu niepelnosprawni.pl.
 • Informacja
  12 września 2015

  Werdykt Jury 12. EFF Integracja Ty i Ja 2015

  Motyle rozdane! Jury w składzie Ryszard Bugajski (przewodniczący), Monika Kuszyńska, Bodo Kox i Mariusz Trzeciakiewicz po obejrzeniu 36. filmów konkursowych przyznało trzy nagrody główne i dwa wyróżnienia. Najlepszy film wybrała też publiczność.
 • id 326:
  • Plik images/phocagallery/2015/Czwartek/DSC_9889.jpg nie istnieje
  Informacja
  12 września 2015

  Fundacja Jedyna Taka na Integracji

  W programie 12. EFF Integracja Ty i Ja znalazło się kilka aktywności nawiązujących do hasła przewodniego festiwalu "Wizerunek moją siłą", organizowanych z Fundacją Jedyna Taka: integracyjny pokaz mody w Galerii Emka, warsztaty wizażu i wizerunku, metamorfozy pań z niepełnosprawnością, spotkanie z tegoroczną Miss Polski na Wózku, Katarzyną Kozioł. W Koszalinie pojawiła się też niezwykła wystawa Jed...
 • Informacja
  12 września 2015

  Festiwal w obiektywie aparatu i kamery

  Zachęcamy do obejrzenia codziennych kronik festiwalowych przygotowanych przez Studio HD (Politechnika Koszalińska) oraz fotogalerii zdjęć Wojtka Szweja!
 • Informacja
  11 września 2015

  Dyskusja Bez Barier z Moniką Kuszyńską

  Spotkanie z wokalistką i jurorką konkursu filmowego szczególnie zasłużyło na swoją nazwę. Monika Kuszyńska opowiadała nie tylko o swoim powrocie na scenę, ale też życiu po wypadku – Jestem absolutnie pogodzona ze swoją niepełnosprawnością. Nie traktuję jej jak ułomności, ale jak swoją cechę – mówiła. 
 • Informacja
  11 września 2015

  Bajkowe warsztaty bez barier

    Agnieszka Czapi Trzepizur wraz z Łukaszem Kuligiem tworzą grupę działań twórczych Czapi. To właśnie oni są odpowiedzialni za stronę wykonawczą warsztatów artystyczno-filmowych Bajka bez Barier, realizowanych przy tegorocznym 12. EFF Integracja Ty i Ja. Warsztaty przeznaczone dla dzieci z dysfunkcjami wzroku i towarzyszą festiwalowi jako nowa forma, skierowana do najmłodszych. 
 • id 318:
  • Plik images/phocagallery/2015/Czwartek/DSC_0049.jpg nie istnieje
  Informacja
  11 września 2015

  Motyle w autobusach

    Przez trzy dni mieszkańcy Koszalina, korzystający z komunikacji miejskiej, mogli natknąć się na tajemnicze motyle przyklejone na przystankach i szybach autobusów MZK. Wszystko za sprawą happeningu pod hasłem Kokon, który miał na celu promowanie zarówno niepełnosprawności i naszego festiwalu.    Przez trzy dni mieszkańcy Koszalina, korzystający z komunikacji miejskiej, mogli natknąć się na tajemnicze mo...
 • Informacja
  10 września 2015

  Dyskusja Bez Barier z Ryszardem Bugajskim

    – Festiwal wpisuje się w temat, który bardzo mnie interesuje, czyli szeroko pojętej tolerancji – podkreślił Ryszard Bugajski. – Dotyka odmienności, inności, więc jest częścią większej sprawy i z tego powodu jest bardzo potrzebny. Przewodniczący jury konkursu filmowego spotkał się z publicznością w miasteczku festiwalowym podczas Dyskusji Bez Barier. Rozmowę poprowadził Piotr Pawłowski.
 • Informacja
  10 września 2015

  Zapraszamy na spotkania do namiotu festiwalowego!

  Dziś o godz. 17.15 rozpocznie się spotkanie z Bodo Koxem, jurorem konkursu filmowego. O godz. 18.00 z publicznością spotka się Katarzyna Kozioł, Miss Polski na Wózku 2015, a o godz. 19.00 rozpocznie się spotkanie z Jackiem Barzyckim, który wraz z zespołem Kwiaciarnia zagra koncert. Na późny, ale smaczny deser o godz. 20.30 odbędzie się autorskie spotkanie z Tomaszem Karczem „Healthy Drug Story” i...
 • Informacja
  09 września 2015

  Szansa na przyszłość

  Dosłownie – za pomocą egzoszkieletu, urządzenia do pionizacji osób niepełnosprawnych. Społecznie – poprzez specjalistyczne programy aktywizacji zawodowej i pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach. W miasteczku festiwalowym miało miejsce spotkanie ph. „Rehabilitacja! daj sobie szansę!” z przedstawicielami Ergo Hestii, a chętni mogli spróbować, jak działa egzoszkielet.
 • Informacja
  09 września 2015

  Spotkania festiwalowe: środa

  Zapraszamy na dzisiejsze spotkania: O godz. 17.15 rozpocznie się spotkanie z przewodniczącym jury konkursu filmowego, Ryszardem Bugajskim. O godz. 18.00 z widzami spotkają się Izabela Sopalska i Angelika Chrapkiewicz-Gądek, a o godz. 20.30 prezentacja "Healthy Drug by Tomasz Karcz" i spotkanie z gościem. Wszystkie spotkania w namiocie festiwalowym, wstęp wolny!
 • Informacja
  08 września 2015

  Festiwal oficjalnie rozpoczęty

    Pierwszy dzień festiwalu za nami. Teatralnie, oficjalnie, fotograficznie, muzycznie i filmowo – 12. EFF Integracja Ty i Ja wystartował!
 • id 301:
  • Plik images/phocagallery/2015/Przygotowania/DSC_8954.jpg nie istnieje
  Informacja
  08 września 2015

  Już za chwilę startujemy!

