Aktualności
- Informacja
- 10 września 2024
PROTOKÓŁ JURY 21. EFF INTEGRACJA TY I JA
PROTOKÓŁ JURY 21. EFF INTEGRACJA TY I JA Protokół Jury 21. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i JaKoszalin, 06 września 2024 r. Jury w składzie: Krzysztof Majchrzak – Przewodniczący Małgorzata Imielska Edyta Jungowska Stanisław Składanows...- Informacja
- 20 sierpnia 2024
PROGRAM 21. Europejskiego Festiwalu Filmowego INTEGRACJA TY I JA
PROGRAM FESTIWALU WTOREK, 3 WRZEŚNIA 17:30 - Inauguracja Festiwalu / sala kinowa KBP Wernisaż Mariusza Króla Premiera filmu „Portrety” zrealizowanego podczas warsztatów filmowych Spotkanie z Małgorzatą Imielską - reżyserką i Małgorzatą Ejsmond - bohater...- Informacja
- 09 sierpnia 2024
Jury 21. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja
Stanisław Składanowski – fotografik, działacz opozycyjny w PRL. W latach 60. był stażystą w Stoczni Gdańskiej, a w latach 1968–1984 pracował w Gdańskiej Stoczni Remontowej. W sierpniu 1980 r. brał udział w strajkach, które dokumentował fotograficznie...
Z życia festiwalu
Konferencje
Konferencje odbywające się przy festiwalu mają w dużej mierze charakter interdyscyplinarny. Za każdym razem stanowią połączenie sztuki filmowej z naukowym namysłem nad różnorodnymi i niebanalnymi ujęciami problematyki niepełnosprawności. W kręgu zainteresowań organizatorów znalazły się do tej pory zagadnienia dotyczące niepełnosprawności w rozmaitych kontekstach: sportu, filmoterapii, kultury dostępnej, traumy, seksualności, rodziny etc.
Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja od szesnastu lat łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową i konsekwentnie udowadnia, że
„życie można zacząć wiele razy”.
Uczą nas tego goście festiwalu, osoby z niepełnosprawnością – artyści, sportowcy, podróżnicy, dziennikarze, designerzy.
Warsztaty
Koncerty
Małe festiwale
Z wielkim powodzeniem w około 40 miejscowościach w naszym Kraju rokrocznie koszalińskiemu Festiwalowi towarzyszą Małe Festiwale Ty i Ja. Te wydarzenia współorganizują z nami instytucje kultury, stowarzyszenia, fundacje oraz placówki szkolno-wychowawcze.
Spotkania z filmowcami
Zapraszamy na dzisiejsze spotkania z filmowcami. Po pierwszym bloku projekcji konkursowych (ok. godz. 14.15) w kinie Alternatywa Anna Duda-Gocel, Szymon Jan Sinoff i Jakub Maj opowiedzą o swoich filmach. Spotkanie poprowadzi Wojciech Otto. O godz. 17 zapraszamy na spotkanie "Filmowcy bez barier". Gościem będzie aktorka i jurorka festiwalu, Grażyna Błęcka-Kolska. Prowadzenie: Piotr Pawłowski.
Fotokonfrontacje
To niezwykły artystyczny projekt realizowany w latach 2015 – 2021.
Za obiektywem stają znakomici fotograficy, a przed nim osoby z niepełnosprawnościami - sportowcy, podróżnicy, weteran itp.
Efektem spotkań są niecodzienne portrety ujęte w różne estetyczne i formalne ramy. Każdy z nich to osobna historia.
Razem tworzą opowieść o pięknych, silnych i inspirujących ludziach.
Werdykty i nagrody
Werdykty wszystkich edycji festiwalu w zakładce archiwum
Wystawy
Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja będzie w najbliższym czasie gościł w Europejskim Trybunale Obrachunkowym. W dniach 22.11 - 22.12.2021 przekrojowa wystawa wielkoformatowych zdjęć z Fotokonfrontacji, realizowanych w ostatnich latach w ramach festiwalu pod kierownictwem Wojciecha Szweja, będzie prezentowana w siedzibie Trybunału w Luksemburgu. Wystawie będzie towarzyszyć filmowa prezentacja najciekawszych zdjęć z EFF Integracja Ty i Ja.
Wydarzenia
Jury
W latach 2003 - 2021 w jury naszego festiwalu zasiadało wiele znakomitych osobistości ze świata filmu.
Wojciech Mecwaldowski
aktorAktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Absolwent wydziału aktorstwa Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Debiutował w 2003 roku rolą Tatara w „Azylu” wg Maksyma Gorkiego w reż. Krystiana Lupy na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu, z którą przez kolejne lata był związany, grając w sztukach m.in. Pawła Miśkiewicza, Grzegorza Wiśniewskiego, Marcina Wrony, Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego. Na ekranie kin od 2002 roku. Zagrał w wielu filmach niezależnych i serialach („Lekarze”, „Czas honoru”, „Pakt”). Znany z ról w filmach: „Aleja gówniarzy”, „Kto nigdy nie żył”, „Testosteron”, „Lejdis”, „Jak się pozbyć cellulitu”, „11 minut” Jerzego Skolimowskiego. Jedną z najważniejszych kreacji – bohatera z autyzmem stworzył w filmie „Dziewczyna z szafy” w reżyserii Bodo Koxa. Orzymał za nią nagrodę za najlepszą rolę męską na 31. KFDF „Młodzi i Film”, a film wśród wielu nagród otrzymał także Motyla 2014 na 11. EFF Integracja Ty i Ja.
Czytaj więcej