Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA

Aktualności


  • Jak co roku Integracyjny duch z Koszalina zagości w kilkudziesięciu miejscach w całej Polsce za sprawą Małych Festiwali Ty i Ja oraz seansów w kinach studyjnych największych miast. Trzydzieści ośrodków zdecydowało się zorganizować własne odpowiedniki naszego festiwalu, piętnaście kin wyświetli wybrane festiwalowe filmy. Zapraszamy do udziału, do zobaczenia!
  • Koszalińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela, organizatorzy 13. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja oraz Wydział Humanistyczny Politechniki Koszalińskiej zapraszają do udziału w konferencji naukowej „Film – sport – niepełnosprawność”, która odbędzie się 8 września 2016 r. w Sali Szmaragdowej Hotelu Gromada w Koszalinie.
  • Miło nam zaprezentować znakomite jury, które wskaże laureatów Motyli 2016 za najlepsze filmy w konkursie 13. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Będą to: Magdalena Piekorz (przewodnicząca): reżyserka, Wojciech Mecwaldowski: aktor, Arkadiusz Jabłoński: prezes Fundacji „Akademia Integracji. Praca. Edukacja. Sport”, Wojciech Otto: filmoznawca oraz Nidal Aldibs: reżyser filmowy.

Idea Festiwalu

ideanowa

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2016 r. odbędzie się po raz trzynasty. Przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja w ponad trzydziestu miejscowościach. Trzykrotnie gościliśmy w Parlamencie Europejskim i Londynie, a w 2015 r. także we Włoszech, Hiszpanii, Chorwacji i na Litwie.

Mamy wiernych widzów, sympatyków i przyjaciół w Polsce i za granicą. Współpracujemy z fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami działającymi na rzecz integracji i osób niepełnosprawnych. Integrujemy przez sztukę: przede wszystkim filmową, choć w programie festiwalu swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, plastyka, a w ostatnich latach też performance i happening. Prezentujemy artystów niepełnosprawnych, ich dokonania, sukcesy i talenty.

Z życia festiwalu

 

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

 

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z festiwalu i imprez towarzyszących

Integracja Ty i Ja w Polsce i Europie

 

W 2015 r. EFF Integracja Ty i Ja gościł w 46 miejscowościach w Polsce. W 16. kinach studyjnych i lokalnych () wyświetlane były wybrane filmy festiwalowe, a w 30. miejscowościach miały miejsce Małe Festiwale Ty i Ja (), przybliżając ideę festiwalu bez konieczności podróżowania do Koszalina (), siedziby Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Po raz kolejny festiwal gościł w Parlamencie Europejskim w Brukseli (Belgia), a także w Palermo (Włochy), Londynie (Wielka Brytania). Po raz pierwszy byliśmy też obecni w Zagrzebiu (Chorwacja), Wilnie (Litwa) i Frankfurcie nad Menem (Niemcy) (violet).