  Krzesła w namiocie festiwalowym już czekają na gości! Zaczynamy spektaklem Teatru Recepta. Potem zapraszamy na otwarcie wystawy "Jedyna Taka Mama" i Fotokonfrontacje 2015, a na koniec zagra Tomasz Kowalski z zespołem FBB. Zapraszamy na Plac Polonii od godz. 17.00!
 • id 297:
  • Plik images/phocagallery/2015/Przygotowania/przy9.jpg nie istnieje
  Informacja
  07 września 2015

  Ostatni dzień przygotowań do festiwalu

  Kończymy przygotowania do 12. EFF Integracja Ty i Ja. W miasteczku festiwalowym stanął namiot, w którym przez pięć festiwalowych dni będzie miało miejsce mnóstwo wydarzeń. Zaczynamy jutro. O godz. 15 na Rynku Staromiejskim: performance "Obudź się na niepełnosprawność", a o godz. 17 w miasteczku festiwalowym - inauguracja festiwalu. Wystąpi Teatr Recepta, a zagra Tomasz Kowalski. Czekamy na Was!
 • Informacja
  02 września 2015

  Bajka Bez Barier – niezwykłe warsztaty dla dzieci

  Po raz pierwszy EFF Integracja Ty i Ja towarzyszyć będą warsztaty artystyczno-filmowe Bajka Bez Barier, przeznaczone dla dzieci z dysfunkcjami wzroku. Warsztaty odbęda się 9 - 12 września. Organizatorami są Stowarzyszenie Kiwanis International Klub Koszalinie, Koszalińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne (organizator EFF Integracja Ty i Ja), a poprowadzi je Fundacja Na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypc...
 • Informacja
  02 września 2015

  Wolontariusze, czekamy na was!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby w ramach wolontariatu pracować przy 12. EFF Integracja Ty i Ja. Czeka na was mnóstwo ciekawych wyzwań i tyle samo satysfakcji! Wiek nie gra roli, gwarantujemy dobrą atmosferę.
 • Informacja
  02 września 2015

  Konferencja prasowa 12. EFF Integracja Ty i Ja

    Dziś (2 września) w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej miała miejsce konferencja prasowa 12. EFF Integracja Ty i Ja. Organizatorzy przybliżyli ideę tegorocznej imprezy, najważniejsze punkty programu festiwalowego i jego gości.
 • Informacja
  31 sierpnia 2015

  Nasza scena koncertowa: Jacek Barzycki i Kwiaciarnia

    Jacek Barzycki -⁠ muzyk rockowy, kompozytor, autor tekstów, wokalista, gitarzysta, aranżer i producent muzyczny, założyciel i lider zespołu Gdzie Cikwiaty wystąpi z zespołem rockowym Kwiaciarnia na scenie 12. EFF Integracja Ty i Ja w czwartek 10 września o godz. 19.
 • Informacja
  29 sierpnia 2015

  Ryszard Bugajski w jury konkursu filmowego

  Ryszard Bugajski, znakomity polski reżyser, scenarzysta, pisarz, autor "Przesłuchania" jednego z najważniejszych filmów polskiej kinematografii, a także głośnego w ostatnich latach "Układu zamkniętego" zasiądzie w jury konkursu filmowego 12. EFF Integracja Ty i Ja. W środę, 9 września, spotka się z festiwalową publicznością w ramach Dyskusji Bez Barier.
 • Informacja
  19 sierpnia 2015

  Pięć dni z filmem i sztuką

  Tylko trzy tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia największej integracyjnej imprezy w Polsce. Ruszamy 8 września, a w programie: niemal 40 filmów, wystawy fotograficzne, które zaskoczą odwagą i tematem, koncerty, spektakle, spotkania i Dyskusje Bez Barier, oryginalni goście, happeningi, wykłady, słowem - integracja wszystkich sztuk w jednym miejscu. W zakładce Festiwal 2015 / Program - szczegółowy roz...
 • Informacja
  17 sierpnia 2015

  Lista filmów konkursowych

  21 filmów dokumentalnych, 8 filmów fabularnych i 7 amatorskich powalczy o statuetki Motyla 2015 podczas 12. EFF Integracja Ty i Ja. Wzruszające, kontrowersyjne, oryginalne, ze wszystkich stron świata - takie są nasze konkursowe filmy. Ich pełną listę publikujemy w zakładce Festiwal 2015 / Filmy
 • Informacja
  11 sierpnia 2015

  Festiwalowa konferencja naukowa

  Społeczne i kulturowe wizerunki niepełnosprawności. Szanse i zagrożenia - pod takim hasłem odbedzie się tegoroczna konferencja naukowa w ramach 12. EFF Integracja Ty i Ja współorganizowana z Wydziałem Humanistycznym Politechniki Koszalińskiej. Zapraszamy 9 września, godz. 10.00 – 13.00
 • Informacja
  07 sierpnia 2015

  Dwa koncerty, dwie osobowości

  Na początek dawka dobrego rocka w wykonaniu Tomasza Kowalskiego z zespołem FBB, a na zakończenie festiwalu – łagodnie, ale z równą charyzmą zaśpiewa Monika Kuszyńska. To muzyczni goście 12. EFF Integracja Ty i Ja. Oba koncerty będą miały miejsce w namiocie festiwalowym, na oba wstęp jest wolny.
 • Informacja
  29 lipca 2015

  Katarzyna Kozioł - Miss Polski na Wózku 2015!

