17. Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA - 8-12 września 2020 r.

Aktualności


  • Nasi przyjaciele z Sieci Dostępnych Festiwali Be-In! nie poddają się pandemii i (podobnie jak my) przygotowują swoje wydarzenia z uwzględnieniem szerszej obecności w Internecie. W dniu 29 maja 2020 r. spotkaliśmy się przed monitorami w gronie przestawicieli organizatorów 6 festiwali, skupionych wokół idei dostępności kultury, w tym przede wszystkim kultury filmowej, dla osób z niepełnosprawnościami.
  • W związku z obecną sytuacją przedłużamy nabór filmów w konkursie 17. EFF  Integracja Ty i Ja. Na wasze filmy fabularne, dokumentalne i amatorskie czekamy do 1 czerwca 2020. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące naboru dostępne są w zakładce regulamin. Czekamy na wasze filmy :)  
  • Drodzy Przyjaciele i Partnerzy, w związku z epidemią SARS-COV-2 informujemy, że od dnia 12 marca 2020 r. do odwołania Biuro Organizacyjne EFF Integracja Ty i Ja będzie zamknięte. Nasz Zespół jednak wciąż działa i bez dnia odpoczynku przygotowuje tegoroczny Festiwal! Zapraszamy do kontaktu e-mailowego oraz telefonicznego!  

Idea Festiwalu

Idea

 

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja od szesnastu lat łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową i konsekwentnie udowadnia, że „życie można zacząć wiele razy”. Uczą nas tego goście festiwalu, osoby z niepełnosprawnością – artyści, sportowcy, podróżnicy, dziennikarze, designerzy. Festiwal jest przedsięwzięciem artystycznym, ale ma silny wydźwięk społeczny, podejmując zagadnienia ważne dla środowiska osób niepełnosprawnych i procesu integracji. Jesteśmy festiwalem otwartych głów, wrażliwych serc i pozytywnej energii.

W latach 2003 – 2019 pokazaliśmy niemal 700 filmów – ważnych, mądrych, odważnych – zabierając widzów w podróż dookoła świata. Statuetki Motyla w konkursie filmowym otrzymały takie obrazy jak W stronę morza (reż. Alejandro Amenábar), Motyl i skafander (reż. Julian Schnabel), Nietykalni (reż. Olivier Nakache, Eric Toledano), Dziewczyna z szafy (reż. Bodo Kox), Chce się żyć (reż. Maciej Pieprzyca) czy Nasza klątwa (reż. Tomasz Śliwiński). Co roku gościmy w Koszalinie aktorów, reżyserów, scenarzystów, krytyków filmowych, wykładowców, ludzi kultury i mediów.

 

Z życia festiwalu

 

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

 

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z festiwalu i imprez towarzyszących

Integracja Ty i Ja w Polsce i Europie

 

W 2019 roku EFF Integracja Ty i Ja gościł w 50 miejscach w Polsce. Filmy prezentowane były w 17 kinach w dużych miastach () oraz w 33 małych miejscowościach i instytucjach w ramach „Małych Festiwali Ty i Ja” (). W ten sposób przybliżaliśmy widzom ideę festiwalu bez konieczności podróżowania do Koszalina ().