17. Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA - 3-7 listopada 2020 r.

Aktualności

Szósta wizyta w Parlamencie Europejskim

Po raz pierwszy Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja pojawił się w Parlamencie Europejskim w 2014 roku. Od tej pory co roku wracamy do Brukseli, by opowiadać o naszej pracy na rzecz integracji oraz o festiwalu. Po raz piąty – na zaproszenie europosła Marka Plury, który w Brukseli działa między innymi na rzecz osób z niepełnosprawnością. Warto wspomnieć, że poseł w 2017 roku gościł w Koszalinie podczas 14. EFF Integracja Ty i Ja.

EP przeglad

Tegoroczna wizyta będzie miała miejsce 5 marca. Goście obejrzą filmową prezentację podsumowująca piętnastoletnią historię Festiwalu, a także wybrane konkursowe filmy z różnych edycji: Nieuprzejmość (What Ever Happened To The Incivility) w reżyserii Delio

Colangelo (Włochy 2017), Zołza i Perła w reżyserii Izoldy Czmok-Nowak (Polska 2018) – dokument otrzymał nagrodę publiczności w 2018 roku oraz Ślub Whitney (Whitney’s Wedding) w reżyserii Johna Lawsona, (USA) – produkcja otrzymała Motyla 2017 w kategorii najlepszy film amatorski.

Po przeglądzie filmów odbędzie się wernisaż fotografii powstałych w trakcie Fotokonfrontacji, cyklicznego projektu towarzyszącego Festiwalowi od czterech lat. Na zdjęciach pojawiali się m.in. modele, sportowcy, weterani, a w 2018 roku – rodziny. Wystawę otworzy Wojciech Szwej, koordynator Fotokonfrontacji. Będzie można ją oglądać od 4 do 7 marca w budynku József Antall (JAN 03).

EP wystawa

Prezentacja wystawy i przeglądu filmów koszalińskiego festiwalu w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbędzie się przy wsparciu Gminy Miasto Koszalin.