  25. lipca miała miejsce gala finałowa konkursu Miss Polski na Wózku organizowanego po raz trzeci przez Fundację Jedyna Taka. Na scenie pojawiło się dwanaście finalistek walczących o tytuł tej najpiękniejszej. Otrzymała go Katarzyna Kozioł i to ją będziemy gościć we wrześniu w Koszalinie.
 • Informacja
  22 lipca 2015

  Mały Festiwal w Madrycie

  Od trzech lat Małe Festiwale Ty i Ja odbywają się nie tylko w polskich miejscowościach, ale także za granicą. W tym roku 12. EFF Integracja Ty i Ja po raz pierwszy nawiąże współpracę z Hiszpanią. Mały Festiwal Ty i Ja zostanie zorganizowany przez Social Erasmus Oddział w Madrycie.
 • Informacja
  20 lipca 2015

  Filmy z całego świata - selekcja zakończona

  Osiem filmów fabularnych, dwadzieścia jeden dokumentalnych i sześć amatorskich – w sumie 35. produkcji z Polski i świata powalczy o Motyle 2015 w czasie 12. EFF Integracja Ty i Ja. W programie są także dwa pokazy specjalne.
 • Informacja
  17 lipca 2015

  Czekamy na nową Miss Polski na Wózku

  Fundacja Jedyna Taka gościła w Koszalinie podczas ubiegłorocznego, 11. EFF Integracja Ty i Ja. W tym roku zacieśniamy współpracę i przygotowujemy fantastyczne wydarzenia na 12. edycję festiwalu (szczegóły wkrótce). Tymczasem, już 25 lipca w Warszawie będzie miała miejsce Gala Finałowa III wyborów Miss Polski na Wózku 2015. EFF Integracja Ty i Ja jest oficjalnym partnerem imprezy i fundatorem jedne...
 • Informacja
  09 lipca 2015

  Nasz czwarty juror!

  Miało być trzech wspaniałych, ale będzie... czterech. Do grona jury konkursu filmowego 12. EFF Integracja Ty i Ja dołącza Mariusz Trzeciakiewicz, prezes Fundacji na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji Katarynka zaprzyjaźnionej z EFF Integracja Ty i Ja od wielu lat. Autor audiodeskrypcji do filmów polskich i zagranicznych teraz wystąpi w roli oceniającego nasze konkursowe obrazy.
 • Informacja
  09 lipca 2015

  Nasze filmy w całej Polsce

  Filmy festiwalowe każdego roku mogą obejrzeć widzowie nie tylko w Koszalinie, ale także uczestnicy Małych Festiwali Ty i Ja w kilkudziesięciu miejscowościach oraz publiczność kin studyjnych w dużych miastach. W zakładce Festiwal 2015 zamieścicliśmy listę produkcji, które w tym roku dla nich wybraliśmy.
 • Informacja
  03 lipca 2015

  Selekcja filmów działa pełna parą!

  Zakończyliśmy już nabór filmów do tegorocznego konkursu filmowego. Spośród nadesłanych komisja selekcyjna wybierze te, które powalczą o nagrody – Motyle 2015 w czasie 12. EFF Integracja Ty i Ja. Wybór, jak zawsze, jest bardzo trudny.
 • Informacja
  23 czerwca 2015

  Plakat 12. EFF Integracja Ty i Ja

  Autorką plakatu 12. EFF Integracja Ty i Ja jest Karolina Michałowska, graficzka z Warszawy, która w swojej kolekcji ma wiele plakatów festiwalowych, teatralnych i filmowych.
 • Informacja
  10 czerwca 2015

  Za kulisami Fotokonfrontacji

  Fotokonfrontacje za nami. Było twórczo, odważnie i artystycznie. Nasi modele - Angelika Chrapkiewicz-Gądek, Izabela Sopalska, Danuta Bujok, Tomasz Karcz i Andrzej Szczęsny - nie dość, że piękni, okazali się też niezwykle otwarci wobec pomysłów fotografików, współtworząc ich wizje. Efekty poznamy we wrześniu, a teraz: kulisy sesji zdjęciowych.
 • Informacja
  04 czerwca 2015

  Twórcze konfrontacje przed obiektywem

  Fotokonfrontacje zbliżają się do finału. Dziś ostatnia z sesji zdjęciowych, której efekt poznamy we wrześniu, a już nie możemy się doczekać. Wystawa fotografii otworzy 12. EFF Integracja Ty i Ja wymownie obrazując jego hasło przewodnie „Wizerunek moją siłą”.
 • Informacja
  22 maja 2015

  Monika Kuszyńska w finale Eurowizji!

