17. Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA - 3-7 listopada 2020 r.

Aktualności

Spotkania z publicznością - nasi prowadzący

fot.Martacka

Łukasz Maciejewski – filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny. Członek Europejskiej Akademii Filmowej, Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych (AICT) oraz Federacji Krytyków Filmowych (Fipresci). Dyrektor programowy festiwalu Kino na Granicy w Cieszynie oraz festiwalu Grand Prix Komeda w Ostrowie Wielkopolskim. Wykładowca na Wydziale Aktorskim w Szkole Filmowej w Łodzi oraz na Wydziale Dziennikarskim Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Juror, moderator i organizator kilkuset festiwali filmowych. Autor wielu książek (Przygoda myśli, Wszystko jest lekko dziwne, Flirtując z życiem, Aktorki. Spotkania, Aktorki. Portrety), stały współpracownik kilkunastu czasopism, recenzent i felietonista Onetu oraz łódzkiego Kalejdoskopu, stały komentator „Tygodnika Kulturalnego" w TVP Kultura. Laureat wielu nagród i wyróżnień dziennikarskich: między innymi statuetki Uskrzydlony, Dziennikarskiej Weny oraz Złotej Róży, czterokrotnie nominowany do tytułu Człowieka Roku Małopolski.

 

piotr1

Piotr Pawłowski – dziennikarz, wydawca, autor książek. Debiutował w 1990 roku. Zawodowo związany z Pomorzem. Tworzył i prowadził gazety i wydawnictwa, pracował w dziennikach i tygodnikach lokalnych i regionalnych, publikował w tytułach ogólnopolskich. Obecnie publicysta telewizji „Max”, gdzie prowadzi kilka programów. Pracownik Politechniki Koszalińskiej, redaktor naczelny uczelnianego Studia HD Platon. Pełni funkcję sekretarza literackiego w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym. Przewodniczący społecznej Rady Programowej koszalińskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Przewodniczący kolegium redakcyjnego „Almanachu Kultury Koszalińskiej”.

 

głombowicz

Krzysztof Głombowicz – komentator, sprawozdawca i dziennikarz sportowy, radiowy i telewizyjny. Propagator wiedzy o sporcie osób z niepełnosprawnością. Przez ponad 20 lat wyczynowo uprawiał sport. Reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów, lekkoatletyce i narciarstwie klasycznym. Uprawiał strzelectwo i pływanie. Wyróżniony w kategorii media/ wydawnictwa przez Integrację jako jeden ze 100 najbardziej wpływowych Polaków z niepełnosprawnością.