Aktualności
-
01 marca 2021Wydawnictwo pofestiwalowe, dokumentujące przebieg 17. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja, jest już dostępne na naszej stronie internetowej w wersji elektronicznej. Zapraszamy do oglądania oraz wspominania najważniejszych i najciekawszych wydarzeń festiwalowych z roku 2020.
-
Nabór filmów do konkursu głównego 18. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja właśnie został otwarty. Na wasze zgłoszenia czekamy do 1 maja 2021 r.
-
17 listopada 2020To już – niestety – ostatnie spotkanie w ramach Filmowej Akademii Integracji online. Przez dwanaście ostatnich wtorków zachęcaliśmy Was do obejrzenia filmów poświęconych tematyce niepełnosprawności.
Idea Festiwalu
Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja od szesnastu lat łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową i konsekwentnie udowadnia, że „życie można zacząć wiele razy”. Uczą nas tego goście festiwalu, osoby z niepełnosprawnością – artyści, sportowcy, podróżnicy, dziennikarze, designerzy. Festiwal jest przedsięwzięciem artystycznym, ale ma silny wydźwięk społeczny, podejmując zagadnienia ważne dla środowiska osób niepełnosprawnych i procesu integracji. Jesteśmy festiwalem otwartych głów, wrażliwych serc i pozytywnej energii.
W latach 2003 – 2019 pokazaliśmy niemal 700 filmów – ważnych, mądrych, odważnych – zabierając widzów w podróż dookoła świata. Statuetki Motyla w konkursie filmowym otrzymały takie obrazy jak W stronę morza (reż. Alejandro Amenábar), Motyl i skafander (reż. Julian Schnabel), Nietykalni (reż. Olivier Nakache, Eric Toledano), Dziewczyna z szafy (reż. Bodo Kox), Chce się żyć (reż. Maciej Pieprzyca) czy Nasza klątwa (reż. Tomasz Śliwiński). Co roku gościmy w Koszalinie aktorów, reżyserów, scenarzystów, krytyków filmowych, wykładowców, ludzi kultury i mediów.
Z życia festiwalu
Integracja Ty i Ja w Polsce i Europie
W 2019 roku EFF Integracja Ty i Ja gościł w 50 miejscach w Polsce. Filmy prezentowane były w 17 kinach w dużych miastach () oraz w 33 małych miejscowościach i instytucjach w ramach „Małych Festiwali Ty i Ja” (
). W ten sposób przybliżaliśmy widzom ideę festiwalu bez konieczności podróżowania do Koszalina (
).