17. Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA - 3-7 listopada 2020 r.

Aktualności

Wyróżnienie Superlodołamacz 2018!

 

Wielki sukces naszego Festiwalu! 

Podczas gali rozdania nagród "Lodołamacz 2018", która odbyła się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie, otrzymaliśmy wyróżnienie w kategorii Superlodołamacz

Organizatorem konkursu „Lodołamacze” jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych założona przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Celem konkursu jest wyróżnianie tych wszystkich, którzy przełamują uprzedzenia, nie ustają w dążeniach do wyrównywania szans osób niepełnosprawnych, umożliwiają im dostęp do edukacji, pracy, aktywności społecznej. W tym roku już po raz trzynasty uhonorowano najlepszych, najbardziej zdeterminowanych i zaangażowanych.

Wśród laureatów tegorocznej edycji znalazły się firmy z całego kraju. W kategorii Zakład Pracy Chronionej statuetkę Lodołamacza otrzymał Zakład Aktywności Zawodowej przy Puławskim Stowarzyszeniu Ochrony Zdrowia Psychicznego. W kategorii Otwarty Rynek Pracy firma Motomax z Torunia. W kategorii Instytucja statuetka trafiła do Elbląskiego Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej im. św. Łazarza „Lazarus” z Elbląga.

 

Statuetka w kategorii „Przyjazna Przestrzeń” trafiła do Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka CINiBA z Katowic. W kategorii „Zdrowa Firma” pierwsze miejsce zajęły Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint z Siemianowic Śląskich. „Dziennikarzem Bez Barier” został Maciej Dowbor, za program „Super Ludzie” dokumentujący życie osób z niepełnosprawnościami.

W tym zacnym gronie znalazł się Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja". W kategorii "Superlodołamacz", wydarzenie otrzymało wyróżnienie! Laureaten została Agencja Modelek Butterfly.

- Sukces Festiwalu zawdzięczamy szerokiemu gronu osób i instytucji, grantodawcom i sponsorom, którzy poprzez swoje wsparcie umożliwiają jego rozwój. Składam serdeczne podziękowania za wspólne realizowanie idei Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Nagrodę dedykuję organizatorom Małych Festiwali, współpracującym z nami kinom studyjnym i lokalnym w 50 miejscowościach naszego kraju. Kochani, to nasza wspólna nagroda. Organizatorom i Kapitule Konkursu dziękujemy za wyróżnienie." - powiedziała dyrektorka Festiwalu Integracja Ty i Ja Barbara Jaroszyk

Uroczystość w Pałacu Królewskim prowadził Krzysztof Ibisz. Gali towarzyszyła również część artystyczna. Wystąpił chór zespołu "Mazowsze" wraz z akompaniatorem Krystianem Segdą pod dyrekcją Mirosława Ziomka, niezwykle utalentowany pianista Grzegorz Płonka oraz klimatyczna i wzruszająca Renata Przemyk. 

 

Laureaci tego wyjątkowego konkursu nagradzani są za upór, niezłomność i ciągłe udowadnianie, że pracujący niepełnosprawni w niczym nie ustępują pełnosprawnym - powiedziała podczas gali „Lodołamacze” Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. 

Pełna lista nagrodzonych podczas gali: http://www.lodolamacze.info.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2438&Itemid=1 

 

Europejski Festiwal Filmowy INTEGRACJA TY i JA w Koszalinie odbył się w tym roku po raz 15. Głównym celem wydarzenia jest integracja środowisk osób z niepełnosprawnością ze społeczeństwem poprzez prezentację filmów o tematyce, problemach i życiu osób z niepełnosprawnością. Ponadto w czasie Festiwalu organizowane są spotkania, warsztaty, koncerty i wystawy. W tym roku w 17 polskich miastach zorganizowano przeglądy festiwalowych filmów pod hasłem "2 dni z EFF Integracja Ty i Ja". W 33 mniejszych miejscowościach odbyły się Małe Festiwale Ty i Ja.