  Wczorajsze trzymanie kciuków za Monikę Kuszyńską bardzo się opłaciło. Wokalistka zaśpiewała pięknie w półfinale i dostała się do finału festiwalu Eurowizja 2015, który odbędzie się w sobotę, 23 maja. Gratulujemy i kibicujemy Monice, jurorce konkursu filmowego 12. EFF Integracja Ty i Ja, z całych sił. Start o godz.21.00. Głosujmy!
 • Informacja
  22 maja 2015

  Fotokonfrontacje: nasi uczestnicy

  Siatkarka, narciarz, blogerka, nurkująca podróżniczka i fryzjer-projektant. To oni: piękni, zdolni i odważni staną przed obiektywem aparatów i udowodnią, że wizerunek jest ich siłą podczas czerwcowych Fotokonfrontacji odbywających się w ramach 12. EFF Integracja Ty i Ja. Przedstawiamy sylwetki naszych modeli-uczestników warsztatów: Danuty Bujok, Andrzeja Szczęsnego, Izabeli Sopalskiej, Angeliki Ch...
 • Informacja
  07 maja 2015

  Fotokonfrontacje już w czerwcu

  Fotokonfrontacje, które odbędą się 1 – 5 czerwca br. w Koszalinie, to kolejna aktywność w ramach 12. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Doświadczenia z warsztatów, jakie odbyły się w ubiegłych latach w Kołobrzegu i Połczynie Zdroju, utwierdziły nas w przekonaniu, że sztuka fotograficzna otwiera dla uczestników wspaniałe możliwości twórczego rozwoju, a ich efekty mogliśmy podziwi...
 • Informacja
  04 maja 2015

  Amatorzy, czekamy na wasze produkcje!

  Trwa selekcja do konkursu filmowego 12. EFF Integracja Ty i Ja. Nagrody – Motyle 2015 – czekają także na filmowców amatorów, a my czekamy na wasze filmy. Są nam szczególnie bliskie, bo nikt nie opowie lepiej o tym, jak widzą świat osoby niepełnosprawne niż one same.
 • Informacja
  13 kwietnia 2015

  Wydawnictwo pofestiwalowe 11. EFF Integracja Ty i Ja

  Wydawnictwo pofestiwalowe, dokumentujące przebieg 11. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja, jest już dostępne na naszej stronie internetowej w wersji elektronicznej. Zapraszamy do oglądania oraz wspominania najważniejszych i najciekawszych wydarzeń festiwalowych z roku 2014.
 • Informacja
  31 marca 2015

  Filmowa Akademia Integracji

  Za nami już 3 spotkania tegorocznej edycji "Filmowej Akademii Integracji", organizowanej w ramach 12. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Uczestnicy Akademii, wśród których były m.in. osoby ze Środowiskowych Domów Pomocy Społecznej i studenci pedagogiki Politechniki Koszalińskiej, mieli możliwość zapoznania się z takimi obrazami jak "Śniegowe Ciastko" M. Evansa, "Elling" P. Naess...
 • Informacja
  30 marca 2015

  Nagroda dla Barbary Jaroszyk

    Podczas VII Gali Koszalińskiej Kultury twórcy i artyści koszalińscy odebrali nagrody prezydenta miasta w dziedzinie twórczości artystycznej, ochrony i upowszechniania kultury. Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury nagrodę otrzymała Barbara Jaroszyk, dyrektor Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja.
 • Informacja
  23 marca 2015

  Wyróżnienie dla KTSK

  Koszalińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne otrzymało wyróżnienie w kategorii organizacji pozarządowych lub grup obywateli w ramach siódmej edycji Nagród Fundacji Demokracji Lokalnej. Uroczysta gala miała miejsce 20 marca w Warszawie. 
 • Informacja
  13 marca 2015

  Festiwal nominowany do Nagrody Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej

  Koszalińskie Towarzystwo Społeczno Kulturalne, organizator Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja, zostało nominowane do Dorocznej Nagrody Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Uroczysta gala, podczas której laureatom zostaną wręczone statuetki, odbędzie się 20 marca.
 • Informacja
  03 marca 2015

  Wydawnictwo pofestiwalowe już jest

  Pofestiwalowe wydawnictwo 11. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja już cieszy oko naszych przyjaciół i sympatyków w Polsce i za granicą. Tymczasem nas nieustająco cieszą i wzruszają słowa wstępu autorstwa Mikołaja Jazdona, przewodniczącego Jury tegorocznego konkursu filmowego. Tym, którzy nie mieli jeszcze okazji przeczytać go na papierze, cytujemy w całości, wraz z kilkoma ilustra...
 • Informacja
  26 lutego 2015

  Wolontariusze! Zapraszamy na festiwal!

  Do rozpoczęcia 12. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja jeszcze dużo czasu, ale już teraz zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby w ramach wolontariatu uczestniczyć w organizacji festiwalu. To bezcenne doświadczenie. Wolontariuszem może zostać każdy, bez względu na wiek. Zapraszamy serdecznie!
 • Informacja
  26 lutego 2015

  Spotkanie z "Ellingiem"

  Już jutro odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Filmowej Akademii Integracji, która towarzyszy Europejskiemu Festiwalowi Filmowemu Integracja Ty i Ja od marca 2012 r. Widzowie obejrzą znakomity komediodramat „Elling” (Norwegia, 2001) w reżyserii Pettera Naessa.
 • Informacja
  11 lutego 2015

  Konkurs filmowy otwarty - Motyle 2015 czekają!

  12. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja odbędzie się 8 - 12 września 2015 r. Już można zgłaszać filmy do konkursu w jego trzech kategoriach: film fabularny, film dokumentalny i film amatorski. Czekamy!
 • Informacja
  15 stycznia 2015

  „Joanna” i „Nasza klątwa” z nominacjami do Oscarów!

