16. Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA - 3-7 września 2019 r.

Aktualności


  •   Drugą osobą, która zasiądzie w jury konkursu filmowego 16. EFF Integracja Ty i Ja jest Petro Aleksowski - reżyser i operator filmowy, laureat Motyla 2018 za dokument "Przerwana misja".  
  •   Prezentujemy pierwszą członkinię jury, które wyłoni laureatów Motyli 2019 podczas 16. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. To Małgorzata Sobieszczańska, pisarka i scenarzystka.  
  • Tym razem podglądamy sesję, która miała miejsce w Chełmie. Przed obiektywem Wojtka Szweja – piękna Marzena Bartosz.  

Idea Festiwalu

Idea

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2019 r. odbędzie się po raz szesnasty. Przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej, nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja w ponad trzydziestu miejscowościach. Pięciokrotnie gościliśmy w Parlamencie Europejskim i Londynie, a w 2015 r. także we Włoszech, Hiszpanii, Chorwacji i na Litwie.

Mamy wiernych widzów, sympatyków i przyjaciół w Polsce i za granicą. Współpracujemy z fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych. Integrujemy przez sztukę: przede wszystkim filmową, choć w programie festiwalu swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, fotografia, plastyka, a w ostatnich latach performance i happening. Prezentujemy artystów z niepełnosprawnością, ich dokonania, sukcesy i talenty

Z życia festiwalu

 

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

 

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z festiwalu i imprez towarzyszących

Integracja Ty i Ja w Polsce i Europie

 

W 2019 roku EFF Integracja Ty i Ja będzie gościł w 50 miejscach w Polsce. Filmy prezentowane będą w 17 kinach w dużych miastach (), oraz w 33 małych miejscowościach i instytucjach w ramach „Małych Festiwali Ty i Ja” (). W ten sposób przybliżaliśmy widzom ideę festiwalu bez konieczności podróżowania do Koszalina (). Nasze filmy i wystawa zdjęć z Fotokonfrontacji gościły również w Parlamencie Europejskim w Brukseli ().