16. Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA - 3-7 września 2019 r.

Aktualności


  •   Kamil Czeszel, chłopak śpiewający Niemena, że aż ciarki przechodzą; muzyczno-słowny, przezabawny projekt Czesława Mozila, a na koniec Beatelsi z Polkowic, którzy podrywają do tańca największych smutasów. Zapraszamy na festiwalowe koncerty!  
  • 38 filmów konkursowych, sześć projekcji pozakonkursowych, pokazy filmów z audiodeskrypcją, wystawy, spotkania, happeningi na terenie miasta i Centrum Festiwalowego, koncerty, warsztaty, wykłady, konfernecja naukowa, dyskusje - przygotowaliśmy dla Was mnóstwo wspaniałych i ciekawych wydarzeń w ramach tegorocznej Integracji Ty i Ja. Zapraszamy!!!
  •   W lipcu zakończyły się sesje zdjęciowe, teraz fotografie zyskują piękną oprawę. Pływaczka, drifter, wizażystka – to nasi tegoroczni bohaterowie. Efekt zobaczymy 3 września. Otwarcie wystawy w Galerii Region jest jednym z wydarzeń inaugurujących 16. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja.  

Idea Festiwalu

Idea

 

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja od szesnastu lat łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową i konsekwentnie udowadnia, że „życie można zacząć wiele razy”. Uczą nas tego goście festiwalu, osoby z niepełnosprawnością – artyści, sportowcy, podróżnicy, dziennikarze, designerzy. Festiwal jest przedsięwzięciem artystycznym, ale ma silny wydźwięk społeczny, podejmując zagadnienia ważne dla środowiska osób niepełnosprawnych i procesu integracji. Jesteśmy festiwalem otwartych głów, wrażliwych serc i pozytywnej energii.

W latach 2003 – 2019 pokazaliśmy niemal 700 filmów – ważnych, mądrych, odważnych – zabierając widzów w podróż dookoła świata. Statuetki Motyla w konkursie filmowym otrzymały takie obrazy jak W stronę morza (reż. Alejandro Amenábar), Motyl i skafander (reż. Julian Schnabel), Nietykalni (reż. Olivier Nakache, Eric Toledano), Dziewczyna z szafy (reż. Bodo Kox), Chce się żyć (reż. Maciej Pieprzyca) czy Nasza klątwa (reż. Tomasz Śliwiński). Co roku gościmy w Koszalinie aktorów, reżyserów, scenarzystów, krytyków filmowych, wykładowców, ludzi kultury i mediów.

 

Z życia festiwalu

 

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

 

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z festiwalu i imprez towarzyszących

Integracja Ty i Ja w Polsce i Europie

 

W 2019 roku EFF Integracja Ty i Ja będzie gościł w 50 miejscach w Polsce. Filmy prezentowane będą w 17 kinach w dużych miastach (), oraz w 33 małych miejscowościach i instytucjach w ramach „Małych Festiwali Ty i Ja” (). W ten sposób przybliżaliśmy widzom ideę festiwalu bez konieczności podróżowania do Koszalina (). Nasze filmy i wystawa zdjęć z Fotokonfrontacji gościły również w Parlamencie Europejskim w Brukseli ().