17. Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA - 3-7 listopada 2020 r.

Aktualności


  • Oto i on! Nasz tegoroczny festiwalowy plakat. Autorem jest Grzegorz Otulakowski. To już czwarty rok naszej współpracy z artystą.  
  • W tym roku Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja odbędzie się od 3 do 7 listopada. Koronawirus SARS-COV-2 pokrzyżował plany imprezom wielkim, dużym i małym, lokalnym, ogólnokrajowym i międzynarodowym. Mając na względzie przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo gości i uczestników Festiwalu, postanowiliśmy przesunąć go w czasie, z nadzieję, że w listopadzie spotkamy się w dobrej, zdrowej atmosferze z naszymi festiwalowymi przyjaciółmi. ...
  • Nasi przyjaciele z Sieci Dostępnych Festiwali Be-In! nie poddają się pandemii i (podobnie jak my) przygotowują swoje wydarzenia z uwzględnieniem szerszej obecności w Internecie. W dniu 29 maja 2020 r. spotkaliśmy się przed monitorami w gronie przestawicieli organizatorów 6 festiwali, skupionych wokół idei dostępności kultury, w tym przede wszystkim kultury filmowej, dla osób z niepełnosprawnościami.

Idea Festiwalu

Idea

 

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja od szesnastu lat łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową i konsekwentnie udowadnia, że „życie można zacząć wiele razy”. Uczą nas tego goście festiwalu, osoby z niepełnosprawnością – artyści, sportowcy, podróżnicy, dziennikarze, designerzy. Festiwal jest przedsięwzięciem artystycznym, ale ma silny wydźwięk społeczny, podejmując zagadnienia ważne dla środowiska osób niepełnosprawnych i procesu integracji. Jesteśmy festiwalem otwartych głów, wrażliwych serc i pozytywnej energii.

W latach 2003 – 2019 pokazaliśmy niemal 700 filmów – ważnych, mądrych, odważnych – zabierając widzów w podróż dookoła świata. Statuetki Motyla w konkursie filmowym otrzymały takie obrazy jak W stronę morza (reż. Alejandro Amenábar), Motyl i skafander (reż. Julian Schnabel), Nietykalni (reż. Olivier Nakache, Eric Toledano), Dziewczyna z szafy (reż. Bodo Kox), Chce się żyć (reż. Maciej Pieprzyca) czy Nasza klątwa (reż. Tomasz Śliwiński). Co roku gościmy w Koszalinie aktorów, reżyserów, scenarzystów, krytyków filmowych, wykładowców, ludzi kultury i mediów.

 

Z życia festiwalu

 

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

 

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z festiwalu i imprez towarzyszących

Integracja Ty i Ja w Polsce i Europie

 

W 2019 roku EFF Integracja Ty i Ja gościł w 50 miejscach w Polsce. Filmy prezentowane były w 17 kinach w dużych miastach () oraz w 33 małych miejscowościach i instytucjach w ramach „Małych Festiwali Ty i Ja” (). W ten sposób przybliżaliśmy widzom ideę festiwalu bez konieczności podróżowania do Koszalina ().