Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA

Program 11. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja

     

Film – podróż bez barier"

2 – 6 września 2014

 

WSTĘP NA WSZYSTKIE FILMY I WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE JEST WOLNY

 

WTOREK (2 WRZEŚNIA)

 

17.00 Inauguracja festiwalu/ Koszalińska Biblioteka Publiczna, Plac Polonii 1

    > Wystawa Retroakcja-Kreacja – Fundacja Fabryka UTU Toruń

    > Wystawa 10 lat Ty i Ja w obiektywie – Wojtek Szwej

      > Happening Mały Książę na podst. Antoine de Saint-Exupery'ego – Pałac Młodzieży Koszalin

      > Teatr Recepta Siewcy – Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie

      > Koncert Dariusza Buczka, laureata Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty w Krakowie

Projekcja filmu konkursowego: Salvo. Ocalony (Salvo), reż. Fabio Grassadonia, Antonio Piazza, Włochy/Francja 2013, 103 min. (F)

 

ŚRODA (3 WRZEŚNIA)

 

PROJEKCJE KONKURSOWE/ KINO ALTERNATYWA

9.30 Powrót (Return), reż. Sylwia Michałowska, Polska 2013, 23 min. (D)

9.55 Joanna, reż. Aneta Kopacz, Polska 2013, 40 min. (D)

10.35 Iskierka (Spark), reż. Wiesława Piećko, Polska 2014, 52 min. (D)

12.00 Migam, żyję (I Sign, I Live), reż. Anja Hiddinga, Jascha Blume, Holandia 2012, 58 min. (D)

13.00 Księżniczka (The Princess), reż. Agnieszka Gomułka, Polska 2014, 60 min. (D)

14.00 Nasza klątwa (Our Curse), reż. Tomasz Śliwiński, Polska 2013, 27 min. (D)

Po projekcjach – spotkanie z twórcami filmów

18.00 Wielki udawacz (The Great Pretender), reż, Néstor Frenkel, Argentyna 2013, 74 min. (D)

19.30 Hotel, reż. Lisa Langseth, Szwecja 2013, 97 min. (F)

D – dokument F – fabuła

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

9.00 Przed siebie bez barier – spotkanie z podróżnikami/ Zespół Szkół nr 1

12.30 – 14.00 Warsztaty szermierki na wózkach – AMS Team/ Zespół Szkół nr 1

13.00 – 14.00 Ty, Ja, MuZyKa – happening w autobusach MZK

Miasteczko Festiwalowe – Terminal, Plac Polonii 1

10.00 – 11.00 Podróże osób z niepełnosprawnością. Obrazy filmowe – wykład edukacyjny; prowadzenie dr Piotr Szarszewski/ sala klubowa KBP

11.00 Otwarcie wystawy z audiodeskrypcją Bogusława Ogrodnika Wrocław na szczytach świata ze zbiorów Fundacji Na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji Katarynka oraz spotkanie z autorem

12.00 Warsztaty fotograficzne Podróż w obiektywie – prowadzenie Wojciech Grela i Edward Grzegorz Funke

15.00 – 17.00

    > Mały Książę cz.1 – instalacja parateatralna

    > Integracyjne pokazy szermierki na wózkach – AMS Team Warszawa

17.00 Rozmowy nie tylko o kinie – spotkania z filmowcami

18.00 – 21.00 Przed siebie bez barier – spotkanie z podróżnikami

21.00 Koncert zespołu Cfiszyn (indie rock)

 

CZWARTEK (4 WRZEŚNIA)

 

PROJEKCJE KONKURSOWE/ KINO ALTERNATYWA

9.30 Nostalgia (Mood for Nostalgia), reż. Maria Kivirand, Robbi Uppin, Estonia 2012, 29 min. (D)

10.00 Budka telefoniczna (Booth), reż. Jo-Anne Brechin, Australia 2012, 10 min. (F)

10.10 Maria, reż. Iina Hänninen, Finlandia 2013, 15 min. (F)

10.25 Życie tam (Life out There), reż. David Ellington, Wielka Brytania 2013, 25 min. (F)

10.50 Arty Anne, reż. Marcin Walczak, Wielka Brytania 2013, 9 min. (D)

11.00 My – dwie łobuziary (Us – Two Rascals), reż. Salla Kalio, Finlandia 2013, 13 min. (D)

11.45 Siła komandosa (The Strenght of a Commando), reż. Barbara Jendrzejczyk, Polska 2013, 14 min. (D)

12.00 Pan Ciasteczko (Mr. Biscuit), reż. Krzysztof Kuźnicki, Polska 2014, 12 min. (D)

12.15 47, reż. Hossein Najafi, Iran 2013, 72. min. (F)

14.00 Blok projekcji filmów amatorskich

Dokąd iść?, reż. Telewizja Osób Niepełnosprawnych, Słupsk 2012, 11 min. (A)

Jak powstał człowiek, reż. Podopieczni PTZN, Słupsk 2013, 8 min. (A)

Kaczka dziwaczka, reż. Zespół „Akcja-Animacja” ZSSSTO, Szczecinek 2014, 3 min. (A)

Koty na skłoty!, reż. WTZ, Anna Radecka, Wojciech Retz, Rzadkowo 2014, 4 min. (A)

Pies futbolista, reż. Bohuslava Hábovčiková, Bratysława 2014, 9 min. (A)

Tajemnice zamku, reż. WTZ i AKF „Laterna Magica”, Legnica 2013, 4 min. (A)