  „Joanna” w reżyserii Anety Kopacz i „Nasza klątwa” w reżyserii Tomasza Śliwińskiego otrzymały dziś nominacje do Oscara. Oba pokazywaliśmy w tegorocznym konkursie filmowym, oba werdyktem jury otrzymały wyróżnienia w kategorii najlepszy film dokumentalny. Jesteśmy dumni i trzymamy kciuki za twórców tych pięknych filmów!
 • Informacja
  22 grudnia 2014

  Rok pięknej Integracji

  Nasi kochani widzowie, goście, przyjaciele, sympatycy i dobroczyńcy! To był dla nas wspaniały rok. Fantastyczna 11. edycja Festiwalu, ponad czterdzieści Małych Festiwali w całej Polsce, przeglądy w Londynie, Włoszech, Turcji, Rumunii i po raz drugi - w Parlamencie Europejskim, ogólnopolska nagroda za wydarzenie kulturalne promujące ideę integracji. Dwanaście miesięcy niezwykłych spotkań z ludźmi p...
 • Informacja
  20 listopada 2014

  Filmy, które wzruszyły europosłów

  11. edycja Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja została podsumowana w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Ostatni w tym roku, ale za to najważniejszy pofestiwalowy przegląd, został zorganizowany we współpracy z europosłem Markiem Plurą. Wśród gości byli m.in. Henri Malosse, prezydent Europejskiego Komitetu Ekonomiczno – Społecznego oraz europosłowie Jan Olbrycht, Julia Pitera i Bog...
 • Informacja
  05 listopada 2014

  Integracja Ty i Ja w Parlamencie Europejskim!

  Już w środę 19 listopada 2014 r., o godzinie 18.00, Europejski Festiwal Integracja Ty i Ja ponownie zagości w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Dzięki zaproszeniu ze strony europosła Marka Plury, europarlamentarzyści oraz wszyscy chętni mieszkańcy Brukseli i okolic obejrzą trzy filmy dotyczące niepełnosprawności i zapoznają się z ideą Festiwalu. Serdecznie zapraszamy!
 • Informacja
  23 października 2014

  Integracja w Londynie

      Ekspansja Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja trwa. W ubiegłym roku po raz pierwszy pokazaliśmy nasz dorobek i festiwalowe filmy za granicą. Już w sobotę (25 października) po raz drugi zagościmy w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w Londynie, a 19 listopada ponownie w Parlamencie Europejskim.
 • Informacja
  12 października 2014

  Nagroda dla festiwalu!

  Miasto Koszalin dzięki Europejskiemu Festiwalowi Filmowemu Integracja Ty i Jazostało laureatem szóstej edycji ogólnopolskiego konkursu Samorząd Równych Szans 2014 organizowanego przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Festiwal otrzymał ponadto indywidualne wyróżnienie w kategorii „dostępna kultura”.
 • Informacja
  08 września 2014

  Festiwal Integracja Ty i Ja w Europie

  Pofestiwalowe przeglądy zagoszczą w tym roku już w 5 krajach. Po zeszłorocznej udanej prezentacji w Parlamencie Europejskim zgłaszają się kolejne kraje zainteresowane pokazaniem najlepszych filmów z Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. W październiku i listopadzie wybrane filmy konkursowe obejrzą widzowie w Londynie (Wielka Brytania), Sewilli (Hiszpania), Palermo (Włochy), Alba Iu...
 • Informacja
  06 września 2014

  Motyle 2014 rozdane – werdykt jury

  Najlepszy film fabularny – „Chce się żyć", najlepszy film dokumentalny – „Pozwól kochać, pozwól marzyć”, najlepszy film amatorski – „Kaczka dziwaczka”. Publiczność nagrodziła film „Kertu – miłość jest ślepa.” Motyle 2014 poleciały do laureatów!
 • Informacja
  06 września 2014

  Integracja przed finałem

    Niestety, to już niemal koniec naszej podróży z filmem. Dziś o godz. 18 w iasteczku festiwalowym rozpocznie się gala finałowa, podczas której rozdane zostaną statuetki Motyla 2014 za najlepsze filmy tegorocznego konkursu filmowego.
 • Informacja
  05 września 2014

  Pięć dni z filmem

  Dziś ostatni dzień projekcji konkursowych 11. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Jurorzy nie zdradzają swoich typów, ale podkreślają, że poziom konkursu jest bardzo wysoki. Jutro (6 września), w czasie gali zakończenia festiwalu poznamy ich werdykt. Swoją nagrodę przyzna też publiczność.
 • Informacja
  05 września 2014

  Piątek z Integracją

  To już przedostani, ale wciąż pełen atrakcji, dzień 11. EFF Integracja Ty i Ja. W kinie Alternatywa ostatnie seanse konkursowe: duńsko-norweski dokument „Skazani na ADHD” oraz „Chce się żyć”, polski film fabularny w reż. Macieja Pieprzycy.  O godz. 17 – spotkanie „Rozmowy nie tylko o kinie” w miasteczku festiwalowym, a potem z cyklu „Przed siebie bez barier” spotkanie tym razem z Kamilą Kielar i ni...
 • Informacja
  04 września 2014

