16. Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA - 3-7 września 2019 r.

Aktualności

Fotokonfrontacje 2019 z pozytywnym przesłaniem

 

Podobnie jak w ubiegłym roku, fotograficy zaproszeni do projektu udali się do swoich modeli – do Szczecina – Mariusz Król, Chełma – Wojciech Szwej oraz Kielc – Stanisław Składanowski.

– Mieliśmy za zadanie artystycznie zinterpretować festiwalowe hasło „Praca. Życie. Scenariusz dla każdego”, więc bohaterów postanowiliśmy sfotografować w czasie ich zawodowych zajęć – wyjaśnia Wojciech Szwej, koordynator Fotokonfrontacji. – Powstało osiemnaście fotografii, a bohaterowie zdjęć pojawią się w Koszalinie.

Nasi tegoroczni modele to, przypomnijmy:

Paulina Woźniak – srebrna medalistka Igrzysk Paraolimpijskich w Pekin 2008 oraz brązowa medalistka Londyn 2012 w pływaniu, mistrzyni i rekordzistka Polski w stylu klasycznym, motylkowym i zmiennym ON, absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie, a na co dzień trenerka personalna i motywatorka.

Police telefon1

Fotograf: Mariusz Król

 

Marzena Bartosz: wizażystka, pracująca przy sesjach zdjęciowych, charakteryzatorka, członkini zarządu Fundacji Jedyna Taka, która zmienia wizerunek osób z niepełnosprawnością.

65433563 694719197639096 403665456252059648 n

Fotograf: Wojciech Szwej

 

Bartek Ostałowski: sportowiec, drifter, jedyny profesjonalny kierowca na świecie prowadzący stopami.

M 01972

Fotograf: Stanisław Składanowski

– Fotokonfrontacje mają w tym roku bardzo pozytywny wymiar – podkreśla Wojciech Szwej. – Pokazują osoby z niepełnosprawnością, które nie tylko doskonale radzą sobie zawodowo, ale odniosły w tej sferze sukces. To ludzie otwarci, pełni pasji, optymizmu, świadomi swoich umiejętności i talentu. Pokazują, że można brać życie w swoje ręce.

Otwarcie wystawy: 3 września, godz. 17, Centrum Festiwalowe