17. Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA - 3-7 listopada 2020 r.

Aktualności

Spotkanie Sieci Dostępnych Festiwali Be-In!

Nasi przyjaciele z Sieci Dostępnych Festiwali Be-In! nie poddają się pandemii i, podobnie jak my, przygotowują swoje wydarzenia z uwzględnieniem szerszej obecności w Internecie. W dniu 29 maja 2020 r. spotkaliśmy się przed monitorami w gronie przedstawicieli organizatorów 6 festiwali, skupionych wokół idei dostępności kultury, w tym przede wszystkim kultury filmowej, dla osób z niepełnosprawnościami. Omówiliśmy sytuację kinematografii w poszczególnych krajach oraz podzieliliśmy się doświadczeniami w zakresie organizacji wydarzeń w Internecie.

BeIn meeting screenshot

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele:

Cztery festiwale, zaplanowane na 2020 rok (festiwale w Hamburgu i Brukseli odbywają się co 2 lata), w znacznym stopniu lub całkowicie, przeniosą swoje działania do Internetu. To z jednej strony szansa na dotarcie do nowych odbiorców, a z drugiej strony wyzwanie w kwestii utrzymania kontaktu z dotychczasową publicznością, nierzadko wykluczoną cyfrowo ze względu na różne rodzaje niepełnosprawności lub trudną sytuację ekonomiczno-bytową.

Równolegle do pracy nad swoimi festiwalami, będziemy pracować nad wzmocnieniem organizacyjnym Sieci Dostępnych Festiwali Be-In, by przygotować podwaliny pod wspólne działania na europejskim poziomie.

%MCEPASTEBIN%