15. Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA - 4-8 września 2018 r.

Aktualności

22 maj 2018

Ostatnie dni naboru do konkursu filmowego


Wielkimi krokami zbliża się termin zakończenia naboru do konkursu filmowego w ramach 15. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Do 1 czerwca czekamy na wasze zgłoszenia w kategorii film fabularny, dokumentalny i amatorski. Szczegółowe informacje znajdziecie w naszym regulaminie

LINK: http://integracjatyija.pl/pl/festiwal-2018/regulamin

15 maj 2018

Filmowa Akademia Integracji w DPS "Pogodna Jesień"

W kwietniu po raz trzeci zoorganizowaiśmy spotkanie z cyklu "Filmowa Akademia Integracji" - tym razem spotkanie wyjazdowe bo byliśmy w Domu Pomocy Społecznej. Uczestnikami byli podopieczni Dziennego Domu Pogodna Jesień "Senior +". Pokazaliśmy film pt. "Jakiego koloru jest miłość" czyli laureatów Motyla 2017 w kategorii nagroda publiczności - fajna historia o niesamowitej miłości  dostarczyła wszystkim masę wzruszeń. Kolejne spotkania w ramach "Filmowej Akademii Integracji" wkrótce.

17 kwiecień 2018

Ruszyła Filmowa Akademia Integracji

4 kwietnia zorganizowaliśmy dwa pierwsze w tym roku spotkania Filmowej Akademii Integracji. Widzowie zobaczyli dwa filmy: "Tajemniczy Ogród" i "Imagine" (wersja z audiodeskrypcją). 


W spotkaniach udział wzięli podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej nr 1, Środowiskowego Domu Samopomocy Przyszłość oraz niewidomi i niedowidzący "czytelnicy" książki mówionej KBP. Kolejne spotkania przed nami!

17 kwiecień 2018

Nasza wystawa w Dąbrowie Białostockiej

Wystawa zaprezentowana po raz pierwszy podczas ostatniej edycji naszego Festiwalu została pokazana w Zespole Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej.

Przypomnijmy, że wystawa, która powstała w ramach fotokonforontacji przedstawia weteranów wojennych doświadczonych tragicznymi zdarzeniami na misjach. 

Młodzież mogła dowiedzieć się o naszym Festiwalu jak i od ideach, które jemu towarzyszą. Uczniowie zapoznali się także z tematyką niepełnosprawności z naciskiem na obrażenia wojenne, które przytrafiają się zawodowycm żołnierzom.

Dziękujemy Szkole za owocną wspólpracę.

Relacja z wystawy znajduje się na stronie placówki pod adresem http://liceum-dabrowa.pl/2018/04/wystawa-zdjec-rannych-i-poszkodowanych-weteranow-oraz-projekcja-filmu-karbala/

13 kwiecień 2018

Zorganizuj u siebie Mały Festiwal "Ty i Ja"

 

Jednym z nieodłącznych wydarzeń w ramach EFF Integracja Ty i Ja są Małe Festiwale „Ty i Ja”, odbywające się równolegle z koszalińskim festiwalem.


Już po raz ósmy zapraszamy do ich organizacji. Cechą, która leży u podstaw wartości tych wydarzeń jest ich różnorodność. Żelaznym punktem programu Małych Festiwali są projekcje filmowe, uzupełniane w każdej z miejscowości o dodatkowe atrakcje, skupione wokół najważniejszego dla nas słowa – integracji. Organizatorami Małych Festiwali są m.in. instytucje kultury, organizacje pozarządowe, placówki szkolno – wychowawcze, fundacje i stowarzyszenie działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

W ramach naszego porozumienia zapewniamy bezpłatnie:
1) dostarczenie 6 filmów (w tym min. 3 w wersji z audiodeskrypcją) poruszających tematykę niepełnosprawności
2) dostarczenie krótkiego filmu podsumowującego 14. edycję festiwalu
3) wykonanie plakatów w formatach A3, A4
4) informację na stronie internetowej www.integracjatyija.pl
5) zamieszczenie informacji w katalogu pofestiwalowym
6) wszechstronną pomoc merytoryczną

Osoba do kontaktu:
Natalia Sulima
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 606641448

 

08 luty 2018

Nabór do konkursu filmowego 15. EFF Integracja Ty i Ja otwarty!

15. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja zbliża się wielkimi krokami, zapraszamy zatem do zapoznania się z regulaminem tegorocznego konkursu filmowego. W szczególności zapraszamy wszystkich filmowców-amatorów z niepełnosprawnością do zgłaszania swoich filmów w kategorii "Film amatorski".

więcej »