17. Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA - 8-12 września 2020 r.

Aktualności

Jury konkursu filmowego

 

sobieszczańska

Małgorzata Sobieszczańska jest absolwentką wiedzy o teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Studium Scenariuszowego w Łódzkiej Szkole Filmowej. Autorka scenariusza filmu fabularnego „Zgoda” w reżyserii Macieja Sobieszczańskiego, za który otrzymała III nagrodę w konkursie Script Pro oraz nagrodę na Festiwal Filmów Wojennych i Historycznych „Walkirie Filmowe”. Współautorka scenariusza filmu fabularnego „Anioł i pies”, który znalazł się w finale konkursu Hartley-Merril – film pod tytułem „Zwyczajna sprawa” został zrealizowany na Ukrainie (reżyser Walentyn Wasjanowicz). W 2018 otrzymała stypendium scenariuszowe PISF-u na scenariusz filmu „Przegryziemy Wam gardła!” w reż. Bartosza Konopki.

Autorka scenariuszy do seriali telewizyjnych, m.in. „Egzamin z życia”, „Tancerze”, „Druga szansa”; słuchowisk radiowych, m.in. „Ostatni akt”, „Motel w pół drogi”, „Milena” oraz książek „Z ostatniej chwili”, „Kilka dni lata” oraz „Drugi koniec świata”.

Zagrała w filmie „Córki Dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej (Mewa). Prowadziła kursy i warsztaty, m.in. Sztuka Wyboru (organizatorzy: Fundacja Tumult oraz Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy i Urząd Marszałkowski w Toruniu), na obozie filmowym Liceum Filmowego, w Szkole Romy Gąsiorowskiej, w Sztuce Pisania oraz w Czułym Barbarzyńcy. W latach 2013-2019 – członkini komisji selekcyjnej konkursu scenariuszowego Script Pro.

W produkcji znajduje się film „Miasto”, w reż. Marcin Sauter, do którego Małgorzata Sobieszczańska jest współautorką scenariusza.