17. Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA - 3-7 listopada 2020 r.

Aktualności

Zaczynamy Fotokonfrontacje 2019

 

Fotokonfrontacje to jeden z najważniejszych projektów EFF Integracja Ty i Ja. Jego założeniem jest zmierzenie się z tematem niepełnosprawności poprzez spotkanie nietuzinkowych modeli z fantastycznymi fotografikami. Pierwsza edycja miała miejsce w 2015 roku, kolejne odbywają się co rok. Przed obiektywami stawali modele, sportowcy, weterani, podróżnicy i blogerzy. Kto tym razem? Zdradzimy niebawem, a tymczasem prezentujemy tegorocznych fotografików, którzy, podobnie, jak w ubiegłym roku, będą pracować ze swoimi modelami w różnych miejscach w Polsce. Realizacja projektu zakończy się w lipcu. Wernisaż Fotokonfrontacji odbędzie się podczas inauguracji 16. EFF Integracja Ty i Ja, 3 września. Koordynatorem Fotokonfrontacji jest Wojciech Szwej.

 

Nasi fotograficy:

JA 094062

Stanisław Składanowski – mieszka w Gdańsku. Fotografią zajmuje się od 1975 r. od tego czasu jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego (od 2005 r. członek honorowy). W 1981 r. internowany w Strzebielinku za fotografowanie zajść ulicznych w okresie stanu wojennego. W 1988 r. przyjęty w poczet członków Związku Polskich Artystów Fotografików. Od kwietnia 2007 r. pełni funkcję Prezesa Okręgu Gdańskiego ZPAF. Preferowane tematy: pejzaż, architektura, akt, portret, często łączony z reportażem, czego przykładem jest bogate archiwum wydarzeń sierpniowych 1980 i 1988 r. oraz przemian w kraju po sierpniu 1980 r. Uczestnik i laureat wielu wystaw i konkursów w kraju i za granicą. Autor i współautor albumów i publikacji książkowych. W 2008 r. odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, w roku 2010 uhonorowany Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, za dotychczasowe osiągnięcia artystyczne. We wrześniu 2015 r. odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Wolności i Solidarności

 

BEN 0426 Edit Edit 2 Edit

Mariusz Król – plastyk, wystawiennik, grafik komputerowy, ilustrator, fotografik. Pracuje we własnym studio graficznym Manufaktura BC36. Uczestnik wystaw i inicjatyw związanych z fotografią. Członek założyciel Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego, inicjator powstania Salonu Historycznego w Koszalinie. Założyciel "Gazety Odkrywczej".

 

 

 DSC3186 3

Kamil Jurkowski – pochodzi z Koszalina. Fotoreporter agencji EASTNEWS, współpracownik dzienników i tygodników regionalnych i ogólnopolskich ("Przegląd", "Gazeta Wyborcza", "Głos Koszaliński", "Goniec Pomorski", Dziennik/Tygodnik Koszaliński Miasto"). Współorganizator festiwali improwizacji ART DEPOT, happeningów: „Ogórki pojednania Guntera Grassa”, „Śpiewające kury”, autor i współautor bilbordów, m.in. „Wszyscy jesteśmy z Koszalina”.

 

DSC 0394M2

Wojciech Szwej – absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie i L'Université du Québec à Montréal (wydział Graphic Design). Tuż po studiach zawodowo związany z reklamą. Członek Bałtyckiego Towarzystwa Fotograficznego. Wykładał w Bałtyckiej Szkole Fotografii w Koszalinie. Jest członkiem rzeczywistym Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) i Professional Photographers of Canada (PPOC). Współpracował z prestiżowymi agencjami fotograficznymi The Image Bank, Publiphoto, Corbis w Kanadzie i USA. Fotograf czołowych polskich Agencji: East-News oraz Forum. Ma za sobą wiele wystaw, udział w konkursach i plenerach, publikacje, wyróżnienia i nagrody.