Po bloku projekcji: Filmoterapia z bliska – spotkanie z Marcinem Kondraciukiem i autorami filmów amatorskich

18.00 Pieśń pasterza (Shepherd’s Song), reż. Vahram Mkhitaryan, Polska/Armenia 2014, 30 min. (D)

18.30 Pozwól kochać, pozwól marzyć (Let Love, Let Dream), reż. Monika Nawrot, Dominik Górski, Polska 2013, 54 min. (D)

19.45 Kertu – miłość jest ślepa (Kertu), reż. Ilmar Raag, Estonia 2013, 97 min. (F)

D – dokument F – fabuła A – filmy amatorskie

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

9.00 Przed siebie bez barier – spotkanie z podróżnikami/ Zespół Szkół nr 7

10.00 – 11.30 Warsztaty szermierki na wózkach – AMS Team/ Zespół Szkół nr 1

10.00 – 16.00 Konferencja naukowa Film – podróż bez barier/ Instytut Polityki Społecznej i Stosunków Międzynarodowych Politechniki Koszalińskiej, aula ul. Kwiatkowskiego 6e

13.00 – 14.00 Ty, Ja, MuZyKa – happening w autobusach MZK

Miasteczko Festiwalowe Terminal, Plac Polonii 1

10.00 – 11.00 Podróże osób z niepełnosprawnością. Obrazy filmowe – wykład edukacyjny, prowadzenie dr Piotr Szarszewski/ sala klubowa KBP

10.00 – 11.30 Prezentacje artystyczne Warsztatów Terapii Zajęciowej

12.00 Warsztaty fotograficzne Podróż w obiektywie – prowadzenie Wojciech Grela i Edward Grzegorz Funke

13.00 Spektakl plenerowy Pozor uź nemoźem – Teatr Delikates z Piszu

15.00 – 17.00

    > Mały Książę cz.2 – instalacja parateatralna

    > Integracyjne pokazy szermierki – AMS Team Warszawa

    17.00 Spotkanie z Miss Polski na wózku 2014 we współpracy z Fundacją Jedyna Taka z Ciechocinka

    18.00 – 21.00 15-lecie Radiowego Klubu Obieżyświata Radia Koszalin – spotkanie z podróżnikami; prowadzenie Jagoda Koprowska i Krzysztof Głombowicz

21.00 Spektakl plastyczny B 612 – Teatr Delikates z Piszu

 

PIĄTEK (5 WRZEŚNIA)

 

PROJEKCJE FILMÓW KONKURSOWYCH/ KINO ALTERNATYWA

9.30 Usłysz to! (Hear This), reż. Soulaima El Khaldi, Holandia 2013, 15 min. (D)

9.45 Wzloty i upadki (Ups and Downs), reż. Stuart Fryer, Wielka Brytania 2013, 10 min. (F)

9.55 Ostracyzm (The Court of Shards), reż. Jan Eilhardt, Niemcy 20112, 75 min. (F)

11.45 O rządach miłości (The Governance of Love), reż. Adela Kaczmarek, Polska 2013, 13 min. (D)

12.00 SM, reż. Ilona Bidzan, Polska 2014, 20 min. (D)

12.20 Deep Love, reż. Jan P. Matuszyński, Polska 2013, 84 min. (D)

Po projekcjach – spotkanie z twórcami filmów

18. 00 Skazani na ADHD (Four Letters Apart – Children in the age of ADHD), reż. Erlend E. Mo, Dania/Norwegia 2013, 87 min. (D)

19.45 Chce się żyć (Life Feels Good), reż. Maciej Pieprzyca, Polska 2013, 107 min. (F)

D – dokument F – fabuła

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

9.00 Przed siebie bez barier – spotkanie z podróżnikami/ Zespół Szkół nr 8

13.00 – 14.00 Ty, Ja, MuZyKa – happening w autobusach MZK

Miasteczko Festiwalowe – Terminal, Plac Polonii 1

10.00 – 11.00 Podróże osób z niepełnosprawnością. Obrazy filmowe – wykład edukacyjny; prowadzenie dr Piotr Szarszewski/ sala klubowa KBP

12.00 Warsztaty fotograficzne Podróż w obiektywie – prowadzenie Wojciech Grela i Edward Grzegorz Funke

12.00 Turniej szermierki na wózkach – AMS Team Warszawa

14.30 Prezentacja biura podróży osób z niepełnosprawnością – spotkanie z Lilianną Latus

16.30 – 17.00 Mały Książę cz.3 – instalacja parateatralna

17.00 Rozmowy nie tylko o kinie – spotkanie z filmowcami

18.00 – 21.00 Przed siebie bez barier – spotkanie z podróżnikami

21.35 Pokaz tańca z ogniem grupy Incendi

 

SOBOTA (6 WRZEŚNIA)

10.30 Cinema Paradiso, reż. Giuseppe Tornatore, Francja/Włochy 1988, 124 min. – pokaz specjalny z audiodeskrypcją (film ze zbiorów Fundacji Na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji Katarynka); wprowadzenie dr hab. Wojciech Otto/ kino Alternatywa

17.00 Zjeżdżaj cukrzyco – witaj Integracjo! – finał akcji Młodzieżowego Koła Diabetyków przy Oddziale Miejskim Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Koszalinie połączonej z Masą Krytyczną/ Plac Polonii 1

18.00 Zakończenie festiwalu/ Koszalińska Biblioteka Publiczna, Plac Polonii 1

    > wręczenie nagród

    > koncert zespołu Na Górze (rock)