Europejski Festiwal Filmowy
INTEGRACJA TY i JA

Aktualności


  • W dniu 7 grudnia 2016 r., na zaproszenie Posła do Parlamentu Europejskiego Marka Plury, Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja zaprezentował w Brukseli przegląd filmów festiwalowych. Licznie zgromadzona publiczność, w tym europarlamentarzyści, obejrzała kronikę 13. EFF Integracja Ty i Ja oraz 4 filmy krótkometrażowe. W trakcie spotkania wręczono również wyróżnienia dla laureatek konkursu Lady D. im. Krystyny Bochenek.
  • Miło nam poinformować, że nasz festiwal już po raz czwarty będzie gościł w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Za zaproszenie serdecznie dziękujemy!
  • Już po raz 12. spotkaliśmy się w Kinie Alternatywa na Filmowej Akademii Integracji. Było to ostatnie filmowe spotkanie w tym roku. Na widowni tym razem zasiedli podopieczni ze Środowiskowego Domu Samopomocy "Odrodzenie" oraz uczniowie Zespołu Szkół Sportowych. Gościliśmy Grzegorza Lanzera, Macieja Sochala oraz Pawła Spisaka. Film p.t. "Olimpijczycy" (reż. Jerzy Jernas) cieszył się dużym zainteresowaniem.

Idea Festiwalu

ideanowa

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2016 r. odbędzie się po raz trzynasty. Przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja w ponad trzydziestu miejscowościach. Trzykrotnie gościliśmy w Parlamencie Europejskim i Londynie, a w 2015 r. także we Włoszech, Hiszpanii, Chorwacji i na Litwie.

Mamy wiernych widzów, sympatyków i przyjaciół w Polsce i za granicą. Współpracujemy z fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami działającymi na rzecz integracji i osób niepełnosprawnych. Integrujemy przez sztukę: przede wszystkim filmową, choć w programie festiwalu swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, plastyka, a w ostatnich latach też performance i happening. Prezentujemy artystów niepełnosprawnych, ich dokonania, sukcesy i talenty.

Z życia festiwalu

 

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

Galeria festiwalowa

 

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z festiwalu i imprez towarzyszących

Integracja Ty i Ja w Polsce i Europie

 

W 2016 r. EFF Integracja Ty i Ja gości w 45 miejscach w Polsce. W 15. kinach () wyświetlane są wybrane filmy festiwalowe, a w 30. miejscowościach mają miejsce Małe Festiwale Ty i Ja (), przybliżając ideę festiwalu bez konieczności podróżowania do Koszalina (), siedziby Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja.