14. Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA - 5-9 września 2017 r.

Program 12. EFF Integracja Ty i Ja 2015

Pełna wersja programu w formacie PDF dostępna jest  TUTAJ

 

8 WRZEŚNIA, WTOREK

15.00-15.20 Obudź się na niepełnosprawność/ performance/ Rynek Staromiejski

17.00 Inauguracja festiwalu/ Miasteczko festiwalowe, Koszalińska Biblioteka Publiczna, Plac Polonii 1

Wizerunek moją siłą/ wystawa – Fotokonfrontacje 2015/ Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Gdański/ Galeria Region

Jedyna Taka Mama/ wystawa fotografii/ Fundacja Jedyna Taka

Efekt motyla/ performance/ Teatr Recepta i przyjaciele

• muzyka filmowa w wykonaniu Wojskowej Orkiestry z Koszalina

18.00 Tomasz Kowalski z zespołem FBB/ koncert/ namiot festiwalowy

Projekcja filmu konkursowego: Optymistki (The Optimists), reż. Gunhild Magnor,

Szwecja/Norwegia 2013, 92 min. (D)/ kino Alternatywa

 

9 WRZEŚNIA, ŚRODA

PROJEKCJE KONKURSOWE/ KINO ALTERNATYWA

10.00 Cichy chaos (The Silent Chaos), reż. Antonio Spano, Włochy 2013, 45 min. (D)

10.45 Nigdy nie będę narzekać (Never Shall I Complain), reż. Okan Avci, Turcja 2015, 13 min. (D)

11.00 Szpila, reż. Ewa Golis, Polska 2014, 30 min. (D)

11.50 Wierzysz w miłość? (Do You Believe in Love?), reż. Dan Wasserman, Izrael 2013, 50 min. (D)

12.45 Goran, reż. Roberto Santaguida, Serbia 2014, 10 min. (D)

13.00 Mural (The Mural), reż. Fran Guijarro, USA 2014, 20 min. (D)

13.20 Tadeusz Głowala, reż. Ireneusz Bukowski, Polska 2013, 22 min. (D)

13.45 Jak to jest z tym życiem? (What About This Life?), reż. Sylwia Michałowska, Polska 2015, 18 min. (D)

18.00 Rozumiemy się bez słów (The Bélier Family), reż. Eric Lartigau, Francja 2014, 106 min. (F)

20.00 Anioł (Ghadi), reż. Amin Dora, Liban 2013, 100 min. (F)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

9.00-10.30 Wizerunek moją siłą/ spotkanie z gośćmi festiwalu/ Zespół Szkół nr 1

10.00-13.00 Konferencja naukowa Społeczne i kulturowe wizerunki niepełnosprawności. Szanse
i zagrożenia
/ Wydział Humanistyczny Politechniki Koszalińskiej,

aula ul. Kwiatkowskiego 6E

11.00-13.00 Pokaz szermierki na wózkach/ AMS Team/ Zespół Szkół nr 1

14.00-15.00 Kokon/ happening w autobusach MZK

MIASTECZKO FESTIWALOWE/ PLAC POLONII 1

9.00-11.00 Od amatora do kreatora/ plenerowe warsztaty teatralno-modowe

10.00-14.00 Daj sobie szansę na rehabilitację! – prezentacje kompleksowych programów pomocy osobom poszkodowanym ERGO Hestii/ namiot festiwalowy

• Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym: spotkanie z Tomaszem Kowalskim, pokazy i sesje rehabilitacji w egzoszkielecie (nowatorskie urządzenie do rehabilitacji chodu)

• Fundacja Integralia: prezentacja programów aktywizacji społeczno-zawodowej osób z niepełnosprawnością konsultacje z ekspertami i aktywizowanymi osobami niepełnosprawnymi

17.00-17.10 Motylem jestem/ perfomance modowy cz. I/ plac

17.15-18.00 Dyskusja Bez Barier/ spotkanie z Magdaleną Piekorz/ namiot festiwalowy

18.00-19.30 Warsztaty wizerunku/ Fundacja Jedyna Taka/ namiot festiwalowy

19.30-20.30 Wizerunek moją siłą/ spotkanie z gośćmi festiwalu/ namiot festiwalowy

20.30-22.00 Healthy Drug by Tomasz Karcz – prezentacja Tomasz Karcz/ namiot festiwalowy

22.00-22.45 Koncert zespołu Cfiszyn i kolaż multimedialny Marcina Medzińskiego/ namiot festiwalowy

 

10 WRZEŚNIA, CZWARTEK

PROJEKCJE KONKURSOWE/ KINO ALTERNATYWA

10.00 Jennis, reż. Aisha Roberson, Holandia 2015, 27 min. (D)

10.30 Idioci (Idiots), reż. Fran Estévez, Hiszpania 2014, 35 min. (F)

11.05 Spowiedź kaleki (Sins Invalid), reż. Patty Berne, USA 2013, 32 min. (D)

12.00 Inspirująca cisza (Inspiring Silence), reż. Barbara Jendrzejczyk, Polska 2014, 12 min. (D)

12.15 Królowa ciszy (The Queen of Silence), reż. Agnieszka Zwiefka, Polska 2014, 80 min. (D)

13.45 Blok projekcji filmów amatorskich

Kapelusz pełen pomysłów, reż. Gliwicki Klub Filmowy Wrota, Gliwice, 10 min. (A)

Kochać i być kochanym, reż. Sylwia Pradelok-świerc, OREW Chorzów, 10 min. (A)

Miłości kwiat nieśmiały, reż. Maciej Książko, Kraków, 4 min. (A)

Na straganie, reż. Zespół Akcja Animacja, Szczecinek, 4 min. (A)

Nasza rozmowa, reż. Mieczysław Krzel, Warszawa, 10 min. (A)

Ogrodowy straszny rycerz, reż. DPS Legnickie Pole, 4 min. (A)

Słowa i słówka, reż. DPS Legnickie Pole, 3 min. (A)

18.00 Na barkach lwa (Shoulder the Lion), reż. Erinnisse i Patryk Rębisz, USA/Polska 2015, 74 min. (D)

19.30 Plemię (The Tribe), reż. Myrosław Słaboszpycki, Ukraina 2014, 130 min. (F)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

8.30-10.00 Pokaz szermierki na wózkach/ AMS Team/ Gimnazjum nr 1 w Tychowie

12.00-13.30 Pokaz szermierki na wózkach/ AMS Team/ Multimedialne Centrum Kultury

e-Eureka Biblioteka Publiczna w Świeszynie

9.00-10.30 Wizerunek moją siłą/ spotkanie z gośćmi festiwalu/ Zespół Szkół nr 8

14.00-15.00 Kokon/ happening w autobusach MZK

MIASTECZKO FESTIWALOWE/ PLAC POLONII 1

9.00-11.00 Od amatora do kreatora/ plenerowe warsztaty teatralno-modowe

10.00-13.00 Stereotyp, konwencja, rzeczywistość. Filmowe wizerunki niepełnosprawności/ wykład/ sala klubowa KBP

11.00-12.30 Warsztaty wizażu/ Fundacja Jedyna Taka/ namiot festiwalowy

12.30-14.00 Metamorfozy kobiet z niepełnosprawnością/ Fundacja Jedyna Taka/ namiot festiwalowy

17.00-17.10 Motylem jestem/ perfomance modowy cz. II/ plac

17.15-18.00 Dyskusja Bez Barier/ spotkanie z Bodo Koxem/ namiot festiwalowy

18.00-19.00 Spotkanie z Katarzyną Kozioł, Miss Polski na Wózku 2015/ Fundacja Jedyna Taka/ namiot festiwalowy

19.00-19.30 Jacek Barzycki z zespołem rockowym Kwiaciarnia/ koncert/ namiot festiwalowy

19.30-20.30 Wizerunek moją siłą/ spotkanie z gośćmi festiwalu/ namiot festiwalowy

20.30-22.00 Healthy Drug Story/ film i spotkanie autorskie z Tomaszem Karczem/ namiot festiwalowy

 