  Delikatesy teatralne

  Teatr Delikates na EFF Integracja gości po raz drugi. W ubiegłym roku zaprosił nas na spacer w chmurach, tym razem zabierze nas w podróż na planetę B 612 i na poszukiwanie świętego Graala. Na spektakl inspirowany „Małym księciem" zapraszamy dziś o godz. 21, a o 13 – „Pozor už nemôžem". Oba w miasteczku festiwalowym.
 • Informacja
  03 września 2014

  Drugi dzień festiwalu

  Osiem filmów konkursowych, happening muzyczny w autobusach MZK, wernisaż fotografii Bogusława Ogrodnika, spotkanie z Anetą Todorczuk-Perchuć i podróżnikami w Zespole Szkół nr 1 i Zakładzie Karnym, pokazy szermierki na wózkach, wykłady dla młodzieży i warsztaty fotograficzne, a na deser – koncert zespołu Cfiszyn. Uff. Drugi dzień festiwalu był pełen wrażeń, ale to dopiero początek.
 • Informacja
  03 września 2014

  Multimedialny świat dla twórców

  Pond5 to światowa platforma multimediów stockowych, dzięki której twórcy mogą sprzedawać swoje prace, a miłośnicy wszelkiej twórczości – od muzyki, przez fotografię po film i grafikę – pobierać utwory w atrakcyjnych cenach. Platforma jest partnerem tegorocznej edycji EFF Integracja Ty i Ja.
 • Informacja
  03 września 2014

  Spotkania z wyjątkowymi gośćmi

  Przed południem – Bogusław Ogrodnik, późnym popołudniem – Aneta Todorczuk-Perchuć. A potem – podróżnicy. Zapraszamy serdecznie na spotkania z naszymi wspaniałymi festiwalowymi gośćmi.
 • Informacja
  03 września 2014

  Zaczęliśmy!

  Za nami oficjalne rozpoczęcie 11. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Jurorzy obejrzeli już pierwszy film konkursowy. Spekatkle zaczarowały publiczność. Nasz festiwalowy terminal jest otwarty dla wszystkich do soboty.
 • Informacja
  02 września 2014

  Integracja w stylu retro

  Jednym z wydarzeń towarzyszących inauguracji 11. EFF Integracja Ty i Ja będzie wernisaż „Retroakcja-Kreacja" Fundacji Fabryka UTU z Torunia. Piękne portrety w stylu powstały w czasie ubiegłorocznych festwalowych warsztatów. Zapraszamy do Galerii Region Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.
 • Informacja
  02 września 2014

  Zapraszamy do podróży z filmem!

  Już za kilka godzin rozpocznie się 11. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja. Nasza pięciodniowa podróż startuje o godz.17 w naszym festwalowym Terminalu. W programie inauguracji mnóstwo atrakcji. Zapraszamy!
 • Informacja
  26 sierpnia 2014

  Konferencja prasowa 11. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja

  – Wszystko przygotowane, jedyne czego nam potrzeba to słońce i piękna pogoda – mówili organizatorzy dzisiejszej konferencji prasowej 11. EFF Integracja Ty i Ja. Festiwal rozpoczyna się dokładnie za tydzień, 2 września. Program pęka w szwach od wspaniałych filmów i imprez towarzyszących – spektakli, wystaw, koncertów, happeningów i wystaw. Jak zawsze gwarantowana jest też ogromna dawka pozytywnej e...
 • Informacja
  21 sierpnia 2014

  Komunikat dla gości festiwalu

  Drodzy goście 11. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja, prosimy o niezwłoczny kontakt z biurem organizacyjnym festiwalu. Jest to niezbędne ze względów logistycznych, obejmujących Państwa przyjazd, zakwaterowanie i pobyt na festiwalu. Informujemy również, że zgodnie z obowiązującymi procedurami instytucji dofinansowujących 11. EFF Integracja Ty i Ja zwrot kosztów podróży dostępny je...
 • Informacja
  20 sierpnia 2014

  Zjeżdżaj cukrzyco, witaj Integracjo - po raz drugi

  Po raz drugi wraz z Młodzieżowym Kołem Diabetyków w Koszalinie organizujemy akcję pod hasłem „Zjeżdżaj cukrzyco, witaj Integracjo”, która odbędzie się ostatniego dnia festiwalu, 6 września. W ubiegłym roku kilkudziesięciu ubranych na niebiesko uczestników przejechało rowerami główną ulicą miasta, by zamanifestować niezgodę na życie w cieniu cukrzycy i promować ideę integracji. Wsiadaj na rower i j...
 • Informacja
  20 sierpnia 2014

  Lista filmów konkursowych

  W tegorocznym konkursie filmowym o statuetki Motyla 2014 powalczy 35 filmów: 19 filmów dokumentalnych, 10 filmów fabularnych i 6 produkcji amatorskich (zrealizowanych przez osoby niepełnosprawne lub przy ich udziale). To - jak co roku - niezwykła okazja, by zobaczyć, w jak różnych kontekstach temat niepełnosprawności funkcjonuje w różnych częściach świata, a dla kinomanów możliwość obejrzenia film...
 • Informacja
  18 sierpnia 2014

  Julia najpiękniejsza

  W sobotę, 16 sierpnia, podczas uroczystej gali wybrana została druga w historii Miss Polski na wózku 2014. Tytuł najpiękniejszej otrzymała Julia Torla ze Stalowej Woli. Jedną z nagród dla zwyciężczyni jest pobyt na naszym festiwalu – spotkanie z miss odbędzie się 4 września (czwartek) o godz. 17 w miasteczku festiwalowym.
 • Informacja
  14 sierpnia 2014

