16. Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA - 3-7 września 2019 r.

Aktualności


  • W środę 12 czerwca odbyła się kolejna Filmowa Akademia Integracji. Tym razem odwiedziliśmy Bobolice.  
  • Czterech znakomitów fotografików i czterech niezwykłych bohaterów - zaczynamy Fotokonfrontacje 2019. Realizacja potrwa do końca lipca, a efekty, jak zawsze będzie można obejrzeć w czasie EFF Integracja Ty i Ja.  
  • 08 czerwca 2019
      Zmarł Ryszard Bugajski, wybitny polski reżyser, scenarzysta, pisarz. Twórca legendarnego „Przesłuchania". W 2015 roku przewodniczył jury 12. EFF Integracja Ty i Ja.  

Idea Festiwalu

Idea

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2019 r. odbędzie się po raz szesnasty. Przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej, nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja w ponad trzydziestu miejscowościach. Pięciokrotnie gościliśmy w Parlamencie Europejskim i Londynie, a w 2015 r. także we Włoszech, Hiszpanii, Chorwacji i na Litwie.

Mamy wiernych widzów, sympatyków i przyjaciół w Polsce i za granicą. Współpracujemy z fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych. Integrujemy przez sztukę: przede wszystkim filmową, choć w programie festiwalu swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, fotografia, plastyka, a w ostatnich latach performance i happening. Prezentujemy artystów z niepełnosprawnością, ich dokonania, sukcesy i talenty

Z życia festiwalu

 

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

 

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z festiwalu i imprez towarzyszących

Integracja Ty i Ja w Polsce i Europie

 

W 2018 roku EFF Integracja Ty i Ja gościł w 49 miejscach w Polsce. Filmy prezentowane były w 17 kinach w dużych miastach („2 dni z EFF Integracja Ty i Ja w kinach w Polsce” - ), oraz w 32 małych miejscowościach w ramach „Małych Festiwali Ty i Ja” (). W ten sposób przybliżaliśmy widzom ideę festiwalu bez konieczności podróżowania do Koszalina ().