11 WRZEŚNIA, PIĄTEK

PROJEKCJE KONKURSOWE/ KINO ALTERNATYWA

10.00 Moja lepsza noga (My Favourite Leg), reż. Coni Martin, Kanada 2014, 10 min. (D)

10.10 Bezskrzydły ptak (The Wingless Bird), reż. Sergei Andrienko, Ukraina 2014, 20 min. (D)

10.30 4 niesłyszących z Yorkshire jedzie do Blackpool (4 Deaf Yorkshiremen Go To Blackpool), reż. Louis Neethling, Wielka Brytania 2014, 28 min. (F)

11.00 Zwierciadło duszy (The Human Mirror), reż. Marc Nadal, Hiszpania 2014, 15 min. (F)

11.15 Mój tata rockman (My Dad’s a Rocker), reż. Zuxin Hou, Chiny 2014, 29 min. (D)

12.15 To nie koniec drogi (It’s Not the End of the Road), reż. Robert Czyżewicz,

Jarosław Frankowski, Sebastian Korczak, Polska 2015, 55 min. (D)

13.15 Dawaj, Alek, dawaj (Come On Alek), reż. Monika Skrzypczak, Polska 2015, 10 min. (D)

13.25 Guma twardszy niż skała (Guma Harder Than Rock), reż. Izabela Szukalska, Polska 2015, 12 min. (D)

13.40 Casa Blanca, reż. Aleksandra Maciuszek, Polska 2015, 62 min. (D)

18.00 Ze wszystkich sił (The Finishers), reż. Nils Tavernier, Francja/Belgia 2013, 86 min. (F)

19.45 Carte blanche, reż. Jacek Lusiński, Polska 2014, 106 min. (F)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

9.00-10.30 Wizerunek moją siłą/ spotkanie z gośćmi festiwalu/ Zespół Szkół nr 7

9.00-15.00 Pokazy szermierki na wózkach/ AMS Team/ MOSiR Kołobrzeg

14.00-15.00 Kokon/ happening w autobusach MZK

17.00-19.00 Integracyjny pokaz mody/ Fundacja Jedyna Taka i Image-Agencja Eventowa/ Galeria Emka

MIASTECZKO FESTIWALOWE/ PLAC POLONII 1

10.00-11.30 Stereotyp, konwencja, rzeczywistość. Filmowe wizerunki niepełnosprawności/ wykład/ sala klubowa KBP

11.00-13.00 Warsztaty zdrowego ruchu Healthy move/ Angelika Mirek/ namiot festiwalowy

13.00-15.00 Warsztaty ruchu i alternatywnej motoryki Movement is my healthy drug/ Magdalena Przybysz/ namiot festiwalowy

17.00-17.45 Dyskusja Bez Barier/ spotkanie z Moniką Kuszyńską/ namiot festiwalowy

18.00-19.30 Metamorfoza totalna od A do Z/ Fundacja Jedyna Taka/ namiot festiwalowy

19.30-21.15 Wizerunek moją siłą/ spotkanie z gośćmi festiwalu/ namiot festiwalowy

21.15-22.00 Świat i my/ multimedialne oddziaływanie na zmysły/ namiot festiwalowy

22.00-22.30 Jump Fire/ pokaz ognia/ plac

 

12 WRZEŚNIA, SOBOTA

PROJEKCJE POZAKONKURSOWE / KINO ALTERNATYWA

10.00 Motyl Still Alice (Still Alice), reż. Richard Glatzer, Wash Westmoreland, USA 2014, 99 min. (F)

12.00 Teoria wszystkiego (The Theory of Everything), reż. James Marsh, Wielka Brytania 2014, 123 min. (F)

12.00 Zjeżdżaj cukrzyco – witaj Integracjo/ finał akcji Młodzieżowego Koła Diabetyków

przy Oddziale Miejskim Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Koszalinie/ Plac Polonii 1

18.00 Zakończenie festiwalu/ Miasteczko festiwalowe, Koszalińska Biblioteka Publiczna,

Plac Polonii 1

• recital Moniki Kuszyńskiej

• wręczenie nagród