  Plakaty Integracji w Polsce

  Plakaty tegorocznego festiwalu pojawiły się w wielu miejscach kraju, np. w Warszawie. Promują m.in. seanse filmów, które będą miały miejsce 3 i 4 września w kinach studyjnych. Wspaniałe i zazwyczaj nie do obejrzenia w regularnej dystrybucji festiwalowe produkcje obejrzą w tym roku widzowie w Krakowie, Szczecinie, Lublinie, Elblągu, KIelcach, Bytomiu, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu. Zapraszamy!
 • Informacja
  13 sierpnia 2014

  Program festiwalu

  Trzydzieści pięć filmów w konkursie, trzy wystawy, trzy koncerty, spektakle, happeningi, spotkania z ciekawymi gośćmi, konferencja, wykłady, warsztaty – to wszystko znalazło się w programie 11. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Przypominamy, że wstęp na wszystkie festiwalowe projekcje i wydarzenia jest wolny!
 • Informacja
  31 lipca 2014

  Konkurs filmowy: Motyle czekają

  W tegorocznym konkursie o statuetkę Motyla 2014 zmierzy się 35 filmów: 10 krótko- i długometrażowych fabuł, 19 filmów dokumentalnych oraz 6 filmów amatorskich. To będzie prawdziwa podróż filmowa i okazja, by zobaczyć temat niepełnosprawności z różnych perspektyw. Już niedługo opublikujemy ich pełną listę.
 • Informacja
  31 lipca 2014

  Wolontariusze poszukiwani!

  Jak co roku serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zostać wolontariuszami na czas festiwalu. Do ich zadań będzie należało m.in. asystowanie osobom niepełnosprawnym, pomoc przy organizacji festiwalowych aktywności, praca przy obsłudze biura festiwalowego.
 • Informacja
  16 lipca 2014

  Mikołaj Jazdon w jury konkursu filmowego

  Profesor i wykładowca Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wybitny znawca filmu, zwłaszcza dokumentalnego, autor książek i filmów. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Off Cinema" w Poznaniu - Mikołaj Jazdon zasiądzie w jury tegorocznego konkursu filmowego.
 • Informacja
  15 lipca 2014

  Piękno bez ograniczeń

  Katarzyna Wojtaszek to kobieta spełniona. Jest mamą i współzałożycielką Fundacji Jedyna Taka. Porusza się na wózku i jest przekonana, że niepełnosprawne kobiety są piękne i atrakcyjne, dlatego w ubiegłym roku zorganizowała w Polsce I Wybory Miss na wózkach. O swoim projekcie opowie podczas festiwalu wraz z laureatką tegorocznych wyborów miss.
 • Informacja
  14 lipca 2014

  Gość z podwodnego świata

  Do grona gości tegorocznego festiwalu Integracja Ty i Ja dołącza niezwykła Angelika Chrapkiewicz-Gądek. W czasie spotkań opowie o swoich licznych pasjach. Jedną z nich jest nurkowanie, drugą – podróże. Angelika nie uznaje ograniczeń, spełnia marzenia swoje i innych.
 • Informacja
  02 lipca 2014

  Wojciech Węglowski i jego Recepta na nagrodę

  Rozpiera nas duma: Wojciech Węglowski, dyrektor artystyczny festiwalu Integracja Ty i Ja i prowadzony przez niego teatr Recepta otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas zakończonej niedawno XII edycji Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych w Tczewie. Teatr został wyróżniony za spektakl „Siewcy”.
 • Informacja
  02 lipca 2014

  Filmowcy-amatorzy: czekamy na Wasze filmy

  Zachęcamy osoby niepełnosprawne do przesyłania nam amatorskich filmów, które wezmą udział w konkursie filmowym i powalczą o nagrodę Motyla 2014. Tematyka jest dowolna – opowiedzcie, co was zachwyca, nurtuje, boli. Chcemy zobaczyć świat z Waszej perspektywy!
 • Informacja
  02 lipca 2014

  Mamy plakat festiwalowy!

  Oto oficjalny plakat tegorocznego 11. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Autorką projektu jest Magdalena Słowińska i graficy koszalińskiej Agencji Reklamowej VisionPro.
 • Informacja
  10 czerwca 2014

  Weź udział w warsztatach fotograficznych!

  Podróżujesz, ale nie wiesz, jak fotografować swoje wyprawy? Fotografujesz i zamierzasz wybrać się w podróż? Serdecznie zapraszamy do udziału w integracyjnych warsztatach ph. „Podróż w obiektywie". Mile widziani są wszyscy pasjonaci fotografii, a w szczególności osoby niepełnosprawne.
 • Informacja
  10 czerwca 2014

  Festiwalowi goście – podróżnicy

  Ich opowieści są tak niezwykłe, jak ich podróże. Przemierzają świat w sposób niebanalny, bezkompromisowy i oryginalny. Nie boją się zaglądać, gdzie nikt nie zagląda, wspinają się, nurkują lub szusują na rowerze. O swoich wyprawach w czasie festiwalu opowiedzą Kamila Kielar, Paweł Wida i Karolina Sypniewska.
 • Informacja
  30 kwietnia 2014

  Niewidzialni obchodzą piąte urodziny!

