17. Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA - 3-7 listopada 2020 r.

Aktualności

Jury konkursu filmowego

 

au 075

Marzena Trybała – aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna, urodzona w Krakowie, absolwentka krakowskiej PWST. Pracowała w teatrach w Poznaniu, Krakowie, Warszawie. Grała w teatrach u K.Dejmka, G. Holoubka, A. Hanuszkiewicza. Od 20 lat związana z Teatrem Ateneum w Warszawie. Zagrała w ponad 50 filmach kinowych, telewizyjnych i serialach.

Najważniejsze z nich to: Roman i Magda w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego, Widziadło, reż. Marek Nowicki, Przypadek, reż. Krzysztof Kieślowski, Korczak, reż. Andrzej Wajda, „Jeszcze tylko ten las”, reż. Jan Łomnicki, Wir, reż. Jacek Shoen, Obcy przyszedł na farmę, reż. Marek Wortman, Ekipa, reż. Agnieszka Holland. Szerszej publiczności znana z udziału w serialach: Hotel 52, Komediantka, Pensjonat pod Różą, Barwy szczęścia, Na noże, Samo życie, Rzeka Kłamstwa.

Aktualnie gra w Teatrze Ateneum Helenę Paderewską w Fantazji Polskiej Macieja Wojtyszki w reż. Andrzeja Strzeleckiego i Bette Davis w sztuce Bette&Joan w reż. Sylwestra Biragi (Teatr Druga Strefa w Warszawie). W Krakowie występowała w Jamie Michalika i Piwnicy Hotelu pod Różą jako gość Marka Grechuty śpiewając Jego piosenki.