  Portal Niewidzialni.eu powstał pięć lat temu. Jego główną ideą jest informowanie o tym, co dzieje się w środowisku osób niepełnosprawnych. Ważną częścią działalności – promowanie wydarzeń kulturalnych i sportowych oraz wszelkich inicjatyw integracyjnych.
 • Informacja
  16 kwietnia 2014

  Zaproś Integrację do swojej miejscowości

  Już po raz czwarty w małych miejscowościach, miasteczkach i miastach na terenie całego kraju, równolegle w głównymi wydarzeniami festiwalowymi w Koszalinie, odbędą się Małe Festiwale „Ty i Ja”. Ich celem jest integracja osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną. Wybranym projekcjom festiwalowym towarzyszyć będą prezentacje twórczości osób niepełnosprawnych, koncerty, wystawy, happeningi i in...
 • Informacja
  15 kwietnia 2014

  Czekamy na zgłoszenia do konkursu filmowego!

  W tym roku termin zgłaszania filmów do konkursu upływa 15 czerwca. O statuetki Motyla 2014 zakwalifikowane do konkursu produkcje będą jak zawsze walczyć w trzech kategoriach: film fabularny, dokumentalny i amatorski (zrealizowany przez osoby niepełnosprawne lub z ich znaczącym wkładem twórczym i organizacyjnym).
 • Informacja
  15 kwietnia 2014

  Zabieramy was w podróż

  11. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja odbędzie się w dniach 2 – 6 września 2014 roku. Hasło przewodnie edycji to "Film – podróż bez barier". Podróż jednak nie będzie dotyczyć wyłącznie kina, tratujemy ją bardzo szeroko: od przemieszczania się w przestrzeni, przez wędrowanie po świecie, po odkrywanie własnego Ja.  
 • Informacja
  18 listopada 2013

  Festiwal z wizytą w Brukselii

  Po raz pierwszy w historii Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja, który za sprawą Małych Festiwali jest obecny już w ponad 40. miejscowościach Polski, trafił za granicę – najpierw do Londynu, potem do Brukseli. Obie, niezwykle udane, wizyty z jednej strony stanowią wspaniały akcent jubileuszowy, a z drugiej – nowe, obecujące, otwarcie w historii festiwalu.
 • Informacja
  07 listopada 2013

  Festiwal Integracja Ty i Ja w Parlamencie Europejskim

  Już 13 listopada Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja będzie mieć swoją prezentację w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Europosłowie, przedstawiciele najważniejszych instytucji europejskich i zaproszeni goście zapoznają się z dorobkiem imprezy, która przez 10 lat istnienia urosła do rangi najważniejszego w Europie wydarzenia filmowego poświęconego w pełni osobom niepełnosprawnym.
 • Informacja
  18 października 2013

  Integracja Ty i Ja w Londynie

  Po raz pierwszy w Londynie zostały zaprezentowane wybrane filmy z odbywającego się w Polsce Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Pofestiwalowy przegląd odbył się 12 października w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym (POSK-u).
 • Informacja
  01 października 2013

  Dziękujemy!

  Składamy serdeczne podziękowania wszystkim instytucjom publicznym i firmom prywatnym, patronom honorowym i medialnym, sponsorom, szkołom i placówkom wychowawczym, wolontariuszom, stowarzyszeniom i osobom prywatnym działającym na rzecz osób niepełnosprawnym za wspólne działania i współpracę przy organizacji 10. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja.
 • Informacja
  21 września 2013

  Niepełnosprawni na pierwszym planie

  Z okazji jubileuszu EFF Integracja Ty i Ja po raz pierwszy przekracza granice kraju. Pofestiwalowe przeglądy odbędą się w Londynie i Parlamencie Europejskim w Brukseli. Pokaz w londyńskim Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym, 12 października, otworzy gość specjalny - Kevin Steward, jeden z wybrańców, który dostąpił zaszczytu niesienia pochodni z ogniem olimpijskim przed igrzyskami w Londynie. Kev...
 • Informacja
  08 września 2013

  Fotorelacja z akcji "Zjeżdzaj cukrzyco - witaj Integracjo!"

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ostatniego dnia festiwalu: integracyjnego turnieju bowlingowego, akcji "Zjeżdzaj cukrzyco - witaj Integracjo!" oraz gali rozdania Motyli 2013 (zakładka Fotogaleria). Autorem wszystkich festiwalowych zdjęć jest Woytek Szwey.  
 • Informacja
  07 września 2013

  Motyle 2013 rozdane!

  Oto werdykt Jury 10. Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja” Koszalin 2013 Jury w składzie: Andrzej Fidyk – przewodniczący, Joanna Frydrych, Wojciech Malajkat, Philippe Lornac, Maciej Horbowski po obejrzeniu filmów biorących udział w konkursie na film fabularny (12 filmów), dokumentalny (21 filmów) oraz amatorski (7 filmów) jednogłośnie przyznało Nagrody Główne - Motyle 2013 i Nagro...
 • Informacja
  06 września 2013

  Festiwal z głową w chmurach

  Za nami trzeci i czwarty dzień EFF Integracja Ty i Ja i wszystkie 42. projekcje konkursowe. Sala kina Alternatywa niemal na każdym seansie wypełniona była po brzegi. Rekord padł wczoraj wieczorem, podczas projekcji „Dziewczyny z szafy”. Chętnych było zdecydowanie więcej niż miejsc. Liczba kresek, którymi publiczność symbolicznie naszej tablicy głosuje na wybrany film, najliczniejsza jest przy